Pastaraisiais metais vis daugiau individualia veikla Lietuvoje besiverčiančių užsieniečių vengia atsiskaityti su valstybe, penktadienį rašo portalas LRT.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nutarė, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) negali automatiškai priverstinai išieškoti delspinigių.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prieš porą metų pristatė kliento profilį. Tai patogiai, vienoje vietoje pateikiami VMI vertinami duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją mato ir kokių rizikų jo veikloje įžvelgia mokesčių administratorius.
Metų pabaiga – ne tik šventės, tačiau ir didesnis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) dėmesys verslui. Būtent šiuo laikotarpiu VMI orientuosis jau ne į švelnios kontrolės priemones, bet į mokestinius patikrinimus, kurių rezultatas – ne tik papildomi mokesčiai ar delspinigiai, bet ir baudos. Jų dydis gali siekti net 20–100 proc. papildomai apskaičiuoto mokesčio. Apie artėjančius patikrinimus ir tai, kaip jiems pasiruošti, kalba teisės firmos „Sorainen“ partnerė Indrė Ščeponienė.
Prisidengdami Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vardu sukčiai dažnai siunčia pranešimus, pavyzdžiui, dėl permokų, nesumokėtų mokesčių, baudos ir žinutėje pateikia nuorodą, kurią neva reikia paspausti. Nors siuntėjas gali būti nurodytas VMI, tačiau sukčių išduoda pranešimo turinys. Dalijuosi patarimais, kaip atpažinti sukčių pranešimus.
Pirmadienį 16 val. sutriko Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) svetainės veikla, Eltai patvirtino inspekcijos atstovė. Tačiau, VMI strateginės komunikacijos skyriaus vadovės Rūtos Asadauskaitės teigimu, klientams neprieinama tik dalis sistemų, kitos vis dar veikia.
Lietuvos teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje investicijų fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma Lenkijos įmonė „En Efficiency PL“ iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) siekia atgauti beveik 2 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), nurašyto nuo Šarūno Stepukonio sąskaitų.
Iki šių metų liepos 31 dienos 870 tūkst. šalies gyventojų susigrąžino gyventojų pajamų mokesčio permokas. Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), jiems pervesta suma viršijo 363,5 mln. eurų. Visgi dar liko 15,6 tūkst. gyventojų, kurie savo pajamų deklaracijų už pernai metus dar nepateikė ar nepatikslino.
Daugiausia mokesčių Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) šių metų pirmąjį pusmetį sumokėjo Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“ – ji šiuo laikotarpiu VMI sumokėjo 286,2 mln. eurų – 9,1 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (262,3 mln. eurų), remdamasis VMI duomenimis skelbia portalas „Verslo žinios“.
Trečiadienį ryte „Mano VMI“ savitarnos portalas susidūrė su techniniais nesklandumais – apie 9 val. ryto klientai pranešė negalintys prisijungti prie sistemos. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) patvirtino problemą, tačiau anot jos atstovų, trikdžiai jau sutvarkyti.