Pietų Korėjos valdžia ketvirtadienį pranešė, kad po oro linijų „Jeju Air“ katastrofos, per kurią žuvo 179 žmonės, visuose šalies oro uostuose bus įsakyta įrengti paukščių aptikimo kameras ir radarus.
Šių metų sausį Lenkijoje fiksavus 14 paukščių gripo protrūkių komerciniuose ir trijuose mažuose ūkiuose, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ragina Lietuvos paukščių laikytojus susilaikyti įsivežant naminius paukščius iš kaimyninės šalies.
Pajūrio tyrimų ir planavimo instituto mokslininkas, ornitologas Julius Morkūnas tvirtina, kad šaltuoju metų laiku sparnuočius maitinti reikia, tik maistas jiems turi būti tinkamas ir lesyklėlės pritvirtintos saugioje vietoje, kur jų negalėtų pasiekti plėšrūnai.
Nauja Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos (IUCN) ataskaita atskleidė dramatišką migruojančių sėjikinių paukščių populiacijų mažėjimą visame pasaulyje.
Ateinantį savaitgalį, lapkričio 9–10 dienomis, Kaune rengiama naminių paukščių paroda yra ne tik svarbus įvykis sparnuočių augintojams, bet ir puiki proga iš arti susipažinti su įvairiomis naminių paukščių rūšimis tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vaikai parodoje galės lankytis nemokamai, o suaugusieji – už simbolinį mokestį.
Šiais metais, orams vis dar mus lepinant, paukščių būriai, kitaip nei įprastai, delsė pradėti savo kelionę į žiemavietes. Pirmieji nenutrūkstantys paukščių būriai pastebėti rugsėjo viduryje, kurie priminė, koks unikalus Kuršių nerijos ruožas yra migruojantiems paukščiams.
Rami savaitgalio popietė lekiant autostrada baigėsi šaižiu smūgiu į priekinį automobilio stiklą. Išlipus paaiškėjo, kad šitaip liūdnai savo kelionę baigė gervė, iš pradžių įsirėžusi į priešinga eismo kryptimi važiavusį vilkiką, o paskui atsitrenkusi į mano automobilį. Tokių istorijų, prasidėjus rugsėjui, gamtininkai girdi ne vieną.