Po švenčių spindesio sausis daugeliui gali atrodyti ir atrodo tamsiausias mėnuo. Kaip išvengti šios sausio mėnesio depresijos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Žmogaus studijų centro partneriu – psichologu Justinu Buroku.
Klaipėdiečiai, gyvenantys Žvejybos uosto mikrorajone, pirmadienio rytą sutiko visiškoje tamsoje. Minijos ir šalia esančiose gatvėse bei kiemuose neveikė gatvių apšvietimas.
Tamsa, šurmulys, rinkėjai balsuoja, taip Kauno savivaldybės Didžioji salė atrodė vykstant išankstiniam balsavimui į Seimo rinkimus. Dingus elektrai, tamsoje rinkėjai bandė surasti reikiamą darbuotoją, o darbuotojai, pasišviesdami telefonais, dalino biuletenius.
„Klausymasis – tai kita regėjimo forma“, – neabejoja garso spektaklio „eiti į pat vidurį“ kūrėjai. Garso menininkų kartu su neregiais sukurtas spektaklis vyksta visiškoje tamsoje, klausantis Jono Meko poeziją iliustruojančių garsovaizdžių. Tad žiūrovai, tikrąja žodžio prasme, tampa spektaklio klausytojais.
Žiema atneša ne tik minkštą sniegą ir šventes, bet ir tamsą, kuri veikia nuotaiką ir darbingumą. Šviesos poveikis žmogaus organizmui įrodytas jau seniai, todėl daugelio sričių ekspertai gilinasi į šią sritį, stengdamiesi padėti mažinti neigiamą šviesos trūkumo įtaką.
Ruduo ir žiema kasmet tampa išbandymu eismo dalyviams: pėstiesiems tenka eiti tamsoje ar prieblandoje, vairuotojams dėl lietaus, sniego ir šalčio ilgėja automobilio stabdymo kelias. Kaip išvengti nelaimių?
Klaipėdos rajono gyventojus pribloškė elektrikų abejingumas. Po praėjusią savaitę pajūrį nusiaubusios audros daugybė Klaipėdos rajono gyventojų turėjo gana ilgą laiką išgyventi be elektros.
Judri Labrenciškės gatvė skęsta tamsoje. Gyventojai baiminasi joje tamsiuoju paros metu galinčių įvykti nelaimių. Vis dėlto bent jau miestas planų gatvėje įrengti apšvietimą kol kas neturi.