Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę.
Šiandien Eurojuste Tarptautinis baudžiamojo persekiojimo už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą centras (ICPA) oficialiai pradėjo veiklą ir tai yra istorinis momentas.
Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, trečiadienį pranešė Lietuvos prokuratūra.
Lietuvos atstovės Europos Sąjungos teisinio bendradarbiavimo institucijoje Eurojuste Margaritos Šniutytės-Daugėlienės komandą papildė trys prokurorai, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė, atsižvelgusi į Atrankos komisijos pateiktą išvadą, penkerių metų kadencijai paskyrė Lietuvos nacionalinio nario Eurojuste pavaduotoją. Juo tapo atrankoje dalyvavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Tomas Meškauskas.
Hagoje su darbo vizitu viešėjęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad Lietuvos informacija dėl Rusijos persekiojimo Sausio 13-oios bylos prokurorus ir teisėjus buvo įdėmiai išklausyta ir aptartas tolesnis bendradarbiavimas Eurojusto sistemoje.
Lietuva toliau imasi priemonių perspėti Europos Sąjungos (ES) partneres dėl Rusijos veiksmų prieš šalies teisėjus ir prokurorus, susijusius su Sausio 13-osios byla.