Būsima švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė sako, kad ketinama koreguoti sprendimą, jog vienuoliktą klasę mokykla gali formuoti tik jei turi 21 mokinį, ketvirtadienį skelbia portalas LRT.
Moksleiviams žadama mažiau patikrinimų, daugiau individualios pagalbos. Teoriškai – gražu, o kaip tai atrodys praktikoje? Gal pirmiausia vis dėlto reikėtų tobulinti ugdymą, o ne kontrolę?
Nuo šių metų rugsėjo 1 d. gimnazijoms galės būti priskiriamos ir mokyklos, kuriose ne mažiau kaip 15 proc. viso mokinių skaičiaus sudarys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ar vidutinį ir sunkų neįgalumą turintys mokiniai.
Kauno tvirtovės VII forte įkurta inovatyvi matematikos klasė „Žaidimatika“ jau nuo gegužės 2 d. yra atvira mokytis ir lavinti loginį mąstymą vaikams, kuriems dėl sunkių ligų ar kitų priežasčių būtina papildoma edukacinė pagalba grįžti į švietimo procesą. Klasę įkūrė Kauno tvirtovės VII fortas drauge su bendrove „ACME Grupė“.
Kompiuterių atnaujinimas, po išmaniąją klasę kiekvienai mokyklai, šiuolaikinės technologijos neformaliojo ugdymo procese – tokius tikslus numatyta pasiekti švietimo paslaugų modernizavimo programoje. Šiandien, liepos 10 d., programos įgyvendinimui pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija.
Pasisakantieji už tai, kad vaikai Lietuvoje ir toliau mokyklą privalomai pradėtų lankyti nuo septynerių metų, kaip yra dabar, renka parašus po peticija, kurią inicijavo Vaiko psichologijos centras.
Į policijos suvestines pateko dar vienas incidentas Kauno mokyklose. Ketvirtadienį sūnų trečioką į Žiburio pagrindinę mokyklą atlydėjęs tėvas smurtavo prieš savo vaiko bendraklasį.
Vienos uostamiesčio mokyklos mokinių tėvai, neapsikentę nesibaigiančių kai kurių mokytojų ir mokinių konfliktų bei nesutarimų tarp pačių moksleivių, prabilo apie vaizdo kamerų įrengimą kabinetuose. Esą tai ne tik drausmintų vaikus, bet ir padėtų išsiaiškinti ginčytinas situacijas.