Per Rusijos antskrydžius prieš sukilėlių bazę Sirijos šiaurės vakaruose anksti pirmadienį žuvo mažiausiai aštuoni kovotojai, pranešė karą Sirijoje stebinti organizacija.
Kazachstanas trečiadienį netikėtai pareiškė nebeorganizuosiantis derybų, skirtų išspręsti jau 12 metų trunkantį Sirijos karą, taip nustebindamas Rusiją ir kitus 20-ojo derybų turo sostinėje Astanoje dalyvius.
Užbaigti karą Ukrainoje ir pradėti naują Sirijoje – šios temos, manoma, penktadienį dominuos per Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano derybas.
Maskvai tęsiant agresiją prieš Ukrainą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį vyksta į Teheraną, kur su Irano ir Turkijos vadovais ves derybas dėl Sirijos konflikto.
Rusija išreiškė viltį, kad Turkija „susilaikys“ nuo puolimo Sirijos šiaurėje, turkų prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui (Redžepui Tajipui Erdohanui) atnaujinus grasinimus vykdyti karinę kampaniją prieš kurdų „teroristus“.
Dešimtmetį trukęs karas Sirijoje privertė atsigręžti į saulės energiją. Ne todėl, kad žmonėms rūpi klimato kaita ar pasaulinės atsinaujinančios energetikos mados – daugeliui tai yra vienintelis būdas įkrauti savo telefonus ar apšviesti namus ir palapines.
Rusijos remiamų Sirijos režimo pajėgų puolimas paskutiniame Sirijos sukilėlių bastione Idlibe nuo gruodžio bėgti privertė daugiau nei 800 000 žmonių, ketvirtadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).
Nuo 2015 metų rugsėjo, kai Rusija įsikišo į karą Sirijoje ir pradėjo karines operacijas, Rusijos karo lėktuvai pražudė mažiausiai 8 289 civilius, skelbia stebėsenos grupė.