Baltijos šalių atsijungimas nuo Rusijos elektros tinklų atėmė iš Maskvos galimybę panaudoti elektrą kaip ginklą prieš jas ir padarė Europą dar labiau vieningą, sekmadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Ukraina penktadienį pareiškė besitikinti, kad Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) tęs savo darbą persekiojant Rusijos karo nusikaltėlius, nepaisant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sprendimo įvesti sankcijas šiai institucijai.
Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha pareiškė, kad Kyjivas nori bendradarbiauti su partneriais vykdant milijardų eurų vertės projektus ne tik retųjų žemės elementų gavybos, bet ir energetikos bei statybų sektoriuose, kad po karo atstatytų šalį.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį pareiškė, kad nori derėtis su Ukraina dėl susitarimo, pagal kurį Kyjivas mainais į amerikiečių siunčiamą pagalbą tiektų JAV retąsias iškasenas, naudojamas elektronikoje.
Prezidentui ir Seimo pirmininkui abejojant dėl tolesnio koalicijos darbo perspektyvos, „aušriečiai“ tikina nemanantys, kad partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis turėtų keisti savo retoriką Ukrainos ir šalies saugumo klausimais. Nors „Nemuno aušros“ atstovai pripažįsta, kad pastaruoju metu įtampų koalicijoje yra, tačiau įsitikinę, kad valdančiosios daugumos darbas nuo to nenukentės.
Paprastai balandį pražystančios sakuros staiga nustebino Ukrainos sostinės gyventojus. Keliuose Kyjivo rajonuose jos ėmė ir pražydo sausio mėnesį. Šis neįprastas reiškinys siejamas su palyginti aukšta oro temperatūra, kuri atitinka kovo pabaigai būdingus orus.
Vakarų pareigūnai perspėjo Ukrainą, kad augantis gynybos ministro ir viešųjų pirkimų agentūros vadovės nesutarimas gali pakenkti pasitikėjimui šalimi, ir paragino vyriausybę greitai išspręsti šią situaciją, kad nebūtų sutrikdytas ginklų tiekimas.
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pasisakymai apie Ukrainą neabejotinai pasiekė ir šios šalies aukščiausius pareigūnus. Pasak parlamento vadovo, atrodo mažų mažiausiai keistai, kai į Ukrainą nuvykę Lietuvos vadovai reiškia paramą, o vienas iš koalicijos partnerių transliuoja visiškai kitokią poziciją.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad beveik trejus metus trunkantis plataus masto karas Ukrainoje baigtųsi per du mėnesius arba greičiau, jei Vakarų šalys nustotų remti Kyjivą.