Aleksandras K.
2014-03-10 11:52
Klausimas:
Kiek Lietuvai ES struktūrose kenkia lenkų klausimas?
Za nashich
2014-03-10 11:38
Klausimas:
Kodėl Lietuvoj ir vakaruose taip puolama Rusija? Gal puolimas tai geriausia gynyba, kad nukreipti dėmesį nuo savos korupcijos ir problemų? Gal vakarams Ukraina su jos derlingom žemėm, naudingom iškasenom - gardus kąsnelis, kurį vakariečiai nori pačiupti?
Šančiai
2014-03-10 11:23
Klausimas:
Ar bijote Dalios Grybauskaitės? Nes Lietuvoje jos visi bijo... Kiek konfliktas su prezidente pakenkė jūsų karjerai?
Užpečkis
2014-03-10 11:19
Klausimas:
Aš nematau jokių ES ar vakarų galimybių ar ginklų priversti Rusiją atsisakyti Krymo. Nejaugi jūs manote, kad tas spaudimas gąsdina Vladimirą Putiną. Jam nusispjaut, nes Europai, jos ekonomikai Rusijos reikia daug labiau nei Rusijai Europos. Todėl, jei V.Putinas nenorės, Ukraina neatgaus Krymo, ir ES tuo klausimu tikrai nieko nepakeis.
Ūkininkas iš Kaišiadorių
2014-03-10 11:14
Klausimas:
Kaip vertinate referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams? Ar tai tautos valia, ar jos kvailinimas, padedant rusų finansavimui tokių veikėjų kaip Karbauskis?
Bronius St.
2014-03-10 11:08
Klausimas:
Ar per jūsų misijas Afganistane, Maskvoje buvo kažkokių labai pavojingų gyvybei ar sveikatai momentų? Tose šalyse daugelis norėtų surengti kokį parodomąjį išpuolį prieš ES pareigūnus. Kaip užtikrinamas ES misijos saugumas?
Kaunietė
2014-03-10 10:57
Klausimas:
Sveiki. Ar viešoje erdvėje pastaruoju metu pasirodę kai kurių mūsų politikų ir analitikų būgštavimai, kad Lietuva atseit galėtų būti okupuota per pusvalandį, atitinka tikrovę? Galbūt nederėtų mėtytis tokiais pareiškimais, juolab kad esam NATO ir ES valstybė ir bet koks karinės agresijos toleravimo atvejis griautų pamatinius NATO sutarčių susitarimus. Ar iš tiesų, žvelgiant per Ukrainos prizmę, karinės intervencijos į Lietuvą grėsmė tokia didelė? Ačiū už atsakymą.
Andrius
2014-03-10 10:50
Klausimas:
Kiek galime pasitikėti medijos formuojama nuomone apie Ukrainą bei joje vykstančius procesus? Ir ar tikrai teisėtas ir teisiškai galimas planuojamas referendumas Krime? ar tiek Lietuvos tiek Europos impotetiškumas, leidžia elgtis Rusiajai taip kaip ji elgiasi (baimės dėl dujų ir naftos, bei oligarchinių atstovų verslų rusijos teritorijoje turėjimas iš pagrindiniu ES šalių )?
Danutė
2014-03-10 10:44
Klausimas:
Kai kada nuvykstate į gimtąjį Skuodą, neabejoju, neišvengiate paprastų kaimynių, pardavėjų ar paštininkių klausimų apie mūsų užsienio politiką, ES. Ką sakote žmonėms, kai jie pasidalina abejonėmis, jog Lietuva anksčiau ar vėliau ištirps ES tautų terpėje. Neabejoju, kad jie aprauda ir litą. Jūsų žodžiais pasinaudosiu ir aš, kai lankant kaime gyvenančius giminaičius nuolat tenka diskutuoti apie ES tariamas neigiamas pasekmes. Kažkodėl teigiamų niekas nemato.
Mykolas Stauskas
2014-03-10 10:42
Klausimas:
Papasakokite apie savo įspūdžius iš kelionių po Rusijos glūdumą. Koks tenykščių žmonių suvokimas apie valstybės administravimą, ar jie priima korupcijos sąvoką, ar ir šiuo klausimu sako, jog tai -- savitas rusiškas būdas valdyti valstybę? Gal teko glūdumoje sutikti kokį lietuviškų šaknų turintį žmogų ar rasti kitokių lietuviškų pėdsakų?
Karolis M.
2014-03-10 10:39
Klausimas:
Ar Rusijos žmonės, su kuriais Jums tenka bendrauti privačiai, jaučia kažkokių sentimentų Lietuvai? Tiesiog prieš vieną kitą dešimtmetį buvo akivaizdu, kad rusai lietuvius labiau "myli" nei latvius ir estus... Jei taip, gal lietuviai aktyviau galėtų tarpininkauti sprendžiant kad ir konfliktą dėl Ukrainos?
kaunietis
2014-03-09 20:20
Klausimas:
Lietuvos verslininkai pradeda verkti, esą dėl galimų sankcijų Rusijai nukentės jų verslas. Ką pasakytumėte jiems, net ir šiuo atveju galvojantiems apie artimiausias pajamas, o ne apie perspektyvą?
Marija
2014-03-09 20:19
Klausimas:
Jūs turite darbo eurointegracijos "fronte", darbo Afganistane patirties, kas sunkiausia dirbant Maskvoje? Juk tikriausiai ne laukti spūstyse...
Antanas valius
2014-03-09 20:17
Klausimas:
Šiandien matome, kad ES šalys yra padariusios daugybę klaidų nacionaliniu lygiu - pradedant Schroederio inicijuotu Vokietijos suartėjimu su Rusija (drįsčiau sakyti - netoleriagišku, beveik nusikalstamu), prancūziškų "Mistral" pardavimu, baigiant kai kurių šalių nacionalinių žiniasklaidos kanalų atvirai vykdoma prorusiųka informacijos kampanija. Ar tai nėra simptomai, bylojantys, kad daugumoje ginčytinų atvejų vakarų valstybėms reikėjo labiau įsiklausyti į Rytų europiečių įspėjimus?
Jurgis K.
2014-03-09 20:15
Klausimas:
Kai kas puolė kritikuoti, kad ne Lietuvos, o Lenkijos užsienio reikalų ministras buvo tas žmogus, kuris tarpininkavo Maidano ir Janukovyčiaus deryboms. Jei atvirai - ar iš tikrųjų šiuo atveju buvo svarbu, kuri šalis tarpininkaus? Ar, kaip skaoma, tikslas yra svarbiau už ambicijas?
Rasa Vakarienė
2014-03-09 20:13
Klausimas:
Ar bendraujate šiomis dienomis su Maskvoje esančiais ES piliečiais, ar girdite jų nuomonę apie įvykius Ukrainoje. Kokia ji?
Martyna Saulienė
2014-03-09 20:12
Klausimas:
Turiu daug bičiulių, kolegų Rusijoje. Jie, kaip ir aš, pavadinkime, "intelektualios" profesijos atstovai. Savo srities dėstytojai ar profesijos elito žmonės. Man buvo kraupu konstatuoti - prasidėjus Ukrainos krizei jie tarytum neteko savop blaivaus proto - pradėjo kalbėti apie fašistuojančius ukrainiečius, apie tai, akd reikia gelbėti tenykščius rusakalbius BET KOKIOMIS priemonėmis. Koks Jūsų įspūdis - kokių intelektualų Rusijoje daugiau: pasisakančių už reforma,s kurių keliu suka Ukraina, nepritariančuių agresijai, ar tų, kurie "laimina" centrinės valdžios elgesį?
Rasputinas
2014-03-09 20:10
Klausimas:
Kokią Rusiją pažinote Jūs per savo darbo ES ambasadoriaus poste laiką? Ar ji iš tiesų yra nevienalytė - su skirtingais interesais, skirtinga politine kultūra, su savo interesais ir noru atsiverti (na, arba ne) pasauliui ar yra tik Maskva ir jai paklustanti periferija, kuri negali nukrypti nuo "generalinės centro linijos"?
Laima Kucmickienė
2014-03-09 20:08
Klausimas:
Per Ukrainos krizę absoliuti dauguma komentatorių mėtė akmenis į ES daržą. dėl pernelyg švelnios reakcijos. Dėl lėtapėdiškumo. Dėl akivaizdžių dalykų neįvardijimo. Ši kritika provokuoja ir euroskepticizmą, todėl svarbu atskayti į klausimus: ar iš tikrųjų ES daro tai, ką reikia - ir tai, ką ji, būdama tiekos skirtingų šalių bendrija - gali padaryti. Ką pasakytumėte Jūs apie ES reakciją?