Klaipėda gali pagrįstai vadintis didžiojo filosofo Imanuelio Kanto tėvo miestu. Tik šios garsios asmenybės pėdsakų mūsų mieste vis dar pernelyg mažai. Minint I. Kanto 220-ąsias mirties metines apie tai kalbėta ne kartą.
Kai prieš keturiolika metų per Kalėdas uostamiesčio pašto bokšte suskambo naujieji kariliono varpai, senieji liko be darbo. Per tą laiką kelis jų iš saugyklos kažkas pavogė, keli buvo paskolinti bažnyčioms, trys papuošė Klaipėdos senamiestį. Tačiau dar per keturiasdešimt varpų tebėra saugoma ir miesto valdžia ieško būdų, kaip juos panaudoti.
Trečiadienio vidurdienį Klaipėdos skulptūrų parke, prie memorialo krašto sukilėliams, paminėta Klaipėdos diena – Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 97-osios metinės. Žuvusieji šių įvykių dalyviai pagerbti iškilmingu Klaipėdos karinės įgulos paradu, šautuvų salvėmis ir kariliono varpų muzika.
Paskelbus apie ketinimus parduoti istorinio pašto pastatą Klaipėdos centre, kilo nerimas, kas bus pašto bokšte esantiems kariliono varpams. Ar ir juos reikės išsigabenti ir nebevyks savaitgalio karilionų koncertai?
Rafinuotas nusikaltimas. Ši sąvoka dažniausiai taikoma, kai kalbama apie brangių muzikos instrumentų vagystes. Grobikai taikosi ir į milijonus eurų kainuojančius antikvarinius garsių meistrų smuikus, ir į kur kas pigesnius saksofonus ar violončeles, net į kariliono varpus. Faktai liudija: tik retais atvejais savininkams pavyksta atgauti savo vertybes.
Kam parūpo vogti kariliono varpus – tokią mįslę bando įminti uostamiesčio 1-ojo policijos komisariato pareigūnai, sulaukę Klaipėdos universiteto atstovo pranešimo apie nusikaltimą.