Portalo svečias
Rimantas Germanas
Teko girdėti, kad jei mokesčiai būtų mažesni, tai ir šildymas būtų pigesnis. Gal galėtumėte pasakyti, kiek valstybė pasiima pinigų, pvz jei aš moku 300 litų už šildymą?
Minimi 72 mln. litų - akcininkų įnašai? Ar tai vis dėl to gyventojų pinigai ? Susijusios įmonės - tai buv. Rubikono, dabar Icor grupės įmonės, tokios kaip Axis ir t.t., klausimas buvo apie jas.
Ar Jums kaip žmogui toks darbas malonus, kai tiek žmonių nelaimingų? kaip sustvarkote su psichologiniu spaudimu?
kIEK VE direktorių?
Vilniaus energijos tinklapyje galima peržiūrėti sąskaitas nuo 2003 metų. Taip ir padariau. Įsitikinau, kad 2010 m. gruodį suvartotas enegijos kiekis LABAI ŽENKLIAI didesnis, nei 2003,204,2005,2006,2007,2008 ir 2009 metų gruodžio mėnesias suvartotas. Kokios to priežąstys? Ten pat radau ir Objekto ataskaitą, kas iš pirmo žvilgsnio pažangus dalykas. Deja, 16-os aukštų namas priskirtas 3 - 5 aukštų namų vartotojų grupei. Statybos metai taip pat neatitinka. Kas tai? Atskirų asmenų aplaidumas ar įmonės politika - neteikti informacijos? Ar klausėte gyventojų, ar jie nori už dalį sausio mėnesio mokėti su vasariio mėnesio sąskaita? Aš - nenoriu. Kodėl primetate savo sąlygas ?
kas ir kada sugalvojo konfortinį šildymą?
visi kalba, kad butai seni, todėl šildymas brangus. Gyvenu naujame name, mano draugai gyvena naujuose namuose, tačiau moka ne ką pigiau. Kam mulkinti žmones dėl tų renovacijų?
Tik gavę sąskaitą už gruodį,oficialiai kreipėmės į "Vilniaus energiją",kad pateiktų tariamai gautą prašymą iš namą administruojančios įmonės dėl ekonominio režimo pakeitimo į (ne)komfortišką ir šilumos skaitiklio patikros aktą,kurio gyvenime nesame matę,išvis imame abejoti,ar toks stovi mūsų namo šiluminiame mazge.Namą administruojanti įmonė teigia,kad "Vilniaus energija" distanciniu būdu savavališkai užkaitino radiatorius iki beprotybės,neatsiklausiusi namo administratoriaus ir gyventojų.Jau praėjo daugiau kaip 2 savaitės,jokio atsakymo nesame gavę.Kodėl? Ar suprantate,kad "Vilniaus energijai" nepateikus šilumos skaitiklio patikrinimo akto,mes turime teisę neapmokėti sąskaitos ir tą patvirtins teismas?Kaip ketinate spręsti šią problemą ir kiek planuojate išleisti bylinėjimuisi? P.S Jei nesugebate argumentuoti atsakymo,geriau negaiškite laiko,tuščiai drebindamas orą.Ačiū.
V.Maciulevičiaus 24-29, Vilnius. 1.Kokiu istatimu ar viriausybės nutarimu vadovaujantis šiluma reguliuojama nuotoliniu valgimu. 2.kokiu istatimu vadovaujantis irengtas mano namo šiluminiame mazge nuotolinio valdymo įrenginys. 3.Kieno nurodimu nuspresta, kad Vilniaus energija galetu nuotoliniu budu valdyti namo apšildimo šilumos padavimo energija į mano namą. 4.Kodel ir kas nusprende panaikinti šilumos punkto reguliavima nuo lauko temperaturos. Ačiu. Busiu dekingas už tiesiodinius atsakymus į klausimus ir nurodutų dokumentų numerius ir datas kuriais naudojotes atdakant į mano klausimus. Tikiuosi oblektyvumo.
Dauguma šilumos mazgų priklauso Vilniaus energijai, tai kodėl juos neruošiat žiemos sezonui. Kodėl už elektros energiją. kurią sunaudoja cirkuliacinis siurblis apmoka gyventojai.
Mus Karoliniškėse apgaudinėja su šildymo sąskaitomis. Mes gyvename devynaukštyje nerenovuotam, gaunam sąskaitas?! už ką ?!Rašo , kad tiek sunaudojom šilumos skaitiklio rodmenis 367 lt.?!! Iš kur jie žino , kad už tiek sunaudojom ?! Pas mus nėra prie radijatoriaus skaitliuko?! Tipo kiek rūsyje prasuko ir išdalina visiem butams?! O kad, kiti kaimynai prisivirinę dvigubai daugiau radiatorių ir spiralinių?! Jie sunaudoja daugiau šilumos ,pas mus 40 metų tie patys radiatoriai , mokam tiek pat ?!Visi . Vilniaus Energiją galiu dabar paduot į teismą , kad apgaudinėja su sąskaitom.
O kodėl diskusijoje dalyvauja kažkokie moderatoriai? Išvengti nepatogių klausimų VE atstovui? Apsaugoti žinant, kaip tauta nekenčia šitų rubikoninių sukčių? Kam tarnauji diena.lt?
Prašau paaiškinti VE sugalvoto naujadaro prasmę - "Karšto vandens pašildymas". Mokame už karštą vandenį, tai jei jis ne pašildytas - tuomet yra šaltas...Jūs mokėtumete už sviestą ir dar papildomai už tai, kad jis yra sviestas (sviestuotas)?
Kažkoks kvailys pranas teigia kad jūsų alga 100 tūkst per mėnesį, tai juk nesąmonė. Jūs gaunate tik kiek daugiau kaip 20 tūkst. litų per mėnesį. O 20 tūkst. litų tai daugiau negu gauna premjeras turbūt? Ar nemanote siekti premjero posto?
Jūs Pol Poto ir Mao Ceduno idėjų gerbėjas -propaguojate idėją išsiūsti žmones gyventi į kaimus (tie kurie neįstengs mokėti rubikonui). Tačiau kainos 23 procentus sudaro nuostoliai trąsose, 6 procentus sudaro nuostoliai "savoms reikmėms", apie25 procentai kainos iškelia rubikoniniai nesąžiningi sistemos aptarnavimo konkursai (per savas firmas), paskui dar "kiauras" šilumos įstatymas ir pasirodo dujų kaina šiije kainoje tik iki25 procentų. Ar negėda dalyvauti tokioje vagystėje ? Ar nebijai kalėjimo?
Kodėl ne šildymo sezono metu, gyventojai už cirkuliaciją(gyvatuką) moka pastovią sumą 36,80 , ir atsiradusius nuostolius dengia Vilniaus Energija, o šlidymo sezono metu visi nuostoliai solidariai išdalinami gyventojams? Gyvenu 40 butu name. Karšto vandens nuostoliai 30-37proc. Pinigine išraiška būtų apie1000LT ir jie isdalinami visiems sąžiningiems vartotojams. Kodėl aš turiu mokėti už iš jūsų pavogtą prekę? Nuo kada Lietuvoje galioja kolektyvinė atsakomybė?Gal galėtumėt pacituoti kodeksą , kuriame aprašyta kolektyvinės atsakomybės sąvoka? Deja,toks ydingas Šilumos įstatymas buvo "prastumtas" Seime ir viešoje erdvėje buvo pagarsinti vienos tokios firmos (su kuria susijusi ir Vilniaus energija)neteisėti būdai ir pastangos, kad būtų priimtas toks niekam tikęs įstatymas. Ar nemanote, kad toks įstatymas, kur sąžiningas vartotojas yra baudžamas už kažkieno vagystę turi būti koreguojamas?
jūs teikiate šildymo paslaugas ir statote daviklius AxisIndustries, kuriuos taip patys gaminate. Ar čia nėra truputėli įtartina, kai patys teikiate šildymą ir patys gaminate aparatus, kurie tikrina duomenis?
Kaip galima būtų Dalkiją (ar kaip ji ten dabar) atjungti nuo Vilniaus šilumos tinklų? Ačiu už atsakymą
Ar normalu, kai daugiau nei pusė atlyginimo ar pensijos reikia atiduoti vien už šildymą? Gaudamas tik tokias pajamas pirmiausia šeimai pirktumėte maisto ar apmokėtumėte šildymo sąskaitą?
Koks jūsų atlyginimas ? Žiniasklaida kažkada skelbė, kad viršija 100 000 Lt per mėnesį. Koks top 10 darbuotojų atlyginimas per mėnesį (įdomu sužinoti, nes mes mokame jūsų algas)? Kaip išminusuojama suma už parduotą elektrą iš savikainos, gautą deginant dujas? Kiek investuota savo pinigų į šiluminių trasį atnaujinimą, t.y. ne pinigų surinktų iš gyventojų, o įneštų į įmonę iš jos akcininkų? Surinktų pinigų iš gyventojų investicija, manau laikyti negalima. Kokius pellnus gauna kitos tos pačios grupės įmonės, tiekiančios paslaugas Vilniaus energijai ? Kaip vyko įmonės valdomo turto įvertinimai ir amortizacijos , juk pelno norma berods "rišama" prie valdomo turto vertės, amortizacijos irgi keičia situaciją.
Sveiki! Norėčiau paklausti,kodėl ne be jūsų pastangų priimtas toks ydingas šilumos ūkio įstatymas, kad už jūsų prekę(šilumą) turi atsakyti sąžiningi prekės pirkėjai.Aš turiu omeny situaciją, kai nesąžiningas vartotojas neteisėtai pakeičia projektinius radiatorius neprojektiniais,t.y pastatomi didesnio galingumo radiatoriai, o vartotojas moka pagal plota, nors šilumos vartoja daugia?Kai nuo karšto vandens cirkuliacijos padaromas nelegalus grindų šildymas, o už tai moka kaimynai? Kai nesąžiningas vartotojas įvairiais būdais vagia karštą vandenį, o už jį moka kaimynai? Sąžiningi vartotojai neturi jokių galimybių ir teisių patikrinti anksčiau aprašytų situacijų. Kiekvienam namui esate priskyrę vadybininką, o jo alga įskaičiuota į šilumos kainą, tai ar ne būtų teisinga, kad vadybininkas ne šidymo sezono metu patikrintų skaitiklius ir neteisėtus pasijungimus.Situacija kurioziška. Pirkėjas turi rūpintis pardavėjo prekės saugumu. 2 klausimas.:Keliuose interviu ir TV laidose sakėte, kad nuostoliai šiluminėse trasose sumažinti iki 12%. Tuomet atsakykite, kodėl į savikainą įskaičiuojami 19 proc šilumos nuostoliai?30 metų gyvenu Šeškinėje ir dar nemačiau, kad būtų keičiamos trasos, o mūsų kieme , kai tik truputį atšyla , visos trasos su žaliuojančia ant jų žole, matos kaip ant delno.3 klausimas: Ar galite patvirtint ar paneigti, kad automatizuotose šilumos punktuose jūs galite pakeisti pastato apšildymo parametrus distanciniu būdu? Žmogus , aptarnaujantis šilumos punktą tvirtino, kad jūs tokią galimybę turite ir ja naudojatės. Tikiuosi išsamių ir sąžiningų atsakymų. Pgarbiai, Algirdas
Dar norejau paklausti, ar reklama kuri buna prie saskaitos, mes irgi apmokame ir kokia suma pinigu isledziama jai?
Laba diena, Kaip vykdomi pirkimo zaliavu , darbu ar paslaugu konkursai imones poreikiams, ar jie kaip valstybes viesieji konkursai, ar laimetojus atrenkamas kaip jusu imone nusprendzia ir ar ne laimi konkursus jusu verslo grupes dukterines imones? Kokia itaka procentaliai silumos kainai daro imones sanaudos?
kiek sumažėjo Vilniuje šilumos kaina kūrenant VE-2 katilą vietiniu kuru?
Koks VE prezidento ir Jūsų atlyginimas?
Kodesąskaitas už šildymą mažins trumpindami sausio mėnesį.Yra tokia lietuviu liaudies pasaka kaip ponas diena ilgo o kaip Germanas sausi ilgino?
Cirkuliacijos mokestis-kur dingsta cikuliacinė šilumos mokestis, ar ji dar kartą apmokama priskaičiuojant prie šilumos
Ar manote dar ilgai busite siame poste? Kodel?
TAS PATS KLAUSIMAS DOMINA Prašau paaiškinkit kokiu būdų mes mokėdami už elektros energiją dar skolingi už šilumą..Juk visiems aišku, kad turbinas elektrinėje suka KARŠTAS garas, kurio paruošimą jau apmoka elektros vartotojai ir kurio šiluma naudojama būstams šildyti. Tad kodėl vėl turime mokėti antrą kartą už tai kas jau apmokėta mokant už elektros energiją...AČIU. .
Prašau paaiškinkit kokiu būdų mes mokėdami už elektros energiją dar skolingi už šilumą..Juk visiems aišku, kad turbinas elektrinėje suka KARŠTAS garas, kurio paruošimą jau apmoka elektros vartotojai ir kurio šiluma naudojama būstams šildyti. Tad kodėl vėl turime mokėti antrą kartą už tai kas jau apmokėta mokant už elektros energiją...AČIU.
Kada nustosit gerti Lietuvos žmonių kraują? kada?
Tai kada ir kaip Vilniaus gyventojai galės susimokėti už šaltą vandenį karštam ruošti, kurie pasirinko 2-ąjį karšto vandens tiekimo būdą ? Jau nuo 2010 metų gegužės mėn niekas neatsako į šį klausimą, o Jūsų įmonė nesivadovauja EM ministro Setmoko priimtas nuo 2010 .11.01 šilumos ūkio taisykles,pagal kurias privalote išstatyti tas sąskaitas.
kodėl už šildymą mokam taip - už vandenį, už vandens pašildymą, už palaikymą šilulmo ir tada dar - už šildymą. ir dar už administracines paslaugas ir už paslaugų administravimą.. :) nu kažkas panašas. jei kavos tarkim pardavėjas taip skaičiuotų tai būtų taip - už pupelių nuskynimą, už atvežimą, už supakavimą už parduotuvę - išeina 20 lt ir dar pridėtų paprasčiausiai už kavą 20 Lt
Sveiki, kokia Jusu nuomone apie VE uzsakomuosius straipsnius spaudoje?
Teko girdėti, kad jei mokesčiai būtų mažesni, tai ir šildymas būtų pigesnis. Gal galėtumėte pasakyti, kiek valstybė pasiima pinigų, pvz jei aš moku 300 litų už šildymą?
Tiesiogiai sieti gal ir negalima. Nėra taip, kad sumažinus mokesčius ženkliai pasikeistų šilumos tarifas. To ir nereiktų daryti, nes jei mes dirbtinai mažinsime tarifą keliais procentais, tai apšiltindami pastatus, mes sąnaudas galime sumažinti kelis kartus. Todėl logiška pastangas dėti į renovaciją.
Dėkui visiems už klausimus. Kuo jų daugiau - tuo aiškiau.
Geros dienos!
Minimi 72 mln. litų - akcininkų įnašai? Ar tai vis dėl to gyventojų pinigai ? Susijusios įmonės - tai buv. Rubikono, dabar Icor grupės įmonės, tokios kaip Axis ir t.t., klausimas buvo apie jas.
100 proc. VE akcininkas yra koncernas Dalkia. Nei akcijų, nei kitų valdymo teisių jokios kitos įmonės neturi. Tą galima pasitikrinti Registrų centre.
72 mln litų - tai įmonės pinigai.
Prieš du metus Dalkia mums buvo paskolinusi 230 mln. litų. Beveik grąžinome.
Ar Jums kaip žmogui toks darbas malonus, kai tiek žmonių nelaimingų? kaip sustvarkote su psichologiniu spaudimu?
Aš labai džiaugiuosi savo darbu, nes žinau, kad tai ką darau, yra naudinga vartotojams. Tai yra svarbiausia. Būna spaudimo ir parduotuvėje ir gatvėje aprėkia, bet kas čia tokio? Žinau, kad elgiusoi teisingai ir to reikia. Nuomonių gali būti visokių.
Vilniaus energijos tinklapyje galima peržiūrėti sąskaitas nuo 2003 metų. Taip ir padariau. Įsitikinau, kad 2010 m. gruodį suvartotas enegijos kiekis LABAI ŽENKLIAI didesnis, nei 2003,204,2005,2006,2007,2008 ir 2009 metų gruodžio mėnesias suvartotas. Kokios to priežąstys? Ten pat radau ir Objekto ataskaitą, kas iš pirmo žvilgsnio pažangus dalykas. Deja, 16-os aukštų namas priskirtas 3 - 5 aukštų namų vartotojų grupei. Statybos metai taip pat neatitinka. Kas tai? Atskirų asmenų aplaidumas ar įmonės politika - neteikti informacijos? Ar klausėte gyventojų, ar jie nori už dalį sausio mėnesio mokėti su vasariio mėnesio sąskaita? Aš - nenoriu. Kodėl primetate savo sąlygas ?
Vidutinė lauko temperatūra :
2002 - -8,8 laipsniai
2003 - - 0,3
2004 - 0,5
2005 - -2,3
2006 - 3,3
2007 - -0,4
2008 - -0,4
2009 - -2,9
2010 - -7,6
2. Duomenis apie pastatą mums teikia pastato administratorius.
3. Tiesiog nenuskaičiuojame duomenų savaitgaliais, nes nedirba pastatų administartoriai. Mūsų niekas neįleis.
visi kalba, kad butai seni, todėl šildymas brangus. Gyvenu naujame name, mano draugai gyvena naujuose namuose, tačiau moka ne ką pigiau. Kam mulkinti žmones dėl tų renovacijų?
faktai rodo ką kita. Interenetiniame mūsų tinklalapyje aiškiai matosi, kiek šilumos sunaudoja vieni, kiek kiti.
Tik gavę sąskaitą už gruodį,oficialiai kreipėmės į "Vilniaus energiją",kad pateiktų tariamai gautą prašymą iš namą administruojančios įmonės dėl ekonominio režimo pakeitimo į (ne)komfortišką ir šilumos skaitiklio patikros aktą,kurio gyvenime nesame matę,išvis imame abejoti,ar toks stovi mūsų namo šiluminiame mazge.Namą administruojanti įmonė teigia,kad "Vilniaus energija" distanciniu būdu savavališkai užkaitino radiatorius iki beprotybės,neatsiklausiusi namo administratoriaus ir gyventojų.Jau praėjo daugiau kaip 2 savaitės,jokio atsakymo nesame gavę.Kodėl? Ar suprantate,kad "Vilniaus energijai" nepateikus šilumos skaitiklio patikrinimo akto,mes turime teisę neapmokėti sąskaitos ir tą patvirtins teismas?Kaip ketinate spręsti šią problemą ir kiek planuojate išleisti bylinėjimuisi? P.S Jei nesugebate argumentuoti atsakymo,geriau negaiškite laiko,tuščiai drebindamas orą.Ačiū.
Atsakymą gausite per 30 dienų, nes užklausimų labai daug, nespėjame atsakyti.
V.Maciulevičiaus 24-29, Vilnius. 1.Kokiu istatimu ar viriausybės nutarimu vadovaujantis šiluma reguliuojama nuotoliniu valgimu. 2.kokiu istatimu vadovaujantis irengtas mano namo šiluminiame mazge nuotolinio valdymo įrenginys. 3.Kieno nurodimu nuspresta, kad Vilniaus energija galetu nuotoliniu budu valdyti namo apšildimo šilumos padavimo energija į mano namą. 4.Kodel ir kas nusprende panaikinti šilumos punkto reguliavima nuo lauko temperaturos. Ačiu. Busiu dekingas už tiesiodinius atsakymus į klausimus ir nurodutų dokumentų numerius ir datas kuriais naudojotes atdakant į mano klausimus. Tikiuosi oblektyvumo.
1-3 šiluma reguliuojama nuotoliniu būdu pagal šilumos punkto technines galimybes. Grafikai nustatomi mano įsakymu.
4. Nepanaikintas reguliavimas
Dauguma šilumos mazgų priklauso Vilniaus energijai, tai kodėl juos neruošiat žiemos sezonui. Kodėl už elektros energiją. kurią sunaudoja cirkuliacinis siurblis apmoka gyventojai.
Už elektrą vis tiek mokės gyventojai, nesvarbu per kokį tarifą. O dabar įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią mes turėsime ruošti šilumos punktus kitai žiemai. Ir paruošime.
Mus Karoliniškėse apgaudinėja su šildymo sąskaitomis. Mes gyvename devynaukštyje nerenovuotam, gaunam sąskaitas?! už ką ?!Rašo , kad tiek sunaudojom šilumos skaitiklio rodmenis 367 lt.?!! Iš kur jie žino , kad už tiek sunaudojom ?! Pas mus nėra prie radijatoriaus skaitliuko?! Tipo kiek rūsyje prasuko ir išdalina visiem butams?! O kad, kiti kaimynai prisivirinę dvigubai daugiau radiatorių ir spiralinių?! Jie sunaudoja daugiau šilumos ,pas mus 40 metų tie patys radiatoriai , mokam tiek pat ?!Visi . Vilniaus Energiją galiu dabar paduot į teismą , kad apgaudinėja su sąskaitom.
Nueikite rūsį pasižiūrėti į šilumos skaitiklį. Šalia jo kabo žurnalas, kur surašomi duomenys ir patvirtinami dviem parašais. Tiek, keik namas suvartoja, tiek ir suvartoja..
Prašau paaiškinti VE sugalvoto naujadaro prasmę - "Karšto vandens pašildymas". Mokame už karštą vandenį, tai jei jis ne pašildytas - tuomet yra šaltas...Jūs mokėtumete už sviestą ir dar papildomai už tai, kad jis yra sviestas (sviestuotas)?
Tai ne mes sugalvojome. tai sugalvojo minsiterijos žmonės. Tuo metu dar berods Ūkio ministerijos. Kiekviena eilutė ir žodis, kurį rašome klientams išeina iš mus reguliuojančios teisinės. Išskyrus "imbraso mokestį", nes jį sugalvojo žiniasklaida.
Kažkoks kvailys pranas teigia kad jūsų alga 100 tūkst per mėnesį, tai juk nesąmonė. Jūs gaunate tik kiek daugiau kaip 20 tūkst. litų per mėnesį. O 20 tūkst. litų tai daugiau negu gauna premjeras turbūt? Ar nemanote siekti premjero posto?
Nematau jokių to posto privalumų. Jis visad už viską kaltas, gyventojų norų objektyviai patenkinti neįmanoma. Pliusas nebent važiavimas su švyturėliais :) Į politiką netraukia - aš darbą turiu.
Jūs Pol Poto ir Mao Ceduno idėjų gerbėjas -propaguojate idėją išsiūsti žmones gyventi į kaimus (tie kurie neįstengs mokėti rubikonui). Tačiau kainos 23 procentus sudaro nuostoliai trąsose, 6 procentus sudaro nuostoliai "savoms reikmėms", apie25 procentai kainos iškelia rubikoniniai nesąžiningi sistemos aptarnavimo konkursai (per savas firmas), paskui dar "kiauras" šilumos įstatymas ir pasirodo dujų kaina šiije kainoje tik iki25 procentų. Ar negėda dalyvauti tokioje vagystėje ? Ar nebijai kalėjimo?
Jeigu Jūsų teiginiuose būtų nors vienas žodis tiesos, jau seniai sėdėčiau.
Kodėl ne šildymo sezono metu, gyventojai už cirkuliaciją(gyvatuką) moka pastovią sumą 36,80 , ir atsiradusius nuostolius dengia Vilniaus Energija, o šlidymo sezono metu visi nuostoliai solidariai išdalinami gyventojams? Gyvenu 40 butu name. Karšto vandens nuostoliai 30-37proc. Pinigine išraiška būtų apie1000LT ir jie isdalinami visiems sąžiningiems vartotojams. Kodėl aš turiu mokėti už iš jūsų pavogtą prekę? Nuo kada Lietuvoje galioja kolektyvinė atsakomybė?Gal galėtumėt pacituoti kodeksą , kuriame aprašyta kolektyvinės atsakomybės sąvoka? Deja,toks ydingas Šilumos įstatymas buvo "prastumtas" Seime ir viešoje erdvėje buvo pagarsinti vienos tokios firmos (su kuria susijusi ir Vilniaus energija)neteisėti būdai ir pastangos, kad būtų priimtas toks niekam tikęs įstatymas. Ar nemanote, kad toks įstatymas, kur sąžiningas vartotojas yra baudžamas už kažkieno vagystę turi būti koreguojamas?
šiuo metu nuostoliai neišdalinami ir kaupiami.
jūs teikiate šildymo paslaugas ir statote daviklius AxisIndustries, kuriuos taip patys gaminate. Ar čia nėra truputėli įtartina, kai patys teikiate šildymą ir patys gaminate aparatus, kurie tikrina duomenis?
Mes negaminame nieko, išskyrus šilumos ir elektros energiją.
Kaip galima būtų Dalkiją (ar kaip ji ten dabar) atjungti nuo Vilniaus šilumos tinklų? Ačiu už atsakymą
Atjungimo būdu, kuris numatomas teisės aktuose.
Ar normalu, kai daugiau nei pusė atlyginimo ar pensijos reikia atiduoti vien už šildymą? Gaudamas tik tokias pajamas pirmiausia šeimai pirktumėte maisto ar apmokėtumėte šildymo sąskaitą?
Nenormalu. Aš savimi pasirūpinu nuo 17 metų dirbdamas. Nesu tas, kuris galėtų ką nors siūlyti. Nesu politikas.
Pirmas dalykas, jei sąskaita už šildymą viršija 25 proc. pajamų, kreipkitės kompensacijos.
Koks jūsų atlyginimas ? Žiniasklaida kažkada skelbė, kad viršija 100 000 Lt per mėnesį. Koks top 10 darbuotojų atlyginimas per mėnesį (įdomu sužinoti, nes mes mokame jūsų algas)? Kaip išminusuojama suma už parduotą elektrą iš savikainos, gautą deginant dujas? Kiek investuota savo pinigų į šiluminių trasį atnaujinimą, t.y. ne pinigų surinktų iš gyventojų, o įneštų į įmonę iš jos akcininkų? Surinktų pinigų iš gyventojų investicija, manau laikyti negalima. Kokius pellnus gauna kitos tos pačios grupės įmonės, tiekiančios paslaugas Vilniaus energijai ? Kaip vyko įmonės valdomo turto įvertinimai ir amortizacijos , juk pelno norma berods "rišama" prie valdomo turto vertės, amortizacijos irgi keičia situaciją.
Rekonstrukcija 2002 iki 2009 m investuota savo lėšų - 72 mln., naujų klientų pajungimui skirta 55 mln. litų.
Turto vertė nėra peržiūrėta. Vieninteliame energetikos sektoriuje - šilumos tinkluose, kai kitur peržiūrėta.
Lietuvoje mūsų grupėje veikia dvi įmonės VE ir Litesko, veikla reguliuojama valstybės, kuri nustato 5 proc. pelną.
Sveiki! Norėčiau paklausti,kodėl ne be jūsų pastangų priimtas toks ydingas šilumos ūkio įstatymas, kad už jūsų prekę(šilumą) turi atsakyti sąžiningi prekės pirkėjai.Aš turiu omeny situaciją, kai nesąžiningas vartotojas neteisėtai pakeičia projektinius radiatorius neprojektiniais,t.y pastatomi didesnio galingumo radiatoriai, o vartotojas moka pagal plota, nors šilumos vartoja daugia?Kai nuo karšto vandens cirkuliacijos padaromas nelegalus grindų šildymas, o už tai moka kaimynai? Kai nesąžiningas vartotojas įvairiais būdais vagia karštą vandenį, o už jį moka kaimynai? Sąžiningi vartotojai neturi jokių galimybių ir teisių patikrinti anksčiau aprašytų situacijų. Kiekvienam namui esate priskyrę vadybininką, o jo alga įskaičiuota į šilumos kainą, tai ar ne būtų teisinga, kad vadybininkas ne šidymo sezono metu patikrintų skaitiklius ir neteisėtus pasijungimus.Situacija kurioziška. Pirkėjas turi rūpintis pardavėjo prekės saugumu. 2 klausimas.:Keliuose interviu ir TV laidose sakėte, kad nuostoliai šiluminėse trasose sumažinti iki 12%. Tuomet atsakykite, kodėl į savikainą įskaičiuojami 19 proc šilumos nuostoliai?30 metų gyvenu Šeškinėje ir dar nemačiau, kad būtų keičiamos trasos, o mūsų kieme , kai tik truputį atšyla , visos trasos su žaliuojančia ant jų žole, matos kaip ant delno.3 klausimas: Ar galite patvirtint ar paneigti, kad automatizuotose šilumos punktuose jūs galite pakeisti pastato apšildymo parametrus distanciniu būdu? Žmogus , aptarnaujantis šilumos punktą tvirtino, kad jūs tokią galimybę turite ir ja naudojatės. Tikiuosi išsamių ir sąžiningų atsakymų. Pgarbiai, Algirdas
1. tai, kas vyksta pastate, yra pastato savininko atsakomybė.
2. į savikainą yra įskaičiuota 12, 3 proc. nuostolių. Tai patvirtinta Kainų komisijos.
3. Šeškinėje pakeista 504 metrai trasų. Šilumos punktus galime valdyti distanciniu būdu ir ta galimybė gali būti suteikta pastato savininkui, jei jis to nori.
Dar norejau paklausti, ar reklama kuri buna prie saskaitos, mes irgi apmokame ir kokia suma pinigu isledziama jai?
5, 8 cento spauda ir 1, 4 cento vokavimas - vienai sąskaitai. Pagal naujas taisykles vietoj trijų lapų sąskaitos bus kokie 5-6 lapai.
Laba diena, Kaip vykdomi pirkimo zaliavu , darbu ar paslaugu konkursai imones poreikiams, ar jie kaip valstybes viesieji konkursai, ar laimetojus atrenkamas kaip jusu imone nusprendzia ir ar ne laimi konkursus jusu verslo grupes dukterines imones? Kokia itaka procentaliai silumos kainai daro imones sanaudos?
Konkursai vyksta griežtai pagal įstatymą kontroliuojant Viešųjų pirkimų tarnybai.
Yra pastovios ir kintamos sąnaudos. Kintamos yra kuras ir sudaro apie 17 centų už kilovatvalandę. Pastovios yra 4, 8 cento už kilovatvalandę. Į jas įeina remontai ir amortizacvija 1,7, darbo užmokestis 1,31, pelnas - 1 centas ir kitos smulkios sąnaudos.
kiek sumažėjo Vilniuje šilumos kaina kūrenant VE-2 katilą vietiniu kuru?
8 procentais.
Koks VE prezidento ir Jūsų atlyginimas?
Tikrai ne 150 000 ir ne 100 000, ir ne 50 000 ir ne 20 000, kai buvo rašyta. Mažiau.
Jeigu kalbėti apie algas, kurios įeina į kainą tai jis tarife sudaro 1, 31 cento kilovatvalandėj iš 23, tai jei aš dirbčiau už dyką niekas to nepajustų, net jei dirbtų už dyką ir tūkstantis darbuotojų.
Jeigu palygintume sąlyginį dydį mūsų algų su valstybinėmis šilumos teikimo įmonėmis, tai mes esame mažiausi. Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys turi didesnius atlyginimų fondus.
Kodesąskaitas už šildymą mažins trumpindami sausio mėnesį.Yra tokia lietuviu liaudies pasaka kaip ponas diena ilgo o kaip Germanas sausi ilgino?
Turbūt žmonės atsimena, kad avkar buvo skemadienis, o užvakar šeštadienis. Todėl mes įvadinius skaitiklius nurašėme penktadienį ir ketvirtadienį, o šiendien jie suvedinėjami.
Politikų įsikišimo čia nebuvo.
Cirkuliacijos mokestis-kur dingsta cikuliacinė šilumos mokestis, ar ji dar kartą apmokama priskaičiuojant prie šilumos
Viskas, kas pakliūna į namą apsakaitoma įvadiniu skaitikliu ir išdalinama gyventojams. Nei cento daugiau, nei cento mažiau.
Ar manote dar ilgai busite siame poste? Kodel?
Mano darbo sutartis nėra terminuota.
Prašau paaiškinkit kokiu būdų mes mokėdami už elektros energiją dar skolingi už šilumą..Juk visiems aišku, kad turbinas elektrinėje suka KARŠTAS garas, kurio paruošimą jau apmoka elektros vartotojai ir kurio šiluma naudojama būstams šildyti. Tad kodėl vėl turime mokėti antrą kartą už tai kas jau apmokėta mokant už elektros energiją...AČIU.
Klausimas rodo, kad visiems neaišku. Sudeginus 1000 kubų dujų išsiskiria 9,3 megavatvalandės MWh energijos. Tai ką mes iš jos padarome? Kiek padarome elektros - prie elektros sąnaudų priskiriame, kiek šilumos - prie šilumos.
Konkrečiai kalbant apie III Vilniaus elektrinę, 1/3 tenka elektrai, 2/3 šilumai. Elektros vartotojai moka už elektrą, šilumos - už šildymą.
Kada nustosit gerti Lietuvos žmonių kraują? kada?
Nepradėjome, tai ir nėra ko nustoti :)
Tai kada ir kaip Vilniaus gyventojai galės susimokėti už šaltą vandenį karštam ruošti, kurie pasirinko 2-ąjį karšto vandens tiekimo būdą ? Jau nuo 2010 metų gegužės mėn niekas neatsako į šį klausimą, o Jūsų įmonė nesivadovauja EM ministro Setmoko priimtas nuo 2010 .11.01 šilumos ūkio taisykles,pagal kurias privalote išstatyti tas sąskaitas.
Tos taisyklės nėra vienintelis teisės aktas, kuriuo privalome vadovautis. kai bus sutavrkyti etisės aktai, sinchronizuoti, tai mes ir vadovausimės jais. Dabar negalime taikydami vieną aktą pažeisti kitą.
kodėl už šildymą mokam taip - už vandenį, už vandens pašildymą, už palaikymą šilulmo ir tada dar - už šildymą. ir dar už administracines paslaugas ir už paslaugų administravimą.. :) nu kažkas panašas. jei kavos tarkim pardavėjas taip skaičiuotų tai būtų taip - už pupelių nuskynimą, už atvežimą, už supakavimą už parduotuvę - išeina 20 lt ir dar pridėtų paprasčiausiai už kavą 20 Lt
Šiluma nėra kava. Ir jei iki namo įvado šilumą galima laikyti preke, tai, kai ji pakliūva į namą ji tampa paslauga, ens laisvai eina per sienas. Tam, kad teisingai paskirstyti kaštus yra taimokos tokios metodikos, kurias Kainų komisija kuria ir tvirtina, o mes vadovaujamės. Gyventojai gali kurti savo metodiką ir ją siūlyti komisijai.Yra Lietuvoje keli tokie atvejai.
Sveiki, kokia Jusu nuomone apie VE uzsakomuosius straipsnius spaudoje?
Laba diena.
Mes straipsnių neužsakinėjame, tai neturiu ir nuomonės.