Prieš dešimt metų Lietuva tapo 19 euro zonos nare. Euro jubiliejaus proga pirmadienį Vilniuje lankėsi Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde.
Kroatija gali 2023 metais būti pasirengusi narystei euro zonoje, pareiškė šios Balkanų valstybės sostinėje viešėjęs Europos Komisijos viceprezidentas Valdis Dombrovskis.
Kroatija ir Bulgarija penktadienį atliko didelį žingsnį euro įvedimo link, ir tai pabrėžia bendros valiutos bloko patrauklumą, nepaisant 2010–2015 metų skolų krizės ir besitęsiančių debatų, kaip užkirsti kelią galimoms būsimoms problemoms.
Prieš penkerius metus Lietuvoje įvestas euras turėjo teigiamą ekonominį poveikį, tačiau euro įvedimas susijęs ir su tam tikromis išlaidomis, trečiadienį pranešė LRT radijas.
Prieš penkerius metus Lietuvoje įvestas euras iš dalies lėmė kainų kilimą, tačiau šios valiutos nauda gerokai viršijo sąnaudas. Euras lėmė spartesnį ekonomikos ir pajamų augimą, pigesnį valstybės skolinimąsi, atpigusius mokėjimus, teigia Lietuvos bankas.
ES valstybės narės, tiek priklausančios, tiek ir nepriklausančios euro zonai, turi pripažinti, kad euras yra „strateginė klaida“, verslo leidinyje „Financial Times“ išspausdintame straipsnyje pareiškė Vengrijos nacionalinio banko (NBH) vadovas Gyorgy'is Matolcsy.
Praėjus beveik penkeriems metams nuo euro įvedimo, Lietuvos gyventojai į bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą vis dar yra neiškeitę maždaug 447 mln. litų, arba 129,5 mln. eurų.
„Daugeliui žmonių šiais laikais kyla klausimas: kas ir kada atsakys už tyčinį visų Lietuvos žmonių nuskurdinimą?“, – tokiu klausimu savo laišką pradeda skaitytojas Vilius Bartkevičius.