Briedžiuko bandymas paryčiais perbėgti uostamiesčio Tilžės gatvę baigėsi tragedija. Sunkiai sužeistas laukinio žvėries jauniklis buvo pasmerktas mirčiai, bet iki eutanazijos kankinosi dar apie 5 valandas.
Kelias valandas gulbę gelbėjęs kaunietis nusivylė tarnybų darbu, o ir paukščio likimas – ne toks, kokio vyras troško. „Labai nustebino tarnybos ir jų abejingumas. Pasakysiu taip, kaip yra, – šlykščiai melavo“, – pasakojo Raimondas, kurio gelbėta gulbė vis dėlto nugaišo. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro (LSMU LGGC) atstovai pateikė savo versiją dėl šios istorijos.
Sausio pradžioje duris atvėręs Laukinių gyvūnų globos centras (LGGC) jau svarsto, kokias edukacijas galėtų vykdyti vaikams, suaugusiesiems, kaip populiarinti savanorystę. Aptarti visuomenės švietimo klausimų į centrą atvyko ir Kauno rajono savivaldybės vadovai.
Kauno rajone, Naujųjų Muniškių kaime penktadienį atidarytas Laukinių gyvūnų globos centras (LGGC). Toks jis – vienintelis šalyje. Centras yra veterinarijos specialistus ruošiančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) padalinys.
Uostamiestyje, laivų statyklos teritorijoje, darbuotojai aptiko nusilpusią gulbę, kuria vėliau pasirūpino „Būk mano draugas“ gyvūnų prieglaudos darbuotojai.
Paskutiniosiomis gruodžio dienomis į centrą perkeltos Aplinkos apsaugos departamento dėl pažeidimų paimtos papūgos ir kiti egzotiniai paukščiai – 53 individai, taip pat keturi karališkieji pitonai, amerikinė raudonoji voverė, 12 kačių hibridų, servalas, didysis apuokas, liepsnotoji pelėda, antradienį pranešė Aplinkos ministerija.
Nuo kitų metų sausio Kaune pradės veikti pirmasis šalyje Laukinių gyvūnų globos centras. Veterinarai ir gyvūnų prižiūrėtojai jame rūpinsis iš laukinės aplinkos paimtų, sulaikytų, konfiskuotų laukinių gyvūnų priežiūra, globa ir gydymu.
Lietuvoje vienijamos valstybės ir mokslo institucijų pajėgos – pagalbos reikalingiems laukiniams gyvūnams bus teikiama profesionali veterinarinė pagalba bei globos, reabilitacijos ir adaptacijos paslaugos.