Kinija ketvirtadienį pareiškė, kad yra susirūpinusi dėl padėties Korėjos pusiasalyje, Pchenjanui pranešus, jog išbandė vieną galingiausių savo raketų, kad sustiprintų savo branduolinio atgrasymo priemones.
Rusija pirmadienį pripažino, kad per neseniai viename Arkties raketų bandymo poligone įvykusį incidentą, sukėlusį didelį nerimą, į aplinką pateko radioaktyviųjų izotopų.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad įsakė savo kariuomenei parengti „simetrišką atsaką“ į praėjusios savaitės JAV raketos bandymą.
Jungtinės Valstijos turi panašių raketų technologijų į kuriamas Rusijos, per kurių nepavykusį bandymą Archangelsko srityje praeitą savaitę žuvo keli žmonės, antradienį pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).
Pareiškimas, kurį praėjusią savaitę, po paskutinio Šiaurės Korėjos įvykdyto raketos bandymo, padarė Amerikos ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley, buvo būtent tai, kas ir turėjo nuskambėti iš supervalstybės atstovo lūpų, savo straipsnyje, kuris skelbiamas portale bloomberg.com, teigia nacionalinio saugumo ir žvalgybos temomis rašantis žurnalistas Eli Lake`as.
Jungtinės Valstijos trečiadienį perspėjo, kad potencialaus karo atveju Šiaurės Korėjos vadovybė būtų „visiškai sunaikinta“, ir ragino šalis nutraukti visus diplomatinius bei prekybinius ryšius su šia valstybe, įskaitant Kinijos naftos siuntimą Pchenjanui.
Šiaurės Korėja trečiadienį paskelbė pasiekusi savo tikslą tapti visaverte branduoline valstybe ir sėkmingai išbandžiusi naują tarpžemyninę balistinę raketą, esą galinčią nuskrieti į bet kurį JAV žemyninės dalies tašką.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienį rengia skubų posėdį dėl Šiaurės Korėjos įvykdyto raketos paleidimo – pirmojo nuo tada, kai JAV prezidentu buvo prisaikdintas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).