Buvęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sako, kad valdantieji nėra parengę plano dėl ilgalaikio gynybos finansavimo, o premjeras G. Paluckas „nepadarė namų darbų“.
Lietuvos technologijų grupei „Teltonika“ pareiškus dėl biurokratinių kliūčių stabdant milijardinės vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Vilniuje, o viena priežasčių įvardijus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atsisakymą pratęsti investicijų sutartį, viceministrė sako, jog namų darbų iš dalies neatliko ir pati įmonė.
Prasidėjus mokslo metams, tėvams gali kilti klausimas, kiek jiems būtina įsitraukti į vaiko mokslus: ar padėti ruošti namų darbus, tikrinti, kontroliuoti, priminti ir panašiai. Ši dilema dažnai šeimai tampa aktuali vaikui tik pradėjus lankyti mokyklą, bet ne mažiau svarbi – vėlesniuose etapuose iki pat baigiamųjų klasių.
Jei jūsų šeimoje auga būsimasis mokyklinukas, paskutinė vasara prieš mokyklą bus ypatinga. Nors prieš akis – keli nerūpestingi mėnesiai, jau dabar verta pagalvoti apie mokyklos iššūkius ir pasistengti juos supaprastinti.
Lietuvos paaugliams klasės ir namų darbai kelia daugiausia streso tarp visų bendraamžių Europoje, bet pati mokykla patinka dažniau nei kitiems europiečiams, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuotas tyrimas.
Atrodo, savaime suprantama, kad rūpestingi ir atsakingi tėvai turi padėti savo vaikams atlikti namų darbus. Ne tik pradinukams, jei sugeba – ir vyresniems. Tačiau psichologai tikina, kad to tikrai ne visuomet reikia. Kartais pagalba ruošiant namų užduotis gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, daugeliui tėvų tampa aktualu, kaip elgtis, kad vaikui jau nuo pat pirmos klasės pradėtume ugdyti teisingus mokymosi įgūdžius.
Švietimo ir mokslo ministrė paragino mokytojus atsisakyti namų darbų. Kai kurių šalių psichologai jau anksčiau pareiškė, kad namų darbai nebūtinai teigiamai nuteikia mokinius. Edukologės Austėjos Landsbergienės manymu, idėja atsisakyti namų darbų yra labai gera, tačiau Lietuvoje šiuo metu sunkiai įgyvendinama.