Šiemet arba kitų metų pradžioje keisis mokesčiai už šiukšlių išvežimą. Apie tai, kodėl ir kaip jie keisis, LNK žurnalistė kalbėjosi su aplinkos viceministre Raminta Radavičiene.
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras trečiadienį galutinai perėmė atliekų perdirbimo įrenginius, dėl kurių operatorės ir centro nesutarimų sutriko šiukšlių išvežimo procesas regione. Ligšiolinė jų valdytoja „NEG Recycling“ neigia, kad įranga buvo sugadinta, tuo metu centro vadovas tikina atvirkščiai – ji kol kas neveikia.
Padangos, paspirtukas, dviračio rėmas, magnetofonas – visas šias atliekas, dėl žmonių neatsakingumo patekusias ne į sąvartynus, o į vandenį, bendrovė „Grinda“ ištraukė periodiškai tikrindama nuotekų išleistuvus Neries upėje.
Kai kuriems klaipėdiečiams šiukšlių rūšiavimas vis dar yra tikras iššūkis. Nepaisant to, Aplinkos ministerija žmonėms parengė dar vieną naujovę – nuo sausio 1-osios didesniuose šalies miestuose jau privalu rūšiuoti ir maisto atliekas.
Mokesčiai už komunalinių atliekų tvarkymą mažės, jeigu gyventojai jas rūšiuos, sako Aplinkos ministerijai netrukus pradėsiantis vadovauti Kęstutis Navickas. Jis žada skatinti rūšiuoti atliekas mažesniais mokesčiais, o pirmuosius į šį procesą ketinama įtraukti individualių namų savininkus.
Lietuva Europos Komisijoje (EK) visuomet pateikiama kaip šalis, kurioje šiukšlių rūšiavimo srityje yra labai neaiškių nukrypimų, LRT RADIJUI sako bendrovės „Ekokonsultacijos“ vadovė Lina Šleinotaitė-Budrienė.
Sutartį su rūšiavimo įrenginių operatore "NEG Recycling" liepos pradžioje pareiškė nutraukiantis Marijampolės regioninis atliekų tvarkymo centras (RATC), rašo "Verslo žinios".