Kilmingos katės garbanotais antakiais ir ūsais

  • Teksto dydis:

Šį savaitgalį tarptautinėje kačių parodoje, kurią balandžio 13–14 dienomis Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, rengia Lietuvos felinologų draugija“ Bubastė“, bus galima pamatyti beveik du šimtus įvairiausių veislių kačių, kurias į parodą atveš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Švedijos, Ukrainos kačių augintojai.

Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ parodas rengia jau daugiau nei 30 metų. Parodose, o ir tarp veisėjų, veislių populiarumas nuolat kinta. Prieš 25–30 metų parodose matydavome beveik vien persus. Vėliau ištisą dešimtmetį populiarumo rekordus Lietuvoje mušė Britanijos trumpaplaukiai. Šie stambus, ramūs trumpaplaukiai meškinai ryškiomis didelėmis apvaliomis akimis populiarūs iki šiol ir jų pavasarinėje parodoje šeštadienį bus net 26. Paminėsime, kad britukai būna ne tik mėlynos, bet ir šokoladinės, lelijinės, kreminės, sidabrinės, raudonos, cinamono ir netgi aukso spalvos.

Meino meškėnai (beje, tai – didžiausia naminė katė) populiariausia veisle buvo tituluojami beveik dešimtmetį, jų šioje parodoje irgi bus apie 30. Norvegų miškinės katės, ypač populiarios Skandinavijoje, sudarys didelę konkurenciją Meino meškėnams ne tik savo įspūdingu dydžiu, bet ir aukšta veislės kokybe. Didžiąsias namines kates žiūrovai pamatys sekmadienį.

Organizatorių nuotr.

Šios parodos staigmena – Devonšyro reksai. Iki šiol ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje šalių jie laikomi ganėtinai reta veisle. Tačiau Devonšyro reksų šeimininkai pateikė staigmeną mūsų žiūrovams, o kartu nustebino ir parodos rengėjus. Devonšyro reksai – populiariausia šios parodos veislė, jų užregistruota daugiausia. Devonai, taip juos vadina šių kačių mylėtojai, yra unikali kačių veislė labai trumpu garbanotu kailiu, plačia krūtine, ilgu elegantišku kaklu, didžiulėmis lyg elfo ausimis ir įspūdingomis didžiulėmis ovaliomis akimis.

Organizatorių nuotr.

Šios veislės augintojai sako, kad devonai yra išskirtinio intelekto, o jų elgsena nepanaši į kitų gentainių – sprendimus priima savotiškai, racionaliai, yra nuolat geros nuotaikos, o kalbinamos visuomet atsako skirtingo tembro miauksėjimu, į pokalbį „įjungdamos“ ir didžiules akis bei ausis. Tad nenustebkite, jei devonų savininkai kaip susitarę jums tvirtins, kad susikalba su savo katėmis. Veislė yra unikali ir tuo, kad vietoj ilgų tiesių turi garbanotus ūsus. Beje, šių kačių ir antakiai garbanoti.

Panašų garbanotą kailį, ūsus ir antakius turi ir Kornvalio reksai, kuriuos šioje parodoje pristatys Lietuvos ir Lenkijos kačių augintojai.

Organizatorių nuotr.

Svečiai iš legendomis apipintos tolimosios Japonijos

Tarptautinėje parodoje bus ir retų kačių – grakščiųjų Peterburgo sfinksų, pūkuotųjų persų ir Somalio kačių bei laimę nešančių trumpauodegių japonų bobteilų.

Organizatorių nuotr.

Japonų bobteilus pristatys Švedijos felinologai. Šių kačių atvaizdų galima pamatyti ne tik Viduramžių meno kūriniuose – būtent šios katės davė pradžią tarptautiniam logotipui „Hello Kitty“. Japonų bobteilų tėvynė, žinoma, yra Japonija. Legenda pasakoja, kad 1600-aisiais Japonijoje karaliaus įsakymu buvo paleistos visos katės, kad apgintų šilkverpius nuo graužikų. Katės su joms patikėta užduotimi susitvarkė puikiai.

Organizatorių nuotr.

Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl jos tapo tokios gerbiamos japonų kultūroje. Japonijoje ši veislė žinoma jau labai seniai, tačiau už jos ribų apie ją nebuvo žinių iki pat 1960 metų. Tais metais japonų bobteilų kačių buvo atgabenta į Ameriką, čia joms buvo įmaišytas ilgaplaukių kačių genas. Europoje ši veislė iki šiol labai reta, įsigyti šių kačių labai sunku, nes jos parduodamos tik su nepriekaištingomis rekomendacijomis.

 

Organizatorių nuotr.

Pavasario kačių parodoje turėsime ir daugiau svečių iš Japonijos. Tai Somalio katės Jasmine ir Belle, kurias Lietuvos felinologė Rita Janavičienė parsivežė iš tolimojo Tokijo. Pati ponia Rita sako, jog katės puikiai ištvėrė ilgą kelionę, praėjo visas muitinės procedūras ir tapo pilnateisėmis Lietuvos „pilietėmis“. Ritos namuose gyvena Somalio kačių iš Suomijos ir Lenkijos, bet japonės pasižymi savitu charakteriu ir išvaizda.

Organizatorių nuotr.

Negalime nepaminėti, kad parodoje dalyvaus ir atletiškieji bengalai bei oksikatai, kurių nuostabaus grožio kailio raštai nepalieka abejingųjų, ir vis didesnį populiarumą mūsų šalyje įgaunančių ragdolų, kitaip dar vadinamų skudurinėmis lėlėmis. Jų taip pat bus!

Organizatorių nuotr.

O kokia gi būtų paroda, jeigu negalėtume grožėtis gracingomis orientalų (Rytų kačių) ar Siamo katėmis? Šių žalių ir mėlynų akių savininkių prisistatys visas elegantiškas būrys.

Organizatorių nuotr.

Retenybe šiuo metu Lietuvoje tapę rusų mėlynieji tiesiog užkariaus parodą, nes jų parodoje šiemet kaip niekad daug, o įvairių veislių jaunų kačiukų – net septyniasdešimt! Pasikeitus Tarptautinės felinologų federacijos taisyklėms, kačiukai šioje parodoje irgi galės varžytis dėl čempiono titulo.

Parodos dalyvių atitikimą standartams, jų paruošimą parodai ir charakterius vertins atsakinga ir patyrusi ekspertų komisija, Tarptautinės felinologų federacijos (FIF'e) teisėjai: Katia Pocci ir Barbara Bazzotti iš Italijos, Dorota Szadurska ir Robert Novak iš Lenkijos, Bobby Funk iš Vokietijos.

Organizatorių nuotr.

Parodos dalyviai varžysis dėl žinomų tautodailininkų keramikų Laimos Stankutės ir Remigijaus Juciaus specialiai šiai parodai sukurtų prizų – nuostabių keraminių katinų. Nugalėtojai taip pat bus apdovanoti LFD ,,Bubastė" įsteigtais apdovanojimais bei parodos rėmėjo įmonės UAB ,,Kaivana" aukščiausios kokybės „Brit Care“ pašarais ir „Churu“ skanėstais.

Parodos lankytojai laukiami balandžio 13–14 dienomis nuo 10 valandos. Bilietais bus prekiaujama parodos vietoje.

Prašome atkreipti dėmesį, kad šeštadienį ir sekmadienį bus eksponuojamos skirtingų veislių katės. Išsami informacija www.bubaste.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

šaldytuvas juokai

šaldytuvas juokai portretas
mano kažkieno išmesta katė karosiukus iš balos gaudė ir savo kačiukui tempė. Kas dieną po vieną. O kar sugaut karosiuką - kantrybė begalinė. Valandą, dvi kaip negyva prie vandens tykodavo kol priplauks karosiukas. Tada grybšt su letena ir yra.

O kada

O kada portretas
kate tampa "kilminga"? Gal kai kokiam princui i batus pri6ika?

a man mieliausias

a man mieliausias portretas
lietuviskas siukslinis rainis-protingas cholera.saldytuva net atsidaro
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių