Vakar visos šalies mokyklų languose pleveno žvakių liepsnelės, primenančios Sausio 13-osios aukas. Kuo toliau ta 1991-ųjų diena, tuo sunkiau mokiniams paaiškinti tuometę Lietuvos žmonių kovą už laisvę, kurią šiandien turime.
„Į gyvenimo įgūdžių pamoką įtraukti visi jaunam, šiuolaikiniam vaikui svarbūs dalykai: sveikata, emocijų valdymas ir visi kiti dalykai, kurie kuo anksčiau išmokstami, tuo lengviau gyventi“, – teigė LNK kalbinta istorijos mokytoja Auksė Michailinaitė.
Visų Klaipėdos mokyklų mokiniai ir jų mokytojai, miesto bendruomenė šiandien ryte susirinko į Lietuvininkų aikštę, kurioje tradiciškai skelbiama naujųjų mokslo metų pradžia ir vyksta pirmoji pamoka. Aikštė, kuri daugiau nei prieš 30 metų buvo pilna okupacinių simbolių, atgavus Nepriklausomybę, kiekvieną rugsėjo 1-ąją tampa savotiška vilties ir naujos pradžios vieta.
Antradienį Garliavos, Raudondvario ir kitų pakaunės mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai, mokytojai rinkosi į Kauno rajono viešąją biblioteką, kur vyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-ųjų metinių minėjimas.
Siekdama populiarinti kitas nei rusų užsienio kalbas mokyklose Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) trečiadienį organizuoja viešą nuotolinę prancūzų kalbos pamoką.
Ketvirtadienį vyks dar viena atvira pamoka „Lietuvos kariuomenė – NATO pajėgų dalis“, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Lektorius – Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovas, štabo seržantas Igoris Bartanovičius.
Artėjant valstybinėms šventėms, lietuviškoje uostamiesčio mokykloje dešimtokai vietoj pilietiškumo pamokos gavo Kremliaus propagandos dozę. Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja vaikams ne tik gyrė Rusijos prezidentą ir jo režimą, bet menkino Lietuvos nepriklausomybę ir šlovino sovietmetį.
Savaitgalį Lietuvoje išplito Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių padarytas garso įrašas rusų kalbos pamokoje, kai pagyvenusi mokytoja aiškino, kad sovietmečiu gyvenimas buvo pakankamai geras, o Vladimiras Putinas yra tas žmogus, už kurio sveikatą ji kasdien meldžiasi.
Švietimo, mokslo, kultūros ir sveikatos misterija, mokymo drama, komedija, tragedija, terapija ir vikipedija bei kitas absurdas – premjeriniame spektaklyje „Pamoka“.