Dažno šiuolaikinio žmogaus netinkami kasdieniai įpročiai didina ir ankstina širdies ligų riziką. Medikai akcentuoja – labai svarbu jau nuo ankstyvo amžiaus gyventi taip, kad išvengtume ar bent atitolintume šias ligas.
Pasaulio mokslininkai dirba siekdami sukurti vieną vaistų tabletę, susidedančią iš daugiau nei dviejų ar trijų veikliųjų medžiagų. Tai itin aktualu širdies nepakankamumu sergantiems žmonėms, kuriems tenka vartoti daug skirtingų vaistų.
Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje itin dažnos. Priešais Vyriausybės langus vakar duris trumpam atvėrė Kardiologijos informacinis centras, kuriame žmonės konsultuoti apie širdies nepakankamumą. Vietoje buvo galima atlikti ir tris tyrimus, o norinčiųjų eilė nusidriekė dar prieš konsultacijas. Žmonės sako, kad ne tik vargsta eilėse pas gydytojus, bet ir pasigenda informacijos apie tokius viešus renginius. Apie tai pasakota LNK reportaže.
Širdies nepakankamumas Lietuvoje kasmet nustatomas apie 10 tūkst. asmenų, o tikimybė susirgti šia liga yra 1 iš 5, sako Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos vadovė Aistė Štaraitė. Todėl, pažymi ji, labai svarbu didinti gyventojų galimybes pasitikrinti savo sveikatą.
Širdies nepakankamumu Lietuvoje serga ne mažiau kaip 130 tūkst. žmonių. Šalyje veikia 15 širdies nepakankamumo kabinetų, tačiau nemokamos konsultacijos juose skiriamos tik tiems, kurie šią ligą gydėsi ligoninės stacionare. Deja, toli gražu ne kiekvienas ligonis gali juose lankytis.
Europa, o drauge ir Lietuva gegužę pradeda Širdies nepakankamumo savaitę, per kurią tradiciškai skleidžiama informacija apie šią ligą. Šiemetis šūkis „Aptikti nepastebėtus“ ragina sutelkti dėmesį į tuos žmones, kuriems galbūt jau prasidėjęs širdies nepakankamumas, tačiau jis dar nediagnozuotas ir nepaskirtas tinkamas gydymas.
„Aš labai norėjau gyventi. Dariau viską, kad kuo ilgiau išlikčiau sveikesnė, tvirtesnė“, – sako Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos (ŠNSA) prezidentė Aistė Štaraitė. Metus ji gyvena su donoro širdimi. Ir skleidžia žinią apie kartais netikėtai užklumpančią ligą – širdies nepakankamumą.
Širdies nepakankamumo, kurio simptomus gali jausti vienas iš penkių vyresnių nei 60 metų žmonių, statistika negailestinga. Kas antras pacientas, nustačius šią diagnozę, išgyvena tik iki penkerių metų. Gydytojai pabrėžia: svarbu nesusirgti, o susirgus – gydytis, vartoti paskirtus medikamentus, koreguoti gyvenimo būdą.
Penktadienį V. Kudirkos aikštėje vykdytos širdies nepakankamumo savaitės akcijos metu dešimtadaliui pasitikrinti sveikatą išdrįsusių praeivių buvo rekomenduota kreiptis į šeimos gydytoją – jų gliukozės kiekis kraujyje žymiai viršijo leistiną ribą. Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje tiesiogiai veikia kraujagysles, tačiau tai – tik vienas rodiklių, kurį turėtų sekti širdies sveikata besirūpinantys žmonės.
Paskaita, žygiu per mišką ir pirmą kartą Lietuvoje išbandytu prietaisu – taip klaipėdiečiai kartu su Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiologais ir partneriais Klaipėdos universitete paminėjo Tarptautinę širdies nepakankamumo dieną. Pirmąją gegužės savaitę ji organizuojama visoje Europoje, siekiant atkreipti dėmesį į pandemi-jos mastą įgaunančią ligą.