Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė priėmusi sprendimą nekeisti beždžionių raupams suteikto aukščiausio pavojaus lygio, nes naujų susirgimų atvejų vis daugėja, o apie juos praneša vis daugiau šalių.
Santaros klinikoms trečiadienį informavus apie pirmąjį „b raupų“ ligos atvejį Lietuvoje, pranešama, kad infekcija nustatyta 37 metų vyriškiui iš Ispanijos. Šiuo metu vyras gydosi ambulatoriškai, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Rudaitis.
Danijos vaistų gamintoja „Bavarian Nordic“ ketvirtadienį pareiškė, kad yra „geriau pasirengusi“ aprūpinti savo vakcina nuo dabartinio „b raupų“ (angl. mpox) protrūkio nei 2022 metais.
Švedijai fiksavus pirmąjį Europoje b raupų atmainos atvejį, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas sako, kad kol kas nėra prielaidų tikėtis beždžionių raupų viruso protrūkio. Tačiau, anot virusologo, visuomenė turi atsižvelgti į šios raupų atmainos paplitimą Afrikoje ir visuomet būti pasiruošusi. Jis pažymi, kad siekdami apsisaugoti nuo šios ligos Lietuvoje kol kas pasiskiepijo iki 100 žmonių.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras paskelbė, kad „labai tikėtina“, jog Europoje padaugės pavojingos beždžionių raupų atmainos atvejų. Dar praėjusią savaitę pirmas atvejis atvejis buvo nustatytas Švedijoje. Virusas sparčiai plinta Afrikoje, ypač Demokratinėje Kongo respublikoje. Afrikoje šiemet nuo šio viruso mirė daugiau nei 500 žmonių. Apie tai, kokia tikimybė, kad beždžionių raupai pradės sparčiai plisti Europoje, LNK žurnalistas kalbėjosi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiuoju specialistu Kęstučiu Rudaičiu.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pareiškė, kad „b raupų“ (angl. mpox) protrūkis nėra dar viena COVID-19 pandemija, nes šis virusas ir jo kontrolės priemonės jau yra žinomos.
Sveikatos apsaugos specialistai penktadienį perspėjo Europą būti pasirengusia susidurti su pavojinga beždžionių raupų viruso atmaina, kuri Kongo Demokratinėje Respublikoje pražudė šimtus žmonių, praneša AFP.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pareiškė, kad netrukus Europoje gali pasitaikyti daugiau įvežtinių „b raupų“ (angl. mpox) atvejų, po to, kai Švedija ketvirtadienį paskelbė apie pirmąjį tokį atvejį už Afrikos ribų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paskelbė, jog beždžionių raupai bus pervadinti į "b raupus" (angl. mpox), kad būtų išvengta stigmatizacijos dėl dabartinio pavadinimo.