Du trečdaliai – 69 proc. Lietuvos gyventojų pritartų, kad būtų apvalinama pirkinių suma ir atsisakyta vieno bei dviejų centų monetų. Tam nepritartų 29 proc., o likę neturi nuomonės, rodo „Eurobarometro“ apklausa.
Lietuvos bankas (LB) kitą savaitę į apyvartą išleis kolekcines monetas, skirtas pasakai „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“. Tai trečioji pasaka, įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos“.
Ispanijoje, Tolede, policija sučiupo nelegalų dviejų eurų monetų gamybos cechą. Šis tyrimas dėl padirbtų pinigų didžiausias toks šalyje per ištisą dešimtmetį. Per visą tyrimą sulaikyta iš viso dešimt žmonių.
Vieno ir dviejų centų monetų Lietuva atsisako nuo kitų metų. Tokį sprendimą ketvirtadienį galutinai priėmė Seimas. Nors politikai aiškina, kad kainų tai nepaveiks, o Lietuva kasmet sutaupys po pusę milijono, kuriuos išleidžia monetų kaldinimui, gyventojai baiminasi, kad viskas virs eiline proga pasipelnyti iš pirkėjų.
Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti vieno ir dviejų centų monetų, taip pat apvalinti kainas iki penkių centų nuo 2025 metų gegužės, kai verslas jau bus prisitaikęs dirbti su išmaniaisiais kasos aparatais.
Prie Baltijos jūros poilsiavę tūkstančiai žmonių dalį pinigų paliko ne tik kavinėse ir viešbučiuose, bet ir jūroje. Palangiškiai piktinasi, kad pajūryje – pinigų šiukšlynas, pasakojama LNK reportaže.
Lietuvos banko (LB) siūlymą atsisakyti vieno ir dviejų centų monetų remia vartotojų sargai, žalieji, iš dalies ir prekybininkai. Ekonomistas sako, kad euras yra stipri valiuta ir egzistuoja daug mažos vertės prekių, kurių kainodarai centai yra svarbūs.
Lietuvos bankas (LB) pernai ištyrė ir iš apyvartos išėmė 1 073 vienetus padirbtų eurų – 822 banknotus ir 251 monetą – 9 proc. mažiau nei 2021 metais, kai rasta 1181 vienetas padirbtų eurų (1041 banknotas ir 140 monetų), pranešė LB.