Nuo trečiadienio įsigalioja įstatymo pakeitimai, numatantys, kad gydytojų odontologus ir burnos priežiūros specialistus licencijuos bei jų licencijuojamos veiklos priežiūrą vykdys Odontologų rūmai.
Ketvirtadienį Seime planuojama balsuoti dėl Odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo pataisų, kuriomis siūloma numatyti odontologų atsakomybę už studento praktikos metu padarytą klaidą.
Itin greitai ir profesionaliai suskubę suteikti pagalbą apalpusiam žmogui odontologai išgelbėjo jam gyvybę. Sėkmę lėmė medikų noras padėti ir klinikos įsigytas defibriliatorius.
Vienai šiaulietei apkarto registracijos pas odontologą laukimas. Esą laisvų vietų nėra kelis mėnesius į priekį. Moteris piktinasi, kad dėl burnoje jaučiamo diskomforto gali tekti kreiptis privačiai, tačiau turėdami sveikatos draudimą mokėti už medicinos paslaugas gyventojai nenori.
Nacionalinis vėžio institutas (NVI), Odontologų rūmai ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) sutarė dėl bendradarbiavimo gydant vėžiu sergančius pacientus. Pasak specialistų, odontologams dažnai trūksta žinių, kaip gydyti onkologinius pacientus.
Šią vasarą Japonijos medikai žada pradėti galimo dantų atauginimo klinikinius bandymus. Tikimasi, kad taip bus sukurtas medikamentas, galėsiantis padėti atauginti dantis. Dantis gydantys medikai naudoja kitas modernias technologijas. Pavyzdžiui, dantų persodinimą arba dantų miltų mišinį protezavimui. Odontologė pataria neišmesti išrautų ar iškritusių dantų – jų dar gali prireikti.
Žinia, kad po odontologinių procedūrų Santaros klinikose Vilniuje mirė iš privačios klinikos atvežta pacientė, visuomenėje sukėlė nemenką ažiotažą. Vyksta tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Tačiau po šio įvykio gyventojams kyla klausimų, ar odontologija gali kelti pavojų gyvybei?