Europos Komisija penktadienį pranešė, kad Europos Sąjunga pradės mokėti lėšas Tunisui pagal paktą, kuriuo siekiama sustabdyti neteisėtą migraciją iš šios šalies.
JT Generalinė Asamblėja trečiadienį priėmė kontroversišką plataus užmojo migracijos paktą, kurį per balsavimą atmetė penkios valstybės, įskaitant Jungtines Valstijas ir Vengriją.
Klaipėdos visuomenininkai parengė raštą šalies Prezidentei, ragindami ją nepasirašyti Jungtinių Tautų inicijuoto vadinamojo Migracijos pakto, kuriam jau pritarė Seimas. Šio pareiškimo iniciatoriai tame įžvelgia realią grėsmę valstybės ekonominiam, socialiniam ir nacionaliniam saugumui.
Jungtinių Tautų migracijos paktas pirmadienį buvo priimtas per konferenciją Maroke, nors kai kurios valstybės, daugiausia – Europos, nesutiko jam pritarti, o JAV ypač neigiamai įvertino šį dokumentą.
Maroke vykstanti Jungtinių Tautų konferenciją pirmadienį priėmė migracijos paktą, dalyvaujant apie 150 šalių lyderiams ir atstovams, nors kai kurios valstybės nesutiko jam pritarti, stiprėjant prieš migrantus nukreiptam populizmui.
Lietuvos vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pirmadienį dalyvaus tarptautinėje konferencijoje Maroke, kur bus patvirtintas daug diskusijų keliantis susitarimas dėl migracijos srautų valdymo.
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Lietuva paremtų migracijos paktą, keliantį nerimą kai kurioms šalims dėl galimo jo poveikio išaugsiančiam nelegalių migrantų antplūdžiui.
Lietuvos Seimas neišreiškė nepritarimo Jungtinių Tautų (JT) susitarimui dėl migracijos, parlamentas tik pabrėžė, kad tai nėra teisiškai įpareigojantis dokumentas.
Seimo Užsienio reikalų komitete (URK) trečiadienį išsiskyrus nuomonei, ar Lietuvai reikia dalyvauti Jungtinių Tautų (JT) susitarime dėl migracijos, lėmė URK pirmininko socialdarbiečio Juozo Bernatonio balsas.