Portalo svečias
Julius Morkūnas
Galbūt klausimas nebus susijęs su žiema, bet su problemomis, aktualiomis pajūryje. Ką manote apie kormoranų populiaciją ir jos daromą žalą pajūrio miškams? Ar reikėtų ir kaip reikėtų tinkamai reguliuoti kormoranų populiaciją? Kitas klausimas - Baltijos pajūryje randami leisgyviai ruoniai. Ar jiems Lietuvoje neturėtų būti įsteigtas specialus reabilitacijos centras ir jam išlaikyti skiriamos lėšos? Panašu, kad ruonių prie Lietuvos krantų daugėja. Ačiū.
Laba diena, nors lauke labai šalta, tačiau niekur nematyti zylių, sniegenų. Kaip padėti tokiems paukšteliams? Kur jos dabar slepiasi?
Gal vykdomis stebėjimai, kokia sparnuočių populiacijos būklė Klaipėdos mieste ? Ar yra kokios rekomendacijos kaip planuoti miesto žaliuosius plotus, kad juose prieglobsti rastų ir sparnuočiai ?
Ar nesutrumpeja Lediniu anciu gyvenimo trukme, kai i jas yra impantuojami siustuvai? Ar jos po operacijos gryzta i savo burius ir gyvena pilnaverti gyvenima?
Ar Jums užteks noro ir jėgų kiekvieną žiemą koordinuoti gulbių globą per šalčius? Juk Jums, gyvenančiam Klaipėdoje, tai sunku daryti?
Tai ka daryt su gulbem Kaune - serti ar neserti? Ir kuo serti? Aciu.
Laba diena, Norėjau Jūsų paklausti, kokiomis priemonėmis įmanoma sustabdyti žmones, kurie linkę medžioti? Kiek esu girdėjus, medžiotojai, kurie gauna baudas nesibaimina, susimoką baudą, o laimikis yra kur kas vertingesnis? Ar apskritai yra kažkokios griežtesnės bausmės?
Ką žiūronai yra geriausia stebėti paukščių? Ir jums labiau patinka Canon arba Nikon - kuris yra geriau objektyvas geras kadrų?
Palyginkite, prašau, Lietuvos i kitų kaimyninių šalių darbą gelbėjant žiemą nuo šalčio kenčiančius gyvūnus. Galbūt yra kažkas ką mes darome ne taip?
Sveiki, kodėl neinicijuojate, kad Lietuvoje būtų uždrausti vandens motociklai ir keturračiai? Ar jiems neužtektų tam paskirtų teritorijų, kur nebūtų daroma žala gamtai. Galima nužymėti plotą jūroje, Elektrėnų mariose, keturračiams - padaryti trasas kur nors karjeruose. Kodėl jiems leidžiama daryti žalą gamtai? Ar tai reiškia, kad Seime, Vyriausybėje sėdi žmonės, kuriems keturračių ar vandens motociklų pardavėjai kažkaip (visi žinom kaip) daro spaudimą?
koki universiteta baigete ir kur igijote issilavinima? kur reikia stuidjuoti, norint tapti ornitologu?
Kokias klaidas, Jūsų manymu, dažniausiai daro gyvūnų augintojai?
Kas Jums, kaip ornitologui, šiandien kelia didžiausią susirūpinimą?
Jei norime padėti šąlančioms gulbėms, kuo galima ir kuo negalima jas lesinti?
Kodel tiek daug gulbiu neskrenda ziemoti i siltus krastus, o lieka mieste? Cia gal zmones kalti, kad maitina, pripratina. Ar isvis reikia maitinti laukinius paukscius vasara, kai jie turi maisto? Mes trupiname jiems batona...
Kur daugiausią yra didžiųjų paukščių (vanagai, ereliai, suopiai ir t.t.), kur būtų galima nufotografuoti?
Sveiki. Kokių paukščių mūsų šalyje jau nebeliko ir kodėl?
Kaip trumpai apibudintumet Lietuvos gamtos apsaugos politika? Kaip manote, ar ministerijoje, kituose aukstuose postuose yra zmoniu, kuriems tai rupetu?
Gruodį Lietuvos rytuose ežere mačiau gulbes su dar paaugliais pilkais gulbiukais. Jie turbūt prišlas prie ledo, neišskris. Kodėl tokios vėlyvos vados, ar kažkas sutriko gamtos pusiausvyroje?
Ką manote apie Lietuvos iniciatyvą veisti kormoranų draustinius? Ar čia ne tas pats, jei steigtume kolorado vabalų ar kitų kenkėjų draustinius? Juk kormoranai - paukščiai naikintojai, kur jie įsiveisia žūva išstisi miškų plotai, ežeruose - žuvys. Kas sumanė juos, atskrisusius pas mus, regis, iš Afrikos, globoti, kodėl?
Kertamos sengirės, kurios - pelėdų ir kitų paukščių namai. Kiek dėl to Lietuvoje išnyko ar baigia išnykti paukščių? Visos visuomenės iniciatyvos atistrenkia kaip į sieną, tiesa?
Laba diena. Ar vandens motociklai ir kateriai, kuriais leista maltis beveik visuose Lietuvos ežeruose, išskyrus kelias išimtis, išties žudo paukščius? Sako, kad nuo bangų išsiardo jų lizdai, o kiaušiniai, neapsiplunksnavę jaunikliai iškrenta ir prigera? Kaip manote, ką bendro su gamtos apsauga turi aplinkos apsaugos ministras Kazlauskas? Pasakykite atvirai, jei galit.
Ką galite patarti paukščių augintojams šią šaltą žiemą? Juk šalčiai neeiliniai ir ne visi pasiruošė sutikti tokį speigą, spėjo pasirūpinti augintiniais.
Ar galima prisiaukinti laukinius gyvūnus ir paukščius?Ar taip nedarome jiems žalos?
Sveiki. Gyvenu 4-me aukšte ir kasmet maitinu zylutes. 3-jų ltr plastikiniame butelyje išpjoviau landą, jos aštrius kraštus apklijavau lipnia juosta, kad paukšteliai nesusižeistų. Kasdien savo sveteliams patiekiu avižinių dribsnių, gliaudytų saulėgrąžų, sorų kruopų, sumaišytų su saulėgrąžų aliejumi. Kartais į patiekalą pridedu ir smulkintų žemės riešutų. Pastebėjau, kad paukšteliai dažniausiai išrankioja tuos riešutų gabaliukus, o viso kito davinio nelesa. Kodėl? Dar pakabinau 3 didokus kukulius tinkleliuose, miš lydytų kiaulės taukų, aviž. dribsnių, išgliaudytų saulėgrąžų ir smulkintų žemės riešutų. Šios visos vaišės labai sušalo, tai paukšteliai tiesisog nepajėgia jų įkairsti. Dar pridėliojau lašinių gabalėlių. Juos zylutės šiek tiek lesioja, bet labai kukliai. Kodėl? Gal nuo šalčio sužvarbę paukšteliai neturi jėgų? O gal lašinukai per kieti jų mažiems snapeliams? Beje, visi produktai -- nesūdyti, nekepinti ir nerūkyti. Kodėl zylutės tokios nevalgios? Dėkoju už atsakymą.
Paiškinkite žmonėms,kad mes turime žiemą rūpintis žiemojančiais vandens paukščiais.Jie juk silpnesni už mus.Jeigu kiekvienas sau galintis leisti žmogus paaukotų po kelis kilogramus kruopų,tai vandens paukščiams tikrai būtų lengviau. Ačiū.
Kokius šiuo metu galima medžioti žvėris? Ar yra tam kokios nors taisyklės? Kur galima daugiau apie tai sužinoti?
Ar apskritai galima medžioti paukščius Lietuvoje? Kokie tam reikalingi leidimai?
kaip jums atrodo, ar Lietuvos zoologijos sode gyvūnai yra pakankamai prižiūrimi?Juk daugelis jų - tai laukiniai gyvūnai ir paukščiai, kurie tėra uždaryti į nelaisvę. Ar taip elgtis tinkama?
Kaip galime padėti paukščiams? gyvenu daugiabutyje ir įtaisyti lesyklą man būtų sudėtinga. Kaip dar galėčiau prisidėti, kad paukščiai lengviau peržiemotų per tokius speigus?
Į ką kreiptis, norint paaukoti pinigų grūdams gulbėms nupirkti?
Gal galite papasakoti įdomų ar juokingą nutikimą stebint paukščius, gyvūnus?
Kaip seniai dirbate ornitologu?Kas šiame darbe jus labiausiai žavi?
Kokie paukščių rūšis yra Jūsų mėgstamiausia?
Galbūt šiuo metu pradėjo nykti kokie nors naujos paukščių ar žvėrių rūšys? visi žinome, kad didelė tarša ir kertami miškai, naikinama gamta daro didžiulę žalą gyvūnams, paukščiams. Kokios rūšys dabar ant išnykimo ribos?
Žiemą daugelis rajonų gyventojų prisiaukina laukinius gyvūnus (per žinias jau pasakojo apie briedį, šerną). Visiems gaila šąlančių gyvūnų. Ar patariate taip elgtis?
Kaip turi būti įrengta lesyklėlė ir kokioje vietoje?albūt yra kokie nors reikalavimai?
Ar tinka zylutėms pašaras, kuris yra parduodamas paukščiams prekybos centruose?
Ar šią žiemą teko gelbėti daug prišalusių gyvūnų, paukščių? Galbūt pasitaikė ir atvejų, kai nepavyko išgelbėti gyvūnėlių?
Kokios turėtų būti lesyklėlės paukščiams? tikriausiai ne visos tinka visiems paukščiams, bet nesinori ir kad į zylutėms ir žvirbliukams skirtas lesyklėles lystų varnos ir krankliai. Kaip galima apsaugoti mažųjų paukštelių lesyklėles?
Ar Jums yra žinomi paukščiai, kurie turi išskristi į šiltuosius kraštus, bet liko Lietuvoje? Juk dabar žiemos šiltos. Ne tokios, prie kokių esame pratę. Ačiū už atsakymą
Ar turime padėti laukiniams gyvūnams? juk yra miškininkai, kurie jais rūpinasi profesionaliai
Sparnuočiai labiau nukenčia nuo šalčio ar nuo bado? Ar reikia padėti išgyventi speigus ir varninių šeimos atstovams?
Kokių produktų šiukštu negalima duoti paukščiams? Esu girdėjusi, kad zylutėms, pvz., negalima pakabinti sūdytų lašinukų.
Espanai pagaliau pradeda palaipsniui atsisakyti koridu, ir tai yra sveikintina. Ar nemanote, kad jau atejo ir mums laikas atsisakyti Sartu lenktyniu?
Kodėl ornitologai neprieštarauja didžiųjų švenčių beprotybei metų pabaigoje, kai žūsta tūkstančiai paukščių dėl siaubingo kiekio fejerverkų, jų keliamo triukšmo ir skleidžiamos smarvės? Aš pati mačiau daugybę kritusių mažų paukščių miesto pakraštyje po tokio nekontroliuojamo šaudymo. Po Naujųjų metų beprotybės labai sumažėjo atskrendančių į lesyklą paukštelių. Kodėl neinicijuojate reikalavimo, kad naujametinė beprotybė būtų leidžiama tik konkrečiose miesto vietose (taip yra, pavyzdžiui, Londone). Kodėl neuždraudžiate fejerverkų ir balandžių paleidimo vestuvių progomis? Juk žinote viso to pasekmes...
Ar teisingai elgiasi gulbes maitinantys žmonės, berdami grūdus tegul ir į seklų vandenį? Juk paukščiams reikia panardinti kaklą į ledinį vandenį. Ar ne geriau berti grūdus ant ledo krašto, kad paukščiai be vargo juos pasiektų?
Ar verta mesti batono riekutes į vandenį, jei jis neužšalęs, ar geriau pasmulkinus jį dėti ant ledo pakraščio, kad gulbės jį lengvai pasiektų snapu ir pačios pamirkytų batoną į vandenį?
Kaip manote, ar reikia suteikti pagalba laukiniams gyvunams kai jie praranda tevu globos, suserga arba susizeidzia? Ar gal geriau nesikist i gamtos reikalus?
Ar šiuo metu, kai net šąla, badauja, sunkiai išgyvena ir miršta žmonės nepernelyg didelė prabanga per daug dėmesio skirti gyvūnams ir paukščiams? Gal pirma pasirūpinkime žmonėmis? P.S. labai myliu gyvūnus ir turėjau ne vieną.
Kaip padėti gulbėms, likusioms vandens telkiniuose? Ar per tokį speigą joms nekyla prišalimo prie ledo pavojus? Kaip elgtis pamačius į nelaimę patekusį paukštį?
Ar gi nėra žalinga maitinti paukščius? Buvo kalbama, kad paukščiai, maitinami žmonių, pripranta prie „gero gyvenimo“ ir vėliau nesugeba patys prasimaitinti. Ypač tai taikytina jaunikliams.
Kaip pasirinkot tokią specialybę? Ar nesigailit pasirinkimu.Juk nemanau,kad tai būtų labai pelninga,juk jaunimas šiais laikais ieško tik kad būtų naudos,kad daug uždirbtų
Tai ka daryt su gulbem Kaune - serti ar neserti? Ir kuo serti? Aciu.
Dabar, kai taip šalta, gulbes šerti būtina. Nereikėtų užmiršti ir kitų žiemoti likusių paukščių.
Ką žiūronai yra geriausia stebėti paukščių? Ir jums labiau patinka Canon arba Nikon - kuris yra geriau objektyvas geras kadrų?
Paukščiams stebėti geriausiai tinka žiūronai, kurie priartina objektą 8 ar 10 kartų.
Palyginkite, prašau, Lietuvos i kitų kaimyninių šalių darbą gelbėjant žiemą nuo šalčio kenčiančius gyvūnus. Galbūt yra kažkas ką mes darome ne taip?
Labai skiriasi Vakarų Europoje ir kaimyninėse šalyse vyraujanti praktika. Pavyzdžiui, Olandijoje labai rūpinasi jūros gyvūnais, nukentėjusiais nuo naftos teršalų, yra įsteigti reabilitacijos centrai. Tokių gyvūnų globos centrų daug Anglijoje, Vokietijoje.
Sveiki, kodėl neinicijuojate, kad Lietuvoje būtų uždrausti vandens motociklai ir keturračiai? Ar jiems neužtektų tam paskirtų teritorijų, kur nebūtų daroma žala gamtai. Galima nužymėti plotą jūroje, Elektrėnų mariose, keturračiams - padaryti trasas kur nors karjeruose. Kodėl jiems leidžiama daryti žalą gamtai? Ar tai reiškia, kad Seime, Vyriausybėje sėdi žmonės, kuriems keturračių ar vandens motociklų pardavėjai kažkaip (visi žinom kaip) daro spaudimą?
Vandens motociklai tikrai trukdo perintiems vandens paukščiams. Keturračiai, kurie važinėja miškuose perėjimo metu ar nepažymėtais takais, taip pat drumsčia gyvūnų ramybę.
Kokias klaidas, Jūsų manymu, dažniausiai daro gyvūnų augintojai?
Didžiausia klaida – įsigyti gyvūną ir tik po to ieškoti informacijos apie jo priežiūrą, auginimą. Žmonės neįvertina savo galimybių.
Kas Jums, kaip ornitologui, šiandien kelia didžiausią susirūpinimą?
Labai stipriai tiek Lietuvoje, tiek Europoje mažėja paukščių rūšių.
Pavyzdziui, jūrinių ančių, kurios lieka žiemoti Lietuvoje, per pastaruosius 20-30 metų sumažėjo nuo 50 iki 65 procentų.
Jei norime padėti šąlančioms gulbėms, kuo galima ir kuo negalima jas lesinti?
Geriausias pašaras gulbėms ir kitiems vandens paukščiams – įvairios grūdinės kultūros, kruopos, baltos duonos, batono gaminiai. Duona gali būti sudžiūvusi, tačiau svarbu, kad pašaras būtų nesupelijęs.
Kodel tiek daug gulbiu neskrenda ziemoti i siltus krastus, o lieka mieste? Cia gal zmones kalti, kad maitina, pripratina. Ar isvis reikia maitinti laukinius paukscius vasara, kai jie turi maisto? Mes trupiname jiems batona...
Prieš kelis šimtmečius gulbės Europoje buvo auginamos kaip pusiau naminiai paukščiai maistui ir kaip parkų puošmena. Nuo tų laikų jos neturi stipraus instinkto migruoti ir žiemą stengiasi praleisti prie arčiausiai esančio vandens telkinio.
Todėl žmonės, jas lesindami vasarą, daro meškos paslaugą ir skatina jas pasilikti toje pačioje vietoje. Vasarą gulbių nedera lesinti, nes jos turi pakankamai natūralaus pašaro.
Sveiki. Kokių paukščių mūsų šalyje jau nebeliko ir kodėl?
Sveiki, šiandien pabadysiu atsakyti į Jūsų klausimus.
Lietuvoje prie išnykimo ribos yra keletas paukščių rūšių, tokios kaip meldinė nendrinukė, stulgys, sodinė starta. Jau neberandama perinčių didžiųjų erelių rėksnių, gyvatėdžių. Vienos pagrindinių priežasčių – besikeičianti gyvenamoji aplinka, ūkininkavimo metodai, t.y. žmogaus veiklos sukeltos priežastys.
Gruodį Lietuvos rytuose ežere mačiau gulbes su dar paaugliais pilkais gulbiukais. Jie turbūt prišlas prie ledo, neišskris. Kodėl tokios vėlyvos vados, ar kažkas sutriko gamtos pusiausvyroje?
Žmonės dažnai galvoja, kad pilki gulbiukai yra dar neskraidantys jaunikliai. Tačiau gulbiukai pradeda skraidyti rugsėjo mėnesį, gerokai prieš pirmąjį ledą.
Baltomis gulbėmis jaunikliai pavirsta po žiemos, kai išsišeria jų plunksnos.
Ką manote apie Lietuvos iniciatyvą veisti kormoranų draustinius? Ar čia ne tas pats, jei steigtume kolorado vabalų ar kitų kenkėjų draustinius? Juk kormoranai - paukščiai naikintojai, kur jie įsiveisia žūva išstisi miškų plotai, ežeruose - žuvys. Kas sumanė juos, atskrisusius pas mus, regis, iš Afrikos, globoti, kodėl?
Kormoranai nepridaro tokios didelės žalos, kaip yra įsitikinusi dalis visuomenės.
Pavyzdžiui, Juodkrantėje, kur yra įsikūrusi didžiulė kormoranų populiacija, toje vietoje pradėjo augti ąžuolynas, kurio anksčiau ten nebuvo.
Kormoranai maitinasi menkaverte žuvimi, kuri verslo požiūriu nėra svarbi.
Kertamos sengirės, kurios - pelėdų ir kitų paukščių namai. Kiek dėl to Lietuvoje išnyko ar baigia išnykti paukščių? Visos visuomenės iniciatyvos atistrenkia kaip į sieną, tiesa?
Ornitologų inciatyva, Lietuvoje buvo pakeistos miškų kirtimo taisyklės, atsirado draudimas kirsti medžius pavasarį, kai paukščiai peri ir augina jauniklius.
Aplink kiekvieną plėšriojo paukščio ar pelėdos uoksą yra apsauginė zona, kuri turi būti nekertama, tačiau pasitaiko pažeidimų. Norint padėti paukščiams, žmonės gali pranešti apie juodųjų gandrų, kitų paukščių lizdus Lietuvos ornitologų draugijai, nes yra rengiami žemėlapiai, perpėjantys miškininkus apie saugomų rūšių lizdus.
Taigi didžiausia atsakomybė tenka miškininkams, Aplinkos ministerijai.
Kokius šiuo metu galima medžioti žvėris? Ar yra tam kokios nors taisyklės? Kur galima daugiau apie tai sužinoti?
Apie tai, kokius žvėris galima medžioti, gali plačiau sužinoti Lietuvos žvejų ir medžiotojų draugijoje.
Ar apskritai galima medžioti paukščius Lietuvoje? Kokie tam reikalingi leidimai?
Medžioti galima tuos paukščius, kuriuos leidžia medžioklės taisyklės numatytu metų laikotarpiu. Pavyzdžiui, galima medžioti didžiąsias, kuoduotasias antis, slankas.
kaip jums atrodo, ar Lietuvos zoologijos sode gyvūnai yra pakankamai prižiūrimi?Juk daugelis jų - tai laukiniai gyvūnai ir paukščiai, kurie tėra uždaryti į nelaisvę. Ar taip elgtis tinkama?
Manau, kad zoologijos sode gyvūnai yra prižiūrimi, nes jais rūpinasi specialistai.
Kaip seniai dirbate ornitologu?Kas šiame darbe jus labiausiai žavi?
Man labiausiai patinka, kad tai yra labiau ne darbas, o pomėgis.
Ar tinka zylutėms pašaras, kuris yra parduodamas paukščiams prekybos centruose?
Tinka.
Kokios turėtų būti lesyklėlės paukščiams? tikriausiai ne visos tinka visiems paukščiams, bet nesinori ir kad į zylutėms ir žvirbliukams skirtas lesyklėles lystų varnos ir krankliai. Kaip galima apsaugoti mažųjų paukštelių lesyklėles?
Galima ant lesyklėlės dėti apsauginį tinklą, padarytą iš vielos, kad pro tarpelius į lesyklėlę tilptų tik mažesni paukšteliai.
Lesyklėlės turi būti lengvai paukščiams pasiekiamos, saugios, kad prie jų negalėtų prisiartinti plėšrūnai, pavyzdžiui, katės.
Lesyklėles galima pagaminti iš tuščių kartoninių, plastikinių butelių, lesinti įmanoma netgi ant žemės, nuvalius plotelį sniego.
Ar Jums yra žinomi paukščiai, kurie turi išskristi į šiltuosius kraštus, bet liko Lietuvoje? Juk dabar žiemos šiltos. Ne tokios, prie kokių esame pratę. Ačiū už atsakymą
Šiltomis žiemomis, kaip ir šią, Lietuvoje yra registruojama žymiai daugiau paukščių, kurie paprastai jau būna migravę – pavyzdžiui, gulbės giesmininkės, įvairios žąsų rūšys, liepsnelės, kikiliai. Tačiau dabar, užėjus šalčiams, didžioji dalis paukščių išskrido.
Ar turime padėti laukiniams gyvūnams? juk yra miškininkai, kurie jais rūpinasi profesionaliai
Jei įmanoma, kiekvienas turėtume padėti, bet tokiu atveju pagalba turi būti nuolatinė, kadangi gyvūnai pripranta prie pašaro vienoje vietoje ir nebeskiria tiek dėmesio kiek anksčiau maisto paieškoms.
Sparnuočiai labiau nukenčia nuo šalčio ar nuo bado? Ar reikia padėti išgyventi speigus ir varninių šeimos atstovams?
Visi paukščiai yra svarbūs. Paukščius reikia gelbėti nuo bado. Juos migruoti gena badas, o ne šaltis.
Nėra vieningos nuomonės, ar reikia žiemą lesinti varninių šeimos paukščius.
Kokių produktų šiukštu negalima duoti paukščiams? Esu girdėjusi, kad zylutėms, pvz., negalima pakabinti sūdytų lašinukų.
Nuo per didelio druskos kiekio paukščiai gali apsinuodyti ir nugaišti. Taip pat reiktų vengti pašarų su daug ir stiprių prieskonių. Geriau duoti kuo natūralesnį pašarą.
Kodėl ornitologai neprieštarauja didžiųjų švenčių beprotybei metų pabaigoje, kai žūsta tūkstančiai paukščių dėl siaubingo kiekio fejerverkų, jų keliamo triukšmo ir skleidžiamos smarvės? Aš pati mačiau daugybę kritusių mažų paukščių miesto pakraštyje po tokio nekontroliuojamo šaudymo. Po Naujųjų metų beprotybės labai sumažėjo atskrendančių į lesyklą paukštelių. Kodėl neinicijuojate reikalavimo, kad naujametinė beprotybė būtų leidžiama tik konkrečiose miesto vietose (taip yra, pavyzdžiui, Londone). Kodėl neuždraudžiate fejerverkų ir balandžių paleidimo vestuvių progomis? Juk žinote viso to pasekmes...
Iš tikrųjų fejerverkai kelia didžiulį rūpestį, kadangi, pavyzdžiui, užsienyje yra buvę atvejų, kai po Naujųjų metų sutiktuvių naktį pabaidyti paukščiai nuskrido tolį į jūrą ir nusilpę žuvo.
Ši problema yra žinoma, tačiau kol kas nesprendžiama.
Per vestuves paleidžiami balandžiai – balandininkų atsakomybė, nes jie išnuomoja ar parduoda vestuvių iškilmėms ne sportinius balandžius, kurie neturi instinkto grįžti į namus ir paklysta. Pavyzdžiui, Kaune prie Rotušės kasmet Lietuvos gyvūnų globos draugijos atstovai surenka po keliolika paklydusių dekoratyvinių balandžių.
Ar teisingai elgiasi gulbes maitinantys žmonės, berdami grūdus tegul ir į seklų vandenį? Juk paukščiams reikia panardinti kaklą į ledinį vandenį. Ar ne geriau berti grūdus ant ledo krašto, kad paukščiai be vargo juos pasiektų?
Vandenyje grūdus paukščiams lesti yra lengviau, negu bandyti sugraibyti grūdelius nuo ledo ar žemės. Vanduo yra šiltesnis nei oras ir panardindamos galvą į vandenį gulbės nesušąla.
Ar verta mesti batono riekutes į vandenį, jei jis neužšalęs, ar geriau pasmulkinus jį dėti ant ledo pakraščio, kad gulbės jį lengvai pasiektų snapu ir pačios pamirkytų batoną į vandenį?
Batoną geriau mesti į vandenį, nes nuo vandens jis suminkštėja, paukščiui lengviau praryti.
Ar šiuo metu, kai net šąla, badauja, sunkiai išgyvena ir miršta žmonės nepernelyg didelė prabanga per daug dėmesio skirti gyvūnams ir paukščiams? Gal pirma pasirūpinkime žmonėmis? P.S. labai myliu gyvūnus ir turėjau ne vieną.
Bet kuriuo atveju, negalime likti abejingi gyvūnams. Tiesa, pagalbos reikia žmonėms, tačiau kas nelaimėje padės žvėrims, paukščiams, jei ne žmogus? Dažnai į nelaimę gyvūnai patenka būtent dėl žmogaus kaltės.
Ačiū už klausimus, dėl laiko stygiaus nespėjau į visus atsakyti.
Smagu, kad gyvūnų gerovė ir likimas rūpi daugeliui. Nepalikime gyvūnų bėdoje.
Iki,
Julius Morkūnas
Kaip padėti gulbėms, likusioms vandens telkiniuose? Ar per tokį speigą joms nekyla prišalimo prie ledo pavojus? Kaip elgtis pamačius į nelaimę patekusį paukštį?
Pirmiausia reiktų įvertinti savo galimybes, ar galite padėti paukščiui. Galbūt dar nesaugu lipti ant ledo? Gal nežinosite, kaip elgtis?
Jei pamatėte ant ledo prišalusį paukštį ar kitą į nelaimę patekusį gyvūną, pagalbos visą parą galite kreiptis į Gyvūnų globėjų asociaciją, kuri pagalbą suteikia visoje Lietuvoje.
Skambinkite tel. nr. : 8 686 44828
Esant tokiam speigui, iš tiesų yra didelė grėsmė paukščiui prišalti prie ledo. Tai dažniausiai pasitaiko tais atvejais, kai paukščiai būna nusilpę, jauni, mažiau patyrę.