Iki 2026-ųjų liepos leidimus vertybiniais popieriais prekiauti reguliuojamoje rinkoje turinčios ir kitos didelės įmonės turės užtikrinti, kad bent trečdalį vadovaujamų valdymo ir priežiūros pozicijų užimtų moterys.
Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiausių įmonių, o taip pat kitų valstybės ir savivaldybių bendrovių valdybos nuo šių metų lapkričio keičiamos nebus. Tai bus galima padaryti tada, kai baigsis šių valdybos narių kadencija.
Seimas nutarė iš naujo svarstyti prezidento liepos 9-ąją vetuotas Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimus, numatančius pokyčius sudarant valstybės valdomų bendrovių priežiūros ir valdymo organus.
Valdantieji atostogauti išeis nepriėmę dviejų svarbių jiems pataisų – dėl valstybinių vaistinių steigimo bei valstybės ir savivaldybių įmonių valdybų daugumos sudarymo iš valstybės tarnautojų, mažinant nepriklausomų narių skaičių.
Seime stringa valdančiųjų siekis į valstybės ir savivaldybių įmonių valdybas įtraukti daugiau valstybės tarnautojų, mažinant nepriklausomų narių skaičių.
Valdantieji nusiteikę pakeisti valstybės ir savivaldybių įmonių valdybų sudarymo tvarką – siekiama sumažinti nepriklausomų narių, juos pakeičiant valstybės tarnautojais.
„Vilniaus prekyba“ mažmeninės prekybos įmonių ir tiesiogiai su jomis susijusių verslų akcijas bei kapitalą po truputį sutraukia į vieną vietą, mažina tarpines prekybos bendrovių valdymo grandis ir įmonėse formuoja valdybas.
Švedijos parlamentas ketvirtadienį atmetė planus priimti įstatymą, kuriuo biržoje listinguojamos įmonės būtų baudžiamos už tai, kad nesuteikia moterims bent 40 proc. vietų savo valdybose.