Policija antrus metus iš eilės Lietuvoje fiksuoja rekordiškai daug iškvietimų į pavojingiausius nusikaltimus, kai kyla grėsmė gyvybei. Bendras iškvietimų skaičius nesikeičia, bet nusikaltimai sunkėja.
Sparčiai kintančioje ir nežinomybės kupinoje kasdienybėje – stresas nėra vienintelis palydovas. Tyrimai rodo, kad vienišų žmonių skaičius taip pat auga – Lietuvoje net 13 proc. gyventojų bene kasdien jaučiasi vieniši, o didžioji jų dauguma – senoliai. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė pasakoja, kaip stipriai vienišumas gali paveikti bendrą sveikatą, o nemokamus draugystės pokalbius senjorams siūlančios „Sidabrinės linijos“ savanoriai dalijasi jautriomis istorijomis.
Pastebima, kad vertindami savo sveikatą žmonės neretai kalba tik apie fizinę būklę ir pamiršta psichologinę savijautą bei psichinės ir fizinės sveikatos ryšį. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip bendrą fizinę, psichinę ir emocinę gerovę.
„Eurostat“ duomenimis, kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. VšĮ „Skirtingos spalvos“ 3 metus iš eilės kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebeNORIUGYVENTI ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene. Visuomenė prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo gali skambindami trumpuoju numeriu 1402 ir skirdami 3 eurų auką arba didesnę auką skirdami Skirtingos spalvos interneto svetainėje.
Sausis neretai vadinamas liūdniausiu metų mėnesiu. Šventinis šurmulys jau nutilo, pavasaris dar toli, o piniginė ištuštėjusi po Kalėdų dovanų pirkimo maratono. Tad dažną ima kamuoti slogios mintys, aplanko liūdesys. Kaip sau padėti užklupus viduržiemio melancholijai?
Depresiją 42 metų vyrui psichiatras nustatė prieš metus, tačiau dabar Aleksandras sako suprantantis, kad atskiri depresijos simptomai lydėjo bene 30 sąmoningo gyvenimo metų.
Sveikatos apsaugos ministerija inicijuoja didesnę paramą pagimdžiusioms. Siekiama įpareigoti medikus pasiteirauti, kaip jaučiasi pati mama, praneša LNK.
Tragedija, kai sekmadienį Vilniuje, Neryje, mamos akivaizdoje, nuskendo dvi mergytės sukrėtė ne vieną tautietį. Dar labiau supurtė žinia, kad vaikų nužudymu įtariama motina. Kol kas šioje istorijoje – daugiau klausimų nei atsakymų. Gydytoja psichiatrė ir psichoterapeutė, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė Ramunė Mazaliauskienė teigia, kad tokia nelaimė gali paliesti visus.
Savaitgalį Vilniuje įvyko siaubinga tragedija – motinos akivaizdoje nuskendo dvi mergytės. Pirmadienį paskelbta, kad Neryje savo vaikus, kaip įtariama, paskandinusi motina yra policijos darbuotoja. Kolegos teigia, kad moteris buvo kruopšti, tačiau uždaro būdo.