Portalo svečias
Kęstutis Žilėnas
Bet gi aš klausiau, kas bus, jei gyventojai nesutiks sudaryti naujų sutarčių?
Kodėl neatsakote į mano pateiktus, mano galva, aktualius klausimus?
Prašome pakomentuoti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo funkcijas.
Koks šiuo metu galiojantis teisės aktas reglamentuoja pastovų "gyvatuko" mokestį?
Kodėl daugiabučio gyventojui, savo pageidavimu, negali būti nutrauktas karšto vandens tiekimas? Bet ne, sugalvota eilė nesąmoningų ir nemotyvuotų kliūčių, kad gyventojai negalėtų pasinaudoti tokia galimybe. Kur slypi esmė tame nenorėjime, tik nereikia pradėti aiškinti apie inžinerinius subtilumus.
Prašome atsakyti, ar, renkantis trečią būdą (individualų karšto vandens ruošimą), galioja savivaldybės tarybos patvirtino spec. plano nuostatos?
Turiu sutarti su Klaipedos energija del silumos tiekimo karstam vandeniui ruosti, sutarti su Klaipedos vanduo del vandens tiekimo, visos sutartys sudarytos iki Silumos ukio istatymo pataisu del karsto vandens tiekejo, skaitikliai bute pakeist ir su galiojancia metrologine patikra, ir toliau noriu kad liktu senoji tvarka, koki karsto vandens tiekimo buda man rinktis ir ar reikia rinktis, jeigu tebeveikia minetos sutartys?
Jeigu už šildymą mokame pagal visą buto plotą, tai kodėl dar imamas gyvatuko mokestis, tuomet už vonios ir vc patalpų šildymą mokama dvigubai
jeigu pasirinktumėte apsirūpinimo karštu vandeniu be karšto vandens teikėjo t.y. esama tvarka Kaune, karšto vandens skaitiklius privalėtų įrengti, prižiūrėti geriamojo vandens tiekėjas (Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės 289.3. punktas) Žinoma, jeigu mums galioja teisės aktų reikqalavimai.
Pasirinkus antra varianta kas eksploatuos karsto vandens skaitiklius bute ?
ar teisetas yra mokestis kuris siulomas uz skaitiklius juk jei stato iuos imonė vadinasi tai ju nuosvybe bet jei uz juos reiks moketi tai jau tampa zmogaus nuosvybe manau zmogus galetu pats nuspresti koki skaitikli detis galbut pigesni rastu ir tt. o jei tiekejas mano jog jis netikslus tegureikalauja jo patikrinimo o jei itare kad vandeni vagia tegu kaip ir kiekviena vagi pagauno o poto teisia. nes manau jog ei vandens nei sildymo kainos yra nepagristos
Kodėl iki šiol valdžia neprivertė "Kauno vandenų" savo lėšomis įrengti karšto vandens skaitklių kaip tai numato 1997.12.31 d. Vyriausybės nutarimas Nr. 1507? Juk pagal šį nutarimą tai padaryti buvo įpareigoti būtent vandens, o ne šilumos tiekėjai.
Ar Energetikos ministerijoje suprantama, kad pastatų karšto vandens sistemų būklė yra išimtinai vartotojų reikalas ir kodėl karšto vandens tiekėjas verčiamas būti atsakingu už jas?
Ar, Jūsų nuomone, karšto vandens tiekėjas, pirkdamas vandenį iš vieno tiekėjo, o šilumą iš kito tiekėjo, yra tarpininkas, ar ne?
Kodėl man dar reikia kažką pasirinkti, jei aš jau 20 metų esu pasirinkęs?
Kaip Jūs įsivaizduojate, per kiek laiko galima būtų pakeisti visus karšto vandens skaitiklius mieste? Jų anot „Kauno energijos“ yra virš 140000. Ir kas už tai sumokės?
Ką, Jūsų nuomone, matuoja buitinis karšto vandens skaitiklis: vandens temperatūrą, sunaudotą šilumos kiekį ar sunaudotą geriamojo vandens kiekį? Jeigu karštas vanduo būtų ruošiamas dujiniu įrenginiu, ar karšto vandens skaitiklius turėtų įrenginėti "Lietuvos dujos"? :)
Įstatymai sako, kad šiuo metu geriamojo vandens pirkimo riba yra butuose. Kokiu pagrindu ši riba gali būti perkelta prieš pašildytuvo įvadą, jei bus pasirinktas būdas „be tiekėjo“?
Ar vartotojui nepareiškus savo nuomonės dėl apsirūpinimo karštu vandeniu būdo pasirinkimo Kauno atveju šilumos tiekėjas automatiškai tampa ir karšto vandens tiekėju ir nustoja galioti individualios sutartys su vandens ir šilumos tiekėju?
Ar Kauno atveju daugiabučio namo bendrasavininkams privaloma dar patvirtinti, kad jie pasilieka prie esamo apsirūpinimo karštu vandeniu būdo?
Ar pasirinkus būdą be karšto vandens tiekėjo savininkui bus galima atsiskaityti tiesiai su geriamo vandens tiekėju ir šilumos tiekėju taip kaip dabar?
Situacija. Vasara. Karsto vandens tiekejas yra silumos tiekejas, apskaita sutvarkyta, karsto vandens pasildymui sunaudojamas normatyva 51 kwh, gyvatukas normatyvinis -160kwh, bet ivadinis silumos skaitiklis parode kad namas sunaudojo daugiau silumos nei sudejus tuos abu normatyvus (pvz. del blogai izoliuoto cirkuliacinio vamzdyno, saltesnio geriamo vanndens ir tt). Kaip Jusu nuomone turi elgtis silumos tiekejas su ta likusia nepaskirstyta siluma?
Principe neteisingai formuluojamas klausimas.Turėtų būti tariamasi kokį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą : su karšto vandens tiekėju pasirinkti,ar be jo.Ir kas labiausiai suinteresuotas k.v. tiekėjo atsiradimu.Labai aišku,kad tik ne gyventojai,kuriems teks akivaizdžiai brangiau mokėti,o šalto vandens tiekėjai kurie sugebėjo prastumti jiems palankius teisės aktus.Be to apskaitos prietaisų su nuotoliniu nuskaitymu įrengimą trokštančios pradėti firmos. Paprasčiausias ir pigiausias būdas,kai karštą vandenį name ruošia gyventojų pasirinktas šilumos sistemų prižiūrėtojas, o gyventojai apmoka kiekvienam tiekėjui už jo pateiktą produktą -vandens tiekėjui už vandenį (pagal visų vandens skaitiklių rodmenis) o šilumos tiekėjui pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą metodą paskirstytą šilumos kiekį ,be jokių tarpininkų. Prietaisus bute turėtų prižiūrėti,keisti vandens tiekėjas,nes jie matuoja jo tiekiamą produktą. Tokia tvarka taikoma Klaipėdoje ir ja patenkinti turbūt apie 90-95 proc.gyventojų.Priverstinai ją keisti-tai nusikalti- mas,ypač dabartinės krizės metu.
Jūsų teiginiai apie pastovų ,,gyvatuko" mokestį, daugiabučio namo buto savininko atsiskaitymas už geriamą vandenį karštam vandeniui ruošti pagal prieš karšto vandens ruošimo įrenginius įrengto (įvadinio) skaitiklio rodmenis, prieštarauja galiojantiems teisės aktams (Šilumos ūkio įstatymui, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 12 31 nutarimui Nr.1507). Ar bus pakeisti šie teisės aktai iki gegužės 1 d., kaip Jūs manote? Ir iš viso, Jūsų nuomone, ar būtina juos keisti? Taip pat, prašau atsakykit, ar liks galioti sudarytos rašytinės Šilumos vartojimo pirkimo-pardavimo sutartys tuo atveju jeigu daugiabučio namo butų savininkai CK 4.85 straipsnyje numatyta tvarka nepriims sprendimo dėl apsirūpinimo karštu vabdeniu būdo ir karšo vandens tiekėju turėtų tapti šilumos tiekėjas.
Girdėjau apie planus sujungti kainų reguliavimo tarnybą su kitomis institucijomis? ar tai tikslinga?
Konkreti situacija: aš gaunu sąskaitą už šildymą ir karštą vandenį. Ten parašyta: vandens pašildymas, vandens šildymo palaikymas cirkuliacija ir dar kokie 4 punktai. tuomet dar paskaičiuota 40 litų už.... šildymą... įsivaizduokime parduotuvėje: jei mokėtume už rugių sodinimą, nupjovimą, sukūlimą, sumalimą, kepimą, pristatymą ir dar už tai, kad ta duona parduotuvėje guli ir dar prie viso to plius būtų parašyta - duona - 3 litai. Kaip vertinate tokią situaciją
Nežinau, ar esate kompetetingas, bet paklausiu - kodėl mes turime Mažeikių naftą, o už degalus VISADA mokame daugiau nei Baltijos šalių kaimynai?
Laba diena, norėčiau paklausti, kaip vertinate Baltarusijos ir Rusijos planus statyti elektrines? ar tai nebūtų pigesnis elektros šaltinis LIetuvai?
dėl elektros - dabar sujungiamos RST ir VST ir vėl bus viena įmonė. O valstybės prioritetas - demonopolizuoti... ar tai sutampa su strategija?
Jeigu pasirinksime pirmąjį variantą, t. y. karštą vandenį pirksime iš "Kauno energijos": tai 1.Kaip bus sprendžiamas vadinamasis "gyvatuko" mokestis. Ar jis bus fiksuoto dydžio ištisus metus, ar vasarą vėl išaugs kelis kartus? 2.Per kiek laiko bus įrengiti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai ir už kieno lėšas? 3.Jeigu daugiabučio gyventojų nuomonės nesutaps, ar galės norintys atskiri butai įsirengti nuotolinio nuskaitymo skaitiklius? Dėkoju
Ačiū už galimybe paklausti.Ar pasirinkus 1-mą būdą,mokėsiu tik už savo buto skaitiklio parodymus ir nesutapimą su įvado skaitikliu padengs karšto vandens tiekėjas.Ar būtinas nuotolinis skaitiklis su 9 lt.mokesčiu,ar užtenka 4lt,kaip dabar mokame vandentiekiui?Kodel toks didelis energetikų pasipriešinimas naujai tvarkai?
Kodel niekas nesiūlo alternatyvos Kauno energijai?Juk,ka pastebėjau Anglijoj,daugelis butu apsieina be jokių šiluminių tinklų,daug šilumos sunaudojančių vamzdynais šildančiais gruntą.Sandeliuke būna įrengtas nedidelės spintelės dydžio vandens elektrinis arba dujinis šildytuvas,kurio pšildyto vandens visiškai pakanka ir kambariams šildyti ir maudytis.O čia to daryti niekas neleidžia daugiabučių gyventojams
Prašau įvardinti pasirinkimo kriterijus. Dabar jie, remiantis įvairiais šaltiniais, nevienareikšmiai. Taigi nesinorėtų pirkti katę maiše. Kur sužinoti nemokių ar nesąžiningai mokančių sąrašą, kokį procentą tai sudaro namo apimtyje. Tokie duomenys neskelbiami, o sąžiningai mokantys už juos sumoka. Ir, pagaliau, ar reikalavimas mokėti už kitus yra teisėtas, ar reikia ieškoti teisybės teismuose?
Ar gerb. ministerijos atstovas žino, kad dabartinis Kauno vandens tiekėjas klaidina kauniečius, siuntinėdamas informaciją, kad po gegužės 1 dienos esamos apsirūpinimo karštu vandeniu tvarkos nebeliks? Kokių priemonių imamasi, kad tokia klaidinanti informacija nebūtų skleidžiama?
Kokie sekantys veiksmai jeigu bendrija nusprende atsisakyti karsto vandens tiekejo isvis,o pasirinko ruosti karsta vandeni kiekvienas butas individualiai!
Ką pasirinkti ir iš ko? Nemačiau jokių paskaičiavimų kuriuos būtų atlikusi Energetikos ministerija ir pateikus plačiajai visuomenei apdorojimui... kuo vadovautis pasirenkant? Gyvenu Kaune, tai paaiškinkite, kokį variantą pasirinkti, kad mažiausiai mokėti? Su pagarba
ar reikia klaipėdiečiams pasirinkti karšto vandens tiekėją? Energetikos ministerijos pranešime apie pasirinkimą Klaipėda nebuvo įvardinta, jei taip,kodėl miesto savivaldybė įpareigojo gyventojus rinktis ?
Ką po gegužės 1 d. siūlysite daryti karšto vandens tiekėjui dėl tų gyventojų, kurie nepareikš savo apsisprendimo? Juk tokių bus dauguma! Ir jie galės nesutikti nutraukti dabar galiojančių sutarčių. O pagal įstatymą, jei gyventojai nepareiškė savo apsisprendimo, tuomet automatiškai laikoma, kad jie pasirinko būdą "su karšto vandens tiekėju". Tai kaip bus, kai sutartys bus nenutrauktos (vienašališkai niekas jų negali nutraukti), pasirinkimas nepareikštas, o būdas priskirtas kitas?
Namas 2007mstatybos,devynaukstis.Apskaitos prietaisai laiptineje. Laiptine nesildoma, gyvatuku voniose nera.Duju name nera. Koki varijanta namo bendrijai pasirinkti? Dekoju uz atsakyma
Kodėl karšto vandens tiekėja būtina pasirinkti iki gegužės 1 d esant daugeliui naiškumų? Kas tieks karštą vandenį, jeigu vartotojas neduos jokio atsakymo? Ar čia laisvos rinkos sąlygomis norima kam nors primesti savo valią ir išstumti normalios konkurencijos sąlygas? Vartotojas turi turėti teisę bet kada pasirinkti jam palankų šios paslaugos tiekėją
Kaip praktiškai vyks atsiskaitymas už panaudotą karštą vandenį po gegužės 1 dienos, pasirinkus vieną ar kitą variantą? Kauno vandenys teigia kad nuo Gegužės 1 dienos nustoja galioti atsiskaitymas pagal bute įrengtus karšto vandens skaitikllius, pasirinkus bet kurį variantą.
koki varianta pasirinkti standartiniame vienos laiptines devynaukstyje.siluminis punktas renovuotas,name yra dujines virykles.
Koks iš "Kauno energijos" kauniečiams siūlomų karšto vandens apsirūpinimo variantų būtų pigiausias (gal naudingiausias) daugiabučių gyventojams... Norečiau gauti konkretų atsakymą.
Ką Jūs darote arba kas yra daroma, kad pagaliau priverstumėt gyvenamųjų namų administratorius atstovauti namo gyventojams sprendžiant karšto vandens ir kitus klausimus?
gal jus ne tik apie karštą vandenį - vis kalbama apie energetikos monopolizavimą. ar tai realu? kaip konkrečiose srityse sieksite konkrečių dalykų?
"Kauno energija" nenori sugrazinti 250 lt.uz neteisetai priskaiciuota karsta vandeni.Bute negyvenu jau daugeli metu todel karstu vandeniu nesinaudoju ,taciau kitus mokescius moku.Vyksta susirasinejimas, aiskiai matosi ,"Kauno energija" nenori sugrazinti pinigu .Mano klausimas - ar "Kauno energija" privalo man sugrazinti pinigus 250 lt.uz nepanaudota karsta vandeni , ar yra koks senaties terminas ir koks jis yra? Reikalas yra sprendziamas nuo 2009m. spalio men.iki tu paciu metu gruodzio men. t.y. 3 men laikotarpis. Paprasius atsiusti saskaitu kopijas -jie tai nepadaro. Labai yra sunku spresti klausimus susijusius su "Kauno energija" atrodo,kad ten dirba zmones,kurie neturi apsoliutaus profesionalumo savo darbe. Dekoju uz atsakyma.
klausimas paprastas - apie kokia konkurencija kalbam jei vis vien sildo tik vienas?? kaip kitas kuris nesildo gali pasiulyti pigiau?
idomu, kodel sugalvota tokia sistema, kad jei pasirenki, tada lieka tas pats tiekejas?
tai tiesiai šviesiai - kaip pasirinkti karšto vandens tiekėja?
Jūsų teiginiai apie pastovų ,,gyvatuko" mokestį, daugiabučio namo buto savininko atsiskaitymas už geriamą vandenį karštam vandeniui ruošti pagal prieš karšto vandens ruošimo įrenginius įrengto (įvadinio) skaitiklio rodmenis, prieštarauja galiojantiems teisės aktams (Šilumos ūkio įstatymui, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 12 31 nutarimui Nr.1507). Ar bus pakeisti šie teisės aktai iki gegužės 1 d., kaip Jūs manote? Ir iš viso, Jūsų nuomone, ar būtina juos keisti? Taip pat, prašau atsakykit, ar liks galioti sudarytos rašytinės Šilumos vartojimo pirkimo-pardavimo sutartys tuo atveju jeigu daugiabučio namo butų savininkai CK 4.85 straipsnyje numatyta tvarka nepriims sprendimo dėl apsirūpinimo karštu vabdeniu būdo ir karšo vandens tiekėju turėtų tapti šilumos tiekėjas.
Iki šilumos ūkio įstatymo įsigaliojimo sudarytos rašytinės Šilumos vartojimo pirkimo-pardavimo sutartys formaliai galioja, bet ta apimtimi, kiek neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms. Todėl, kaip jau minėjau, jos turės būti keičiamos arba atnaujinamos, o iki to laiko , kol tas bus padaryta, turėtų būti vadovaujamasi standartinėmis sutarčių sąlygomis, kurios atitinka įstatymų nuostatas.
Deja, mūsų laikas baigėsi, tad dėkoju už įdomius klausimus.
Ačiū už galimybe paklausti.Ar pasirinkus 1-mą būdą,mokėsiu tik už savo buto skaitiklio parodymus ir nesutapimą su įvado skaitikliu padengs karšto vandens tiekėjas.Ar būtinas nuotolinis skaitiklis su 9 lt.mokesčiu,ar užtenka 4lt,kaip dabar mokame vandentiekiui?Kodel toks didelis energetikų pasipriešinimas naujai tvarkai?
Tokių nuotolinių skaitiklių kol kas neturi dauguma šilumos tiekėjų ir puikiausiai išsiverčia su paprastais. O Kauno, Vilniaus ir kitų miestų šilumos tiekėjai, kurie nevykdo karšto vandens tiekėjo funkcijų, priešinasi dėl to, kad jiems atsiranda papildomas rūpestis. Tačiau klausimas, kuo, pvz., Kauno energija geresnė už Panevėžio energiją? Įstatymas nustato vienodus reikalavimus ir pareigas abiems.
Kodel niekas nesiūlo alternatyvos Kauno energijai?Juk,ka pastebėjau Anglijoj,daugelis butu apsieina be jokių šiluminių tinklų,daug šilumos sunaudojančių vamzdynais šildančiais gruntą.Sandeliuke būna įrengtas nedidelės spintelės dydžio vandens elektrinis arba dujinis šildytuvas,kurio pšildyto vandens visiškai pakanka ir kambariams šildyti ir maudytis.O čia to daryti niekas neleidžia daugiabučių gyventojams
Tai sąlygoja mūsų palikimas - paveldėta sistema. Anglijoje tokios daugiabučių centralizuoto šildymo sistemos beveik nėra. Tačiau Jūsų klausime paminėta alternatyva yra galima, jei ji tikrai apsimoka, tai daugiabučių gyventojai turi dėl to susitarti, priimti sprendimą ir įsirengti tokią sistemą. Įstatymas to nedraudžia.
Prašau įvardinti pasirinkimo kriterijus. Dabar jie, remiantis įvairiais šaltiniais, nevienareikšmiai. Taigi nesinorėtų pirkti katę maiše. Kur sužinoti nemokių ar nesąžiningai mokančių sąrašą, kokį procentą tai sudaro namo apimtyje. Tokie duomenys neskelbiami, o sąžiningai mokantys už juos sumoka. Ir, pagaliau, ar reikalavimas mokėti už kitus yra teisėtas, ar reikia ieškoti teisybės teismuose?
Geras klausimas. Tačiau paradoksas tame, kad dabar galiojanti tvarka tai leidžia. Nuo gegužės pirmos dienos įsigaliosianti tvarka tai draudžia, todėl tikimės, kad to nebus.
Ar gerb. ministerijos atstovas žino, kad dabartinis Kauno vandens tiekėjas klaidina kauniečius, siuntinėdamas informaciją, kad po gegužės 1 dienos esamos apsirūpinimo karštu vandeniu tvarkos nebeliks? Kokių priemonių imamasi, kad tokia klaidinanti informacija nebūtų skleidžiama?
Kauno vandens tiekėjas informuoja teisingai, o klaidina šilumos tiekėjas, kuris teigia, kad jei karštą vandenį tieks Kauno energija, tai bus ženkliai brangiau.
Kokie sekantys veiksmai jeigu bendrija nusprende atsisakyti karsto vandens tiekejo isvis,o pasirinko ruosti karsta vandeni kiekvienas butas individualiai!
Apie savo pasirinkimą bendrija turėtų informuoti savo miesto šilumos tiekėją ir savarankiškai spręsti su tokiais pakeitimais susijusius klausimus.
ar reikia klaipėdiečiams pasirinkti karšto vandens tiekėją? Energetikos ministerijos pranešime apie pasirinkimą Klaipėda nebuvo įvardinta, jei taip,kodėl miesto savivaldybė įpareigojo gyventojus rinktis ?
Klaipėdoje, kaip ir kituose išvardytuose miestuose, rinktis turi tik tų daugiabučių gyventojai, kurie, kaip minėjau, pageidauja apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai. Jeigu tokių iniciatyvų nėra, tai pasirinkimas praktiškai nereikalingas, nes nuo gegužės 1 d. Kauno energija turės vykdyti įstatyme, jai numatytas karšto vandens tiekėjo funkcijas, pvz., kaip Panevėžyje tai nuo seno daro Panevėžio energija.
Ką po gegužės 1 d. siūlysite daryti karšto vandens tiekėjui dėl tų gyventojų, kurie nepareikš savo apsisprendimo? Juk tokių bus dauguma! Ir jie galės nesutikti nutraukti dabar galiojančių sutarčių. O pagal įstatymą, jei gyventojai nepareiškė savo apsisprendimo, tuomet automatiškai laikoma, kad jie pasirinko būdą "su karšto vandens tiekėju". Tai kaip bus, kai sutartys bus nenutrauktos (vienašališkai niekas jų negali nutraukti), pasirinkimas nepareikštas, o būdas priskirtas kitas?
Šilumos ūkio įstatymas numato, kad tuose daugiabučiuose, kurių gyventojai nepriėmė jokio sprendimo, karšto vandens tiekėjas yra šilumos tiekėjas.
Sutartys, jeigu jos tokios yra, ir šių sutarčių nuostatos galioja tiek, kiek neprieštarauja galiojantiems įstatymams. Todėl pasikeitus įstatymams, prieštaraujančios jiems nuostatos turi būti keičiamos, arba sudaromos naujos sutartys. Šiuo konkrečiu atveju turės būti sudaromos naujos sutartys, o kol jos nebus sudarytos, tiekėjo santykius su vartotojais reguliuos standartinės sutarčių sąlygos, kurios palankios vartotojui.
Namas 2007mstatybos,devynaukstis.Apskaitos prietaisai laiptineje. Laiptine nesildoma, gyvatuku voniose nera.Duju name nera. Koki varijanta namo bendrijai pasirinkti? Dekoju uz atsakyma
Kokie apskaitos prietaisai turimi omenyje? Jeigu šilumos ir karšto vandens, tai nelabai ką geriau ir pasirinksite.
Kodėl karšto vandens tiekėja būtina pasirinkti iki gegužės 1 d esant daugeliui naiškumų? Kas tieks karštą vandenį, jeigu vartotojas neduos jokio atsakymo? Ar čia laisvos rinkos sąlygomis norima kam nors primesti savo valią ir išstumti normalios konkurencijos sąlygas? Vartotojas turi turėti teisę bet kada pasirinkti jam palankų šios paslaugos tiekėją
Visiškai teisingai. Vartotojas turi teisę bet kada pasirinkti šios paslaugos tiekėją arba apsirūpinimo karštu vandeniu būdą - tai jam garantuoja įstatymas. Gegužės 1 d. - tiesiog numatyta data, nuo kada su karštu vandeniu neapskaityta šilumos dalis negalės patekti į "gyvatuko" mokestį, o šilumos tiekėjas, norėdamas išvengti nuostolių, turės analizuoti gyventojų deklaruojamus duomenis, tikrinti, prižiūrėti ir , esant reikalui, keisti karšto vandens skaitiklius. Ir tai nėra jokia naujiena, nes jau šiuo metu taip dirba daugiau negu pusės Lietuvos miestų šilumos tiekėjų. Nusiskundimų iš šių miestų dėl karšto vandens tiekimo ir kainų taikymo yra mažuma.
Kaip praktiškai vyks atsiskaitymas už panaudotą karštą vandenį po gegužės 1 dienos, pasirinkus vieną ar kitą variantą? Kauno vandenys teigia kad nuo Gegužės 1 dienos nustoja galioti atsiskaitymas pagal bute įrengtus karšto vandens skaitikllius, pasirinkus bet kurį variantą.
Klaidingas teiginys. Jei nuo gegužės 1 d. Jūsų name karšto vandens tiekėju taps Kauno energija, tada pagal bute įrengtus karšto vandens skaitiklius atsiskaitysite už karštą vandenį su Kauno energija, plius mokėsite fiksuotą mokestį už "gyvatuką".
Jei nuspręsite apsirūpinti karštu vandeniu patys, t.y. pirksite šilumą ir geriamą vandenį karštam vandeniui ruošti pagal namo įvadinius apskaitos prietaisus, tada šių skaitiklių rodmenis naudosite karšto vandens pasidalijimui tarpusavyje. Šiuo atveju reiktų akcentuoti, kad atsiskaitymo tvarka ir kainos bus panašios kaip pirmu atveju, nebent Jūs sutaupysite administravimo mokesčius.
Jei nuspręsite apsirūpinti karštu vandeniu individualiai (t. y. butuose), tie skaitikliai taps praktiškai nereikalingi.
koki varianta pasirinkti standartiniame vienos laiptines devynaukstyje.siluminis punktas renovuotas,name yra dujines virykles.
Jeigu name nėra entuziastų kažką keisti, tai nėra reikalo kažką rinktis. Tokiu atveju nuo gegužės 1 d. viską tvarkyti privalės "Kauno energija". Tačiau net ir po to pasirinkimo teisė gyventojams lieka. Jei jų netenkins "Kauno energijos" teikiamos paslaugos, jie galės pasirinkti kitą variantą: t.y. arba apsirūpinti patys (žiūrėti atsakymą į prieš tai buvusį klausimą), arba ruošti karštą vandenį butuose, Jūsų konkrečiu atveju - įsirengti dujinius vandens šildytuvus (arba elektrinius).
Koks iš "Kauno energijos" kauniečiams siūlomų karšto vandens apsirūpinimo variantų būtų pigiausias (gal naudingiausias) daugiabučių gyventojams... Norečiau gauti konkretų atsakymą.
Jei name yra bendrija ir gyventojai sąžiningai deklaruoja skaitiklių rodmenis, rekomenduočiau rinktis pirkti šilumą ir vandenį namo įvade ir patiems dalintis suvartotą karštą vandenį bendrijos viduje, taip gal būtų kažkiek pigiau. Tačiau namuose,kur nėra bendrijų arba daug nesąžiningų vartotojų - tik su karšto vandens tiekėju. Reikia atkreipti dėmesį, kad rinktis turi tik tų daugiabučių gyventojai, kurie pageidauja apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai. O kurie nenori rūpesčių,bet nori komforto, tiems patogiausia turėti karšto vandens tiekėją.
Ką Jūs darote arba kas yra daroma, kad pagaliau priverstumėt gyvenamųjų namų administratorius atstovauti namo gyventojams sprendžiant karšto vandens ir kitus klausimus?
Norint, kad administratorius spręstų gyventojams karšto vandens ir kitus gyventojams aktualius klausimus, reikėtų jiems suteikti atitinkamus įgaliojimus, t.y. keisti mūsų teisinę sistemą. Tačiau šiuo metu įstatymas numato, kad tai daryti privalo šilumos tiekėjas.
gal jus ne tik apie karštą vandenį - vis kalbama apie energetikos monopolizavimą. ar tai realu? kaip konkrečiose srityse sieksite konkrečių dalykų?
Jei tiksliai supratau, turbūt klausiate apie energetikos demonopolizavimą - tai šioje srityje procesai jau vyksta, pvz., elektros energetikos sektoriuje jau demonopolizuota elektros tiekimo rinka, t.y. bet kuris elektros vartotojas gali (o nuo š.m. sausio 1 d. kiekvienas, kurio leistinoji naudoti galia daugiau 400 kW, privalo) pasirinkti nepriklausomą tiekėją ir pirkti elektros energiją rinkos kainomis, o su monopolistu sudaro tik elektros energijos persiuntimo sutartį. O nuo 2013 m. numatyta, kad tik visi vartotojai, išskyrus buitinius,, pirks elektros energiją tik rinkoje.
Analogiški planai yra ir gamtinių dujų sektoriuje.
"Kauno energija" nenori sugrazinti 250 lt.uz neteisetai priskaiciuota karsta vandeni.Bute negyvenu jau daugeli metu todel karstu vandeniu nesinaudoju ,taciau kitus mokescius moku.Vyksta susirasinejimas, aiskiai matosi ,"Kauno energija" nenori sugrazinti pinigu .Mano klausimas - ar "Kauno energija" privalo man sugrazinti pinigus 250 lt.uz nepanaudota karsta vandeni , ar yra koks senaties terminas ir koks jis yra? Reikalas yra sprendziamas nuo 2009m. spalio men.iki tu paciu metu gruodzio men. t.y. 3 men laikotarpis. Paprasius atsiusti saskaitu kopijas -jie tai nepadaro. Labai yra sunku spresti klausimus susijusius su "Kauno energija" atrodo,kad ten dirba zmones,kurie neturi apsoliutaus profesionalumo savo darbe. Dekoju uz atsakyma.
Sunku tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, bet panašu, kad "Kauno energija" reikalauja iš Jūsų susimokėti karšto vandens cirkuliacijos mokestį (vadinamą "gyvatuką"), kuri vyksta nuolat , nepriklausomai nuo to, ar Jūs naudojate karštą vandenį, ar ne, ar gyvenate bute, ar ne.Tačiau jeigu norite išsiaiškinti tiksliai, rekomenduotume kreiptis į Kauno teritorinį skyrių (Skyriaus vedėjas Arvydas Tranauskas, tel: 467440, 452412, mob. 869834472) su prašymu ir jie Jums viską išaiškins.
klausimas paprastas - apie kokia konkurencija kalbam jei vis vien sildo tik vienas?? kaip kitas kuris nesildo gali pasiulyti pigiau?
Klausimas teisingas - konkurencijos čia nėra. Todėl šilumos tiekėjas ir turėtų užtikrinti kokybišką paslaugos tiekimą kiekvienam butui už tą pačią kainą. Taip kaip šiandien jau ir yra daugiau kaip pusėje Lietuvos miestų.
idomu, kodel sugalvota tokia sistema, kad jei pasirenki, tada lieka tas pats tiekejas?
Taip yra todėl, kad žmonėms būtų paprasčiau. Jeigu žmonės nenori rinktis, tai jiems nieko nereikia daryti. Nes praktiškai kitų potencialių karšto vandens tiekėjų nėra. Pasirinkimas galėtų būti dėl apsirūpinimo karšto vandeniu būdo - t.y. arba ruošti bute, arba įsigyti abu produktus (vandenį ir šilumą) namo įvade ir po to pasidalinti juos patiems.
tai tiesiai šviesiai - kaip pasirinkti karšto vandens tiekėja?
Laba diena, norint pasirinkti karšto vandens tiekėją, namo gyventojai turėtų susirinkę (arba apklausos būdu) nuspręsti, ko jie nori,o pasirinkti,kąjie gali. Arba priimti sprendimą ruošti karštą vandenį butuose - tokiu atveju kiekvienas butas turėtų įsirengti karšto vandens ruošimo įrenginius, pvz. elektrinius "boilerius" ir apie tokį sprendimą informuoti savo miesto šilumos tiekėją. Arba apsirūpinti karštu vandeniu patiems, perkant geriamą vandenį ir šilumą namo įvade. Jeigu tokių iniciatyvų nėra, tai daugiau rinktis irgi nėra ką. Nuo gegužės pirmos dienos šią pareigą turės atlikti šilumos tiekėjas. T.y. pasirašyti su gyventojais atitinkamas sutartis, sutvarkyti karšto vandens apskaitą ir kontroliuoti atsiskaitymus.