Įtariama, kad dvi Marijampolės pataisos pareigūnės galėjo leisti laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems naudotis įstatymu apribotomis teisėmis, taip pat įsigyti ir turėti draudžiamų daiktų.
Net ir šiuolaikinėje visuomenėje susiduriame su nemažai stereotipų, kad uniformuota moteris, dirbanti pataisos įstaigoje su asmenimis, įvykdžiusiais įvairiausius nusikaltimus, yra neįprasta. Ar tikrai moteris gali būti tokia stipri psichologiškai bei fiziškai ir saugoti už spygliuotų tvorų nuo visuomenės izoliuotus asmenis, skatinti jų bausmės paskirties įsisąmoninimą, ugdyti jų socialinius įgūdžius, ruošti grįžimui į visuomenę?
Sekmadienio naktis dviem Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvinės grupės pareigūnėms buvo neeilinė. Tarnyboje užtikrindamos viešąją tvarką bei eismo saugumą, jos išgelbėjo vyro gyvybę, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Panevėžio apskrities policija.
Penktadienį socialiniame tinkle buvo įkelta nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip į policijos automobilio bagažinę civiliais apsirengusios moterys krauna prekybos centre įsigytas prekes.
„Kelyje mes esame visi lygūs ir vienodi, tiek moterys gali puikiai vairuoti, tiek ir vyrai. Eismo dalyvių nereikėtų skirstyti į vyrus ar moteris, ne nuo to priklauso vairavimo gebėjimai“, – vieningai sutaria Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnės Laura Salokaitė, Šarūnė Dzimidaitė, Laura Šimkutė ir Justina Baronėnaitė.
20 eurų – už suplėšytas kelnes, 300 eurų – už patirtą fizinį skausmą ir sukeltus nepatogumus bei 40 parų areštas už viešosios tvarkos pažeidimą ir neteisėtą ginklo laikymą. Taip kauniečiui Stanislavui Duobai baigėsi jo dvikova su iš įvykio vietos pabėgusiu asmeniu, kurios nugalėtojomis tapo policijoje bei prokuratūroje dirbančios dukra ir mama.
Pareigūno žūtis tarnybos metu sukrėtė Lietuvą ir privertė žmones atidžiau pažvelgti į tuos, kas gina mus nuo piktų ir neprognozuojamų asmenų. Paaiškėjo, kad didesnę uostamiesčio policijos patrulių dalį sudaro merginos.
Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) vyksta atrankos bei konkursai įvairių padalinių vadovų postams užimti. Šį kartą kai kurie konkursai baigėsi be rezultatų dėl pernelyg menkos pretendentų kompetencijos arba neatsiradus norinčiųjų juose dalyvauti.
Vis daugiau merginų apsivelka policininkių uniformas ir tai byloja, kad mūsų šalyje užtikrinamos lygios teisės abiejų lyčių atstovams. Tačiau gyvenimas rodo, jog fizinės jėgos bei atsparumas agresijai policijoje dirbančių vyrų ir moterų dauguma atvejų nėra vienodi.
Klaipėdos kelių policijos biuras yra vienintelis toks šalyje, nes jame yra daugiausia uniformuotų moterų. Iš 34 čia dirbančių Kelių policijos pareigūnų – net 14 yra dailiosios lyties atstovės.