Alpakų ūkio įkūrėja atskleidė, kokia kalėdinė dovana augintines pradžiugina labiausiai

Vienas didžiausių Klaipėdos rajono alpakų ūkių šiemet pagausėjo – pasaulį išvydo devyni jaunikliai, o devyniolika dar pakeliui. Tik gimusiems alpakų mažyliams ruošiamas kraitelis.

Alpakų ūkio savininkė ant rankų laikė vieną jauniausių augintinių – Rokį.

„Rokis yra Roksi vaikas. Mes pagal pirmą mamos vardo raidę suteikiame vaikams vardus“, – paaiškino alpakų ūkio įkūrėja Gintarė Tarvydavičienė.

O Rytas už Rokį jaunesnis vos savaite.

„Jis gimė 6 valandą ryte. Mes jį pamatėme per kameras gimusį ir iš lovos bėgome pas alpakiuką, nes tik gimusį turime nudžiovinti, nuvalyti ir aprengti, nes gali sušalti. Gimęs spalio mėnesį. Rytas gavo vardą būtent dėl to. Mamos pirma vardo raidė R ir Rytas mamos vardu. Jis sveikas, labai gražus berniukas“, – pasakojo alpakų ūkio įkūrėja.

Tik gimusiais alpakų mažyliais tenka ypač rūpintis.

Visiems jiems parengtas specialus kraitelis. Tarp svarbiausių daiktų ne tik rankšluosčiai, patalynė, bet ir džiovintuvas. Ir aprengiami ką tik pasaulį išvydę mažyliai rūbeliais iš alpakų vilnos.

„Kai gimsta mažylis, turime jį nuvalyti, nusausinti ir išdžiovinti su fenu, nes pas mamą temperatūra 38–39 laipsniai. O čia gimsti – plius 10, jiems yra labai šalta. Ir juos pilnai išdžiovinus, aprengiame paltukais. Kai kurie paltukai prikimšti alpakos vilnos. Alpaka sušildo alpaką“, – tęsė alpakų ūkio įkūrėja.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Vieno didžiausių Klaipėdos rajono alpakų ūkio savininkė pasakojo, kad taip sušildytas mažylis, jeigu sveikas, po valandos jau stovi ant kojų. Jeigu nepavyksta, jį tenka nešti artyn mamos, kartais ir maitinti.

Šie metai ūkiui sėkmingi. Banda pagausėjo devyniais mažyliais. Ir valdo vyrai, dauguma jauniklių – patinėliai. Tik trys jauniklės patelės. Ir visų jauniklių tėtis tas pats Bembis, visus žavintis puikia šukuosena, bet labai užsispyręs.

Dalis „Čiobrelių rojaus“ augintinių itin atsargios, mat turės jauniklių, kuriuos nešioja kone metus.

Banda, jeigu visus mažylius pavyks išsaugoti, kitąmet bus dar gausesnė.

Visos eglutės, kurios dabar džiugina mus, po Kalėdų džiugins alpakas.

„Mūsų ūkyje šiuo metu laukiasi devyniolika merginų. Darėme echoskopijas, matėme leliukus. Dėl to mes mažylius atskiriame, kad jų neerzintų. Mamytės jų irgi laukiasi, tai atskiriame, kad nevalgytų pienuko. Ir iki pusės metų vyrai gyvena kartu su merginomis, o nuo pusės metų keliauja į vyrų bandą“, – aiškino G. Tarvydavičienė.

Nors darbo su alpakomis į valias, ypač kai mažylių atsiranda, ūkio savininkė teigė, kad nuovargį visada alpakų švelnus prisilietimas nuima.

„Alpakos buvo mano svajonė. Atsikraustę į vienkiemį įsigijome keturias, o po kurio laiko įkalbinau vyrą, kad jų reikia daugiau. Dabar po trejų metų turėjau 50. Viršijau savo lūkesčius su didžiuliu kaupu“, – džiaugėsi G. Tarvydavičienė.

Didžiąsias metų šventes alpakos sutinka ramiai, bet ūkis išpuoštas. Alpakų savininkė sako, kad ir per Kalėdas dovanomis augintinius kasmet pradžiugina. Šventę alpakoms skanėstai kuria, ne tik morkos, bet ir pušų bei eglių spygliai.

„Jos labai mėgsta valgyti pušų ir eglių spyglius. Tai papildomas vitaminų šaltinis žiemos metu. Visos eglutės, kurios dabar džiugina mus, po Kalėdų džiugins alpakas. Jos šokinės, kasysis, vartysis ir suvalgys visus spyglius“, – tikino alpakų ūkio įkūrėja.

Tokių dovanų po švenčių alpakoms gali atvežti visi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių