Vilniaus regione bus ieškoma vietos pramoninei teritorijai

Vilniaus regione bus ieškoma vietos pramoninei teritorijai – užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ ieško galimybių studijos rengėjų, kurie įvertintų potencialias vietas.

Pasak laikinojo agentūros vadovo Gedimino Koryznos, pramoninė teritorija Vilniaus regione ne tik padėtų išnaudoti Vilniaus mokslinį, technologinį ir žmogiškąjį potencialą, bet ir pagerintų mažiau ekonomiškai išsivysčiusių regiono savivaldybių padėtį – būtų kuriamos darbo vietos, atsirastų daugiau užsakymų vietos verslams.

Anot agentūros vadovo, Vilniaus regione esančios savivaldybės, palyginti su kitomis apskritimis, atsilieka nuo likusių šalies regionų pagal tiesioginių užsienio investicijų gamybos projektuose planuojamų darbo vietų skaičių 1 tūkst. gyventojų.

„Šiuo rodikliu Vilnius aplenkia tik Alytaus, Tauragės ir Telšių regionus. Taip pat Vilniaus regionas negali pasiūlyti stambių investuotojų keliamiems reikalavimams tinkamų teritorijų, todėl dėl šios priežasties dažnai ne tik Vilnius, bet ir visa Lietuva pralaimi konkurencinėje kovoje dėl stambių projektų“, – BNS sakė G. Koryzna.

Pasak jo, taip yra dėl to, nes dažnai Vilniaus regionas yra vienintelė svarstoma lokacija investuotojams dėl darbo jėgos kvalifikacijos, susisiekimo, logistikos, mokslo ir tyrimo centrų.

„Investuok Lietuvoje“ šią savaitę paskelbė galimybių studijos rengėjų konkursą, kurio vertė – 60 tūkst. eurų. Paraiškų jam laukiama iki antradienio. Konkurso laimėtojai turės nustatyti, kokio ploto ir kur Vilniaus regione reikalinga pramoninė teritorija bei kokį statusą ji turėtų turėti – laisvosios ekonominės zonos ar pramonės parko.

Pasak G. Koryznos, stambių gamybos sektoriaus investuotojams svarbu, kad būtų išvystyti 50-100 hektarų, vientisi, taisyklingos formos ir pramoninės paskirties sklypai.

„Dažnai dideliu privalomu yra laikoma išvystyta bendroji infrastruktūra – privažiavimo keliai, elektros tinkai, kita inžinerinė infrastruktūra. Taip pat svarbu, kad teritorija nepatektų į pramonines veiklas ribojančias apsaugos zonas ir būtų nutolusi nuo gyventojų“, – teigė jis.

Galimybių studija turėtų būti parengta iki metų pabaigos, laisvosios ekonominės zonos ar pramonės parko steigimas turėtų neužtrukti ilgiau nei dvejus metus,  o pirmojo etapo teritorijos išvystymas ir paruošimas investicijoms – iki ketverių metų.

„Žinoma, sprendimus dėl steigimo turės patvirtinti politikai“, – sakė G. Koryzna.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kažkokia demagogija,manau

Kažkokia demagogija,manau portretas
Tai ką daryti Skuodo, Kelmės ar Šilalės regionams? Ar čia investicijų daigiau,negu Vilniuje?

Anonimas

Anonimas portretas
gal vel koke ikeja iesko vietos miskams isisavint
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių