Per pastarąsias dvi savaites į ligoninę dėl gyvačių įkandimo pateko net trys vaikai. Kaip elgtis įkandus gyvatei, LNK papasakojo Vaikų skubios pagalbos, intensyvios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėja Violeta Radžiūnienė.
Greitosios pagalbos medikai pastebi, kad ne visi gyventojai žino, kaip elgtis įgėlus bitei, įsisiurbus erkei ar įkandus gyvatei. Sulaukus paprastos bitės įkandimo lemtingos gali būti ir minutės. Taip neseniai nutiko vienam mažamečiui Vilniuje.
Šiaulių ligoninė turėjo neįprastą pacientą. Vaikui mieste įkando gyvatė. Ir nors gydymas vyko sklandžiai, o pirmoji pagalba vaikui suteikta nedelsiant, medikų priežiūroje jam teko praleisti kone savaitę. Anot gydytojų, kilus įtarimui, jog galėjo įkasti gyvatė, į ligoninę rekomenduojama kreiptis iškart. Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su vaikų chirurgu Benediktu Jonuška.
Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo.
Kaltos skanios, bet su nuodingais grybais painiojamos žvynabudės. Į medikus kreipiasi ir daugiau miške, bet ne dėl grybų, nukentėjusių pacientų. Medikams teko padėti vienam nutrūktgalviui, sumaniusiam pasidaryti asmenukę su angimi, informuoja LNK.
Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje nusistovėję vasariški orai į gamtą išgena net ir tuos, kurie tai daro itin retai. Vis dėlto, vos vienas kitas susimąsto, kad pasivaikščiojimai miške ar tankesnėje žolėje, jeigu tinkamai nežiūrėsite po kojomis, gali baigtis liūdnai – susidūrimu su gyvate.
Širvintų rajono Šešuolėlių raiste uogavusią Rimą Maišelienę prieš šešetą metų įkando vienintelė Lietuvoje gyvenanti nuodinga gyvatė – angis. Datos, kada tai įvyko moteris niekada nepamirš.