Pirmasis ir vienintelis tarpukario Lietuvos karinis laivas „Prezidentas Smetona“ rastas ir apžiūrėtas. Šįkart ekspedicija vyko ieškoti išskirtinės istorinės asmenybės – šio laivo vado Antano Kaškelio palaidojimo vietos.
Šių metų birželį sukako 80 metų, kai mirė karo laivo „Prezidentas Smetona“ kapitonas Antanas Kaškelis, kurio palaidojimo vieta nežinoma. Atrasti šio jūrininko amžinojo poilsio vietą užsimojo grupė entuziastų, išsiruošusių į ekspediciją Lenkijoje.
Narsuoliai žino: geriau už kalnus gali būti tik kalnai. Ne tik todėl, kad pastarieji suteikia jėgų, bet ir todėl, kad nuo viršukalnių jie grįžta geresniais.
Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ kartu su mokslininkais, narais bei grupe klaipėdiečių šeštadienį dalyvaus ekspedicijoje apžiūrėti Baltijos jūroje prieš 150 metų nuskendusio garlaivio.
Mokslininkų, visuomenininkų ir ekologijos aktyvistų komanda kitąmet planuoja apeiti Baltijos jūrą, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į „avarinę“ jos būklę.
Danų mokslininkai teigia atradę, pasak jų, daugiausia į šiaurę nutolusią sausumos vietą – dar vardo neturinčią salelę, esančią į šiaurę nuo Grenlandijos salos.
Nepilnamečių motociklininkų kolona, sekmadienį pajudėjusi iš Trakų rajono, šiandien turėtų pasiekti Klaipėdą. Lydimi policijos jaunieji baikeriai žada padėti gėlių prie žinomo keliautojo Antano Poškos paminklo.
Klaipėdiečių šeima, vietoj atostogų užsienyje, pasirinko neįprastą pramogą – ekspediciją savadarbiu plaustu, kuriuo žada įveikti Nemuną nuo Kauno iki Kuršių marių.