Socialinių paslaugų informacinę sistemą (SPIS) modernizavusi programinės įrangos kūrimo bendrovė „Proit“ turi likti nepatikimų tiekėjų sąraše, nusprendė teismas.
Žiniasklaidai paskelbus apie Lietuvos ir Lenkijos magistraliniame dujotiekyje (GIPL) sumontuotas galimai rusiškas detales, projekto rangovė „Alvora“ įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.
Statybų bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ įtrauktos į nepatikimų tiekėjų sąrašą. „Montuotojo“ ir „Mitnijos“ atstovų teigimu, šis sprendimas neužkerta kelio įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.
Gamybos įrenginių prekybos įmonei „Ekobana“ nepavyko pasiekti, kad ji bent laikinai būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Į jį bendrovė įtraukta liepos pabaigoje, nes laiku nepateikė tinkamų generatorių šalies kariuomenei.
Ne viena iš svarbiausių valstybės institucijų vykdo įslaptintus pirkimus. Juose laisvai gali dalyvauti ir neretai pirkimus laimi nepatikimos įmonės, patekusios į Viešųjų pirkimų tarnybos juodąjį sąrašą. Institucijos aiškina, kad nieko negali padaryti – tokie Lietuvos įstatymai.
Lietuvos politikai ir institucijos pradeda diskusijas, ar pasekti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu apriboti Maskvoje įsikūrusios kibernetinio saugumo bendrovės „Kaspersky Lab“ įrangos naudojimą, tačiau pripažįsta, kad dabartinė teisinė bazė to padaryti greitai neleistų.
Praėjusių metų pradžioje sukurtas nepatikimų tiekėjų sąrašas, į kurį patekusios įmonės teoriškai trejus metus netenka galimybės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nepasiteisino, nes perkančios organizacijos į jį įtraukė nedidelį skaičių įmonių, rašo "Verslo žinios".