„Siaubo žanro karaliumi“ vadinamas JAV rašytojas Stephenas Kingas (Stivenas Kingas) antradienį teisme paliudijo, kad planuojamas dviejų Amerikos knygų leidybos milžinių susijungimas jį baugina.
JAV Teisingumo departamentas siekia įtikinti federalinį teismą, kad siūlomas leidyklų „Penguin Random House“ ir „Simon & Schuster“ susijungimas pakenktų kai kurių populiarių rašytojų karjeroms ir ketina pasitelkti vieną didžiausių literatūros pasaulio žvaigždžių – Stepheną Kingą (Stiveną Kingą).
Perkamiausių siaubo romanų autorius Stephenas Kingas tapo dar viena įžymybe, apkvailinta suklastoto neva Ukrainos pareigūnų vaizdo skambučio, rusų komikams, žinomiems „Vovan“ ir „Lexus“ pravardėmis, tęsiant tokio pobūdžio pokštus.
Legendinė 1980 metais Stanley Kubricko ekranizuota istorija „Švytėjimas“ turi tęsinį. Jau šį savaitgalį į Lietuvos kino teatrus atkeliauja Stepheno Kingo sukurta ir režisieriaus Mike’o Flanagano režisuota siaubo juosta „Daktaras Miegas“, kurią puikiai įvertino ne tik pirmieji žiūrovai, knygos autorius S. Kingas, bet ir kino kritikai.
Pagal kultinį Stepheno Kingo romaną sukūręs ne kartą baisiausiu siaubo filmu kino istorijoje išrinktą „Švytėjimą“ (The Shining, 1980), Stanley Kubrickas ėmėsi projekto apie tikrąją karo prigimtį, kurio filmavimo darbai užtruko net septynerius metus.
Turbūt daugumai siaubo filmų mėgėjų pavadinimas "Gyvūnėlių kapinės" bus viena ausimi kažkur girdėtas. Pavadinimo istoriją pradėjo siaubo klasikas Stephenas Kingas 1983 m. išleisdamas to paties pavadinimo knygą, kuri buvo sukurta remiantis rašytojo gyvenimo įvykiais.
Kai finansinius sunkumus išgyvenantis rašytojo Stepheno Kingo (Stiveno Kingo) pamėgtas vietos laikraštis paskelbė, kad atsisako knygų recenzijų, siaubo romanų autorius nusprendė įsikišti: parašė kelis komentarus socialiniame tinkle ir taip išgelbėjo knygų apžvalgos skiltį.
Į kino teatrus atkeliauja vienos populiariausių siaubo žanro genijaus Stepheno Kingo romano „Tas“ ekranizacija. Filmui dar nepasirodžius ekranuose, socialiniuose tinkluose jau plinta perspėjimai: pamatę trilerį, greičiausiai ne tik kurį laiką negalėsite iš baimės sumerkti akių, bet ir rizikuojate „užsikrėsti“ viena keisčiausių pasaulio fobijų – kaulrofobija.
Siaubo filmų rinką vis dažniau užkariauja ne įspūdingi biudžetai, garsių aktorių pavardės ir specialiųjų efektų gausa, o kino debiutantų juostos, žavinčios genialiu paprastumu. Daugelį nustebinęs siaubo filmas „Pradink“ (angl. „Get Out“) susilaukė didelės sėkmės, o jaunąjį režisierių Jordaną Peele'ą užplūdo vienas už kitą pelningesni didžiųjų Holivudo kino studijų darbo pasiūlymai.