Šiais metais Kauno miesto vadovai maišė pasaulio žemėlapį, vyko į įvairias šalis, kad užmegztų miestui naudingų ryšių ar parsivežtų naudingų patirčių, kurios padėtų Kaunui augti.
Šiemet į komandiruotes savivaldybės atstovai vyko 27 kartus, tam iš Klaipėdos biudžeto prireikė 36 tūkst. eurų. Pagal naują tvarką grįžusieji iš darbo kelionių turi paaiškinti komisijai, kokių naudingų miestui patirčių ir praktikų iš tų komandiruočių parsivežė.
Įsigaliojus naujai Klaipėdos savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojų komandiruočių į užsienį tvarkai, visi grįžusieji po darbo kelionių Komandiruočių į užsienį tikslingumui nustatyti komisijai privalės pateikti ataskaitas ne tik raštu, bet ir žodžiu.
Kauno miesto vadovai ir administracija šiemet pakeliavo po Europą susipažindami su patirtimis, kurias būtų galima pritaikyti ir mūsų mieste. Be to, Kaune pasitikta ne viena svečių delegacija.
Po pastarųjų savivaldos rinkimų Klaipėdos savivaldybės tarnautojų ir politikų komandiruotės užsienyje nėra itin dažnos. Iki metų pabaigos kol kas turima planų penkioms tokioms išvykoms. Tačiau pagal naują mero nurodymą po kiekvienos komandiruotės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovai miesto vadovui privalės pateikti išsamią ataskaitą. Savivaldybės darbuotojai po kiekvienos komandiruotės ataskaitas teikė jau anksčiau.
Prieš pasikeičiant valdžiai, uostamiesčio savivaldybės atstovai aptarė būsimas komandiruotes. Balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje pakeliaus Klaipėdos jaunimiečių, savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus ir Miesto tvarkymo skyriaus atstovai.
Seimo narių komandiruočių tvarką reikėtų aiškiai reglamentuoti, tuomet nekiltų diskusijų, ar viena ar kita kelionė yra reikalinga, sako Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas.
Prancūzija, Vokietija, Lenkija ar Latvija – tik dalis šalių, kurias šiais metais aplankė Kauno atstovai. „Kauno diena“ pasidomėjo, kokių idėjų valdžia parsivežė iš komandiruočių.