Vyriausybei iki sausio pabaigos ketinant įsteigti Maisto tarybą, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad nepaisant jau išaugusių maisto kainų jų stebėsena ir analizė išlieka svarbi ir ateityje.
Vyriausybė inicijuoja Maisto tarybos, įgaliotos nuolat stebėti maisto kainų pokyčius bei informuoti Ministrų kabinetą apie būtinus sprendimus siekiant sumažinti maisto kainas, kuomet fiksuojamas nepagrįstas jų augimas, formavimą. Taryba suformuoti pavesta Žemės ūkio ministerijai, tai planuojama padaryti iki š. m. sausio 29 d.
Pirmąjį šių metų mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis yra pigiausias prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausias – „Rimi“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ tyrimas.
2024 m. spalį, palyginti su rugsėju, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra. Daugiausia tam įtakos turėjo drabužių ir avalynės, šilumos energijos, degalų ir tepalų, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių kainų padidėjimas bei elektros energijos, atostogų išvykų, apgyvendinimo, keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.
Siekiantiems maistui išleisti mažiau ir ieškantiems mažiausių maisto produktų kainų „Maximos“ parduotuvių lentynose – gera žinia. Prekybos tinklas skelbia, kad iki metų pabaigos įšaldo daugiau nei 280 savo privačių prekių ženklų „Extra Line“, „Farm Milk“, „Pormet“, „Ocean“ ir „Mio Rio“ maisto prekių reguliarias kainas. „Kainų įšalas“ yra pažadas pirkėjams, kad jų pamėgtų „Maximos“ privačių prekių ženklų maisto prekių reguliarios kainos iki metų pabaigos nei kiek nedidės, gali tik dar labiau sumažėti.
Ilgiau nei metus pigiausiai apsipirkti šalies gyventojai galėjo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse. Tai patvirtina kainas lyginančio nepriklausomo portalo „Pricer.lt“ atliktas tyrimas – „Maxima“ ir gegužės mėnesį siūlė pigiausių maisto prekių vidutinio krepšelio mažiausią kainą ir lyderystę šioje pozicijoje išlaikė jau 13 mėnesių iš eilės. „Pricer.lt“ stebimų pigiausių maisto prekių vidutinio krepšelio kaina „Maximoje“ gegužę siekė 53,35 Eur ir buvo 9,13 Eur mažesnė nei praėjusių metų gegužę.
Statistikams kovą fiksavus artimą nuliui metinę infliaciją ir daugiau nei 2 proc. kritusias vartojimo prekių kainas, jos toliau kristi nebeturėtų, sako analitikas.
Naujausia statistika rodo, kad šio mėnesio infliacija, palyginti su gruodžiu, siekė dešimtadalį procento. Kad kainos ne tik nebekyla, bet net kai kurios ir krenta, sako ir ekonomistai. Pirmas metų mėnuo džiugino sumažėjusiomis kainomis, pigo šildymas, elektra, net maisto produktai. Tačiau pavalgyti restorane tapo brangiau. Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su ekonomistu Žygimantu Mauricu.