Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina keisti pensijų apskaičiavimo formulę. Esą tikslas, kad darbo stažas pensijų dydžiui turėtų didesnę įtaką.
Seimas nesutinka, kad nuteistiesiems įkalinimo įstaigose dalyvaujant darbinėje veikloje, tai būtų įskaitoma į jų darbo stažą – Seimo nariai šią savaitę neleido Peticijų komisijai rengti pataisų dėl piliečio Viktoro Leonovo peticijos, siūlančios tokius pakeitimus.
Nors įprastai motinystės atostogos įskaičiuojamos į darbo stažą, viena kaunietė įsitikino, kad taip nutinka ne visada. Ji pasipiktino paliktomis įstatymo spragomis ir „Sodros“ pozicija.
Vidutinė pensija Lietuvoje turi augti greičiau ir pasiekti apie 50 proc. vidutinio atlyginimo „į rankas“, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, dėl tokio tikslo sutarta su Vyriausybe.
Seimo nariams siūlant nuo 2023-ųjų nebereikalauti nepertraukiamo darbo stažo norint gauti papildomų atostogų už ilgą darbą vienoje darbovietėje, profsąjungos tam pritaria, tačiau finansininkai vertina skeptiškai. Abejonių kyla ir darbdaviams, ir Seimo teisininkams.
Senatvės pensija turėtų priklausyti nuo žmogaus sumokėtų įmokų „Sodrai“, o ne nuo darbo stažo, ypač jei darbuotojas mažai uždirba ir moka mažas įmokas, sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė.
Seimui nuo kitų metų padidinus senatvės pensijas, premjerė nesutinka su kai kurių politikų teiginiais, kad mažiau dirbusiems žmonėms pensija augs labiau.
Prisijungus prie asmeninės paskyros jau galima patikrinti, kokį pensijų stažą gyventojas turi ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) įgyta iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją dirbantysis gaus ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.