Lietuvoje gruodį mėnesio infliacijai siekus 0,2 proc., o metinei – 2,1 proc., ekonomistai teigia, kad infliacija jau pradeda spartėti bei šiemet bus didesnė nei „sveiku“ laikomas 2 proc. lygis.
Kaliningrado srities gyventojai viešojoje erdvėje dalijasi nuoskaudomis – sviestas, kai kurios daržovės brango dvigubai, obuolių ir bulvių šią žiemą eksklave trūks, nes jų rusai nesugeba užsiauginti. Tai, kad jų laukia gerokai kuklesnis šventinis stalas, jau viešai įvardija net Kremliaus laikraščiai – suskaičiuota, kad rusų mėgstama baltoji mišrainė šiemet bus 70 proc. brangesnė.
Lietuviškose prekių lentynose netrukus gali įvykti pokyčiai, taip skelbia vežėjai. Jie pasakoja, kad dėl protestų kaimyninėje Lenkijoje, kai ūkininkai blokuoja ne tik greitkelius, bet ir degalines bei muitines, vėluos maisto prekių, vaistų pristatymas ir išaugs jų kainos.
Gamintojų produkcijos kainos rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, padidėjo 1,3 proc., o be naftos produktų – 0,5 proc., o per metus – rugsėjį, palyginti su 2022 metų rugsėju – sumažėjo atitinkamai 5,9 proc. ir 6,4 proc.
Daugelis žino, jog maisto pirkimas gali tapti tikru finansiniu iššūkiu. Nesvarbu, kokioje finansinėje ar socialinėje padėtyje šiuo metu esate – turbūt pastebėjote, jog neretai maistui išleidžiame žymiai daugiau, nei norėtumėme. Bet ar įmanoma sutaupyti, tuo pačiu neatsisakant perkamo maisto kokybės? Finansų platformos Financer.com ekspertai teigia, jog tai ne tik yra įmanoma, bet ir ganėtinai nesudėtinga.
Nors artėjant euro įvedimui Lietuvoje buvo prognozuotas neišvengiamas didelio vartojimo prekių kainų šuolis, Statistikos departamentas šito kol kas nefiksuoja. Tačiau pirkėjai jau pastebi, kad drastiškai brangsta būtent tos prekės, kurios nepatenka į plataus vartojimo produktų krepšelį.