Kai šiandien žvelgiame į Lietuvą – ką matome? Pirmiausia, atsimindami ilgą mūsų tautos ir valstybės kančių kelią, turime pastebėti milžinišką pažangą, kuri neatsilieka nuo mūsų senelių ir prosenelių sukurto tarpukario stebuklo.
„Kauno diena“ pasidomėjo, su kokiomis nuotaikomis ir mintimis visuomenėje žinomi žmonės pasitinka Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Išskirtiniais mokslo, kultūros, meno, sporto ir pilietiškumo pasiekimais garsėjantiems moksleiviams Vilniaus rotušėje šiandien įteikta dvylika Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimų. Tai – jų talento ir pasiekimų pripažinimo ženklas bei miesto padėka už darbštumą bei atkaklumą, siekiant tikslų ir kuriant ateities Vilnių.
Nuo istorinės visai Lietuvai datos – Kovo 11-osios – praėjo daugiau kaip trys dešimtmečiai, valstybė nuėjo įspūdingą pažangos kelią, o pasiektais rezultatais šiandien galime didžiuotis visi. Šis virsmas modernia ir šiuolaikiška valstybe atsispindi ir pagrindiniuose Registrų centro tvarkomuose šalies registruose, kuriuose kaupiama ir saugoma svarbiausia informacija apie Lietuvos gyventojus ir verslus, pažymima Registrų centro pranešime.
Jau šešioliktą kartą apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kvietė minėti vieną svarbiausių valstybinių švenčių – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – ir apdovanojo paprastus mūsų šalies žmonės, atlikusius nepaprastus žygdarbius.
Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kariūnai pasitiko kitaip – pakvietę žinomus Lietuvos atlikėjus budėjo ir kūreno Vilties laužą Karo akademijos teritorijoje. Prie jo savo istorijomis dalijosi kariai, šauliai Gabrielius Liaudanskas – Svaras ir Justina Ragauskaitė. Su kariūnais dainavo Andrius Mamontovas, savo dainas pristatė Vidas Bareikis ir kiti žinomi atlikėjai.
Automobilių entuziastai originaliai pažymėjo Kovo 11-ąją. Prie prekybos miestelio „Urmas“ susirinko apie šimtas autofanų ir iš savo transporto priemonių suformavo užrašą „Kovo 11“.