Varžybas dėl naujojo Škotijos lyderio posto laimėjęs Humza Yousafas – jauniausias ir pirmasis etninės mažumos atstovas, kuriam pavesta atgaivinti silpnėjantį judėjimą dėl nepriklausomybės po ilgai trukusio Nicolos Sturgeon vadovavimo.
Beveik dveji metai – tiek Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas eina savo pareigas. LRT užsakymų atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad dauguma jau dabar norėtų pirmųjų atstatydinimų. Kas pirmas turėtų palikti postą, pasakojama LNK reportaže.
Sunkioje padėtyje atsidūrusią britų ministrę pirmininkę Liz Truss (Liz Tras) ketvirtadienį dar daugiau jos kolegų partijoje ragino po svarbios vyriausybės narės pasitraukimo atsistatydinti.
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) pirmadienį pareiškė, kad leistų savo buvusiam protežė Naftali Bennettui (Naftaliui Benetui), su kuriuo jo santykiai dabar pašliję, pirma jo vadovauti koalicijai, kad būtų išvengta „kairiųjų vyriausybės“.
Paskirtoji švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad švietimo ministerijos kanclerio Tomo Daukanto įdarbinimas viename iš ministerijos departamentų nėra normali praktika.
Kadenciją baigiantis švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako pats pasiūlęs ministerijos kancleriui Tomui Daukantui vadovauti naujai įkurtam Teisės ir administravimo departamentui, tačiau neatsakė į klausimą, kodėl anksčiau neskelbė konkurso.
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis vis dar abstrakčiai kalba apie tai, kokias pozicijas jis galėtų užimti darbą pradėjus centro-dešinės koalicijai. Visgi, užsimena politikas, jeigu kas nors matytų jį esant Vyriausybėje – to, ko gero, pats neatsisakytų.
Nors derybos dėl valdančiosios koalicijos jau įgauna pagreitį, naujai išrinkti valdantieji norimų politinių postų kol kas neįvardina. Didžiausia intriga kyla dėl to, ar Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui atiteks koks nors svarbus politinis postas Seime arba Vyriausybėje.