Lietuvos įmonės ir gyventojai galės gauti iki 20 tūkst. eurų finansinę paramą dronų technologijoms kurti, pranešė labdaros ir paramos fondas „Dronų sąjunga“.
Prezidentui pirmadienį šaukiant Valstybės gynimo tarybą (VGT) dėl dronų pajėgumų vystymo, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos vadovas teigia, kad šalies dronų pramonė galėtų gaminti daugiau, jeigu gautų didelių užsakymų.
Naktį į šeštadienį Rusijos mieste Iževske kilo didelis gaisras. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija nenurodė incidento vietos, bet, šaltinių duomenimis, šiame pramonės objekte galėjo būti gaminami dronai.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad jau dabar egzistuoja potencialas smarkiai plėsti kovinių FPV (angl. first-person view – pirmojo asmens vaizdo) dronų gamybą Lietuvoje. Taip pat, anot jo, jau yra sutarta, kad kitame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje bus apsvarstoma dronų gamybos plėtra ir integracija į kariuomenę ne tik žvalgybinėje rolėje.
Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigia, kad Lietuvos gynybos pramonė, negalėdama gaminti sunkiosios karinės technikos, turėtų susitelkti į kovinių dronų gamybą. Anot jo, nors šia kryptimi jau judama, reikalingos dar didesnės pastangos apjungiant gamybos pajėgumus ir į procesą įtraukiant verslus, turinčius civilinių sprogmenų gamybos patirtį.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gynybos sektoriaus Šveicarijos startuoliui „Unmanned Defence Systems“ pristatys Vyriausybės planus siekiant stiprinti šalies gynybos pramonę.
Ukraina ir Turkija ketvirtadienį pasirašė susitarimą dėl bendros bepiločių orlaivių gamybos plėtros, pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.