Klaipėdoje šeštadienį skambėjo Lietuvos ir Latvijos chorų dainos, pasirodė šokių grupės, muzikavo kapelos. 20-ą kartą vykęs renginys skirtas baltų kultūrai ir vienybei paminėti.
Prieš 35 metus įvykęs Baltijos kelias paliko įspūdį tūkstančiams žmonių. Kaunietis Audrius Kopūstinskas ir dabar prisimena tuometį virpulį ir nežinomybę širdyje.
Gitano Nausėdos metinis pranešimas ties jo kadencijų sandūra išsiskyrė nebent trumpumu, o leitmotyvas toks pats – kad visas problemas išspręstų vienybė ir solidarumas.
Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino sąjungininkus parodyti Ukrainai tokią pat vienybę kaip Izraeliui, kuris pareiškė, kad savaitgalį jiems padedant atrėmė Irano ataką.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) Eliziejaus rūmuose priėmė Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną ir darbo vakarienės metu pabrėžė Europos vienybės dėl karo Ukrainoje poreikį, pranešė prezidento kanceliarija.
„Šiuo metu turime daryti viską, kad rusai ir baltarusiai į Paryžiaus olimpines žaidynes negalėtų patekti“, – pabrėžė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Tačiau pasaulio sporto bendruomenėje yra ir kitaip manančių veikėjų.
„Keletą kartų lankiausi Lietuvoje 1989–1996 m. laikotarpiu – tuomet dirbau Maskvoje ir stebėjau jūsų šalies kelią į Nepriklausomybę“, – prisimena žurnalistas Johnas Lloydas. Netrukus Lietuvoje ir vėl viešėsiantis britas dalyvaus diskusijose apie kitą kelią – tuo, kuriuo geriausia žengti Europai.
Savo namų griuvėsiuose Kyjivo srityje 83-ejų Vira Hončaruk kepa pyragus. Senolė pasakojo, kad per Velykas visada šeimai kepdavo pyragus, tačiau šiemet teko bėgti nuo karo, mat gimtajame kaime slėptis nebebuvo kur, praneša LNK.