Tarptautinės biokuro biržos „Baltpool“ naujos kadencijos valdyboje dirbs keturi nauji nariai – Dainius Liulys, Mindaugas Navikas, Simona Grinevičienė ir Valdemaras Bagdonas.
Per pusantrų metų biokuro kaina Lietuvoje sumažėjo beveik 42 proc. ir grįžo į lygį, buvusį iki importo iš trečiųjų šalių draudimo, teigia Lietuvos biokuro birža „Baltpool“.
Energijos išteklių biržos operatorės „Baltpool“ atstovas sako, kad krentant biokuro kainoms galima tikėtis, jog artėjantį šildymo sezoną, palyginti su pernykščiu, šilumos kainos išliks nedidelės.
Lietuvos elektros gamintojai į šalies biudžetą iki balandžio pabaigos sumokėjo beveik 11,2 mln. eurų perteklinių pajamų už 2022-ųjų gruodžio – 2023-ųjų kovo mėnesius, rodo už šių lėšų administravimą atsakingos energijos išteklių biržos operatorės „Baltpool“ ataskaita.
Pasak biržos Prekybos skyriaus vadovo Vaidoto Jonučio, pernai rudenį, šildymo sezono pradžioje, skelbta prognozė radikaliai pasikeitė – vietoj tikėtino 30 proc. brangimo vidutinė centralizuotos šilumos kaina didėjo daugiau nei 70 proc.
Dėl šiltesnio rudens ir žiemos 2018-2019 m. šildymo sezoną buvo nupirkta 8 proc. mažiau biokuro nei pernai ir užpernai atitinkamu laikotarpiu (272 tūkst. tne). Šį periodą sudarius daugiau ilgalaikių sutarčių, atitinkamai 31 proc. mažėjo sandorių skaičius, iki 2822.
Bene pagrindinė išaugusių medienos kainų priežastis yra Latvija, kuri dėl durpynų gaisrų turi mažiau savo medienos, todėl jos atvyksta įsigyti Lietuvoje, o vėliau per uostus išplukdo į Skandinavijos šalis, „Lietuvos žinioms“ sako gamtinių išteklių biržos „Baltpool“ biokuro prekybos vadovas Vaidotas Jonutis.
Valstybės valdomai dujų ir elektros perdavimo įmonių grupei "Epso-G" priklausanti biokuro birža "Baltpool" norėtų plėstis į kitas rinkas - tiek padedant kurti analogiškas biržas kitose šalyse, tiek ir pritraukiant kaimynines valstybes į Lietuvos biržą.
Biokuro biržos "Baltpool" įkainiai nesikeičia - metinė narystė biržos dalyviams ir toliau bus nemokama, o už suprekiautą toną naftos ekvivalento reikės sumokėti 70 centų.