Maskvos sprendimas panaudoti naujo tipo rusišką vidutinio nuotolio raketą ir grasinimai tolesnėmis atakomis yra tipiškas šantažas, sekmadienį Kyjive pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė norintis plėsti Ankaros ir Maskvos prekybą.
Ukrainos sostinėje Kyjive, anot vietos žiniasklaidos ir liudininkų, ankstų sekmadienio rytą vėl girdėjosi sprogimai. Jų garsas buvo kaip naudojamų oro gynybos sistemų, pasakojo gyventojai agentūrai „Reuters“.
Kol tebetiriama, dėl kokių priežasčių šiomis dienomis buvo pažeisti Baltijos jūros dugnu einantys ryšių kabeliai tarp Suomijos ir Vokietijos, Lietuvos ir Švedijos, saugumo ekspertai tegali darkart priminė: dėl didžiulės strateginės vertės povandeniniai šviesolaidiniai kabeliai yra potencialūs atakų taikiniai.
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūnių susitikime.
Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas penktadienį paskelbtame interviu sakė, jog Rusijai norint augti jai reikalingi imigrantai, nes vidaus darbo jėgos yra vis mažiau.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė nurodęs pradėti hipergarsinių raketų „Orešnik“ serijinę gamybą po to, kai Maskva išbandė tokio tipo raketą, kuri buvo paleista į Ukrainos Dnipro miestą.
JAV gynybos departamentas dėl naujų grėsmių kalba apie galimus amerikiečių branduolinio ginklo strategijos pokyčius. Pentagono pareigūnas Richardas Johnsonas, be kita ko, atkreipė dėmesį į padidėjusius Kinijos ir Rusijos branduolinius pajėgumus. Kad būtų užtikrintas veiksmingas branduolinis atgrasymas, gali tekti koreguoti pastarąjį kartą 2022 m. aktualizuotą branduolinę strategiją, sakė jis Vašingtone.