Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala antradienį pranešė, kad jo šaliai nebereikia importuoti rusiškos naftos, pabaigus plėsti iš Italijos nutiestą Transalpino naftotiekį (TAL).
Čekija iki 2025 metų vidurio atsikratys priklausomybės nuo rusiškos naftos, nes bus išplėstas iš Italijos nutiestas naftotiekis TAL, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Petras Fiala.
Pusė rusiškos naftos eksporto šiais metais, oficialiais duomenimis, keliauja į Kiniją. „Svarbiausi partneriai dabartinėje situacijoje yra Kinija, kurios dalis išaugo iki maždaug 45–50 proc., ir, žinoma, Indija“, – Rusijos valstybinės naujienų agentūros citavo vicepremjerą Aleksandrą Novaką.
ES narė Bulgarija 2024 m. kovo 1 d. anksčiau laiko stabdys rusiškos naftos importą. Be to, jau nuo kitų metų sausio 1-osios bus nutrauktas iš rusiškos naftos pagamintų produktų eksportas.
Vokietijos federalinės statistikos tarnybos (Destatis) paskelbti duomenys atskleidė įspūdingą šalies naftos produktų importo iš Indijos augimą – sausį–liepą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, finansine išraiška 12,2 karto iki 451 mln. eurų.
Remiantis amerikiečių verslo leidinio „The Wall Street Journal“ (WSJ) pranešimu, Japonija rusišką naftą perka už didesnę nei 60 JAV dolerių už barelį kainą.
Valstybės turto viceministras ketvirtadienį pareiškė, kad Lenkija vis dar perka dešimt procentų naftos iš Rusijos, nors Varšuva ne kartą ragino sugriežtinti sankcijas Rusijos naftai.
Naujienų agentūrai „Reuters“ pranešus, kad Baltijos šalys padvigubino naftos dujų, skirtų automobiliams ir šildymui, importą iš Rusijos prabilo Energetikos ministerija. Anot jos, valstybinė infrastruktūra tokiam importui nėra naudojama, o naftos dujas iš Rusijos atsiveža privatus verslas, pasakojama LNK reportaže.
Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį įspėjo, kad Rusija dėl 60 JAV dolerių (57 eurų) už barelį kainų „lubų“, kurias Vakarų šalys dėl Maskvos invazijos į Ukrainą nustatė rusiškos naftos eksportui, gali sumažinti savo „juodojo aukso“ gavybą.