- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdoje pradėjo kursuoti nauji maršrutiniai taksi, kurie integruoti į bendrą miesto viešojo transporto sistemą. Pirmoji jų darbo diena apsiėjo be didelių trukdžių.
Pasikeitė ir maršrutai
Uostamiesčio gatvėmis kursuoja 22 nauji maršrutiniai taksi. Transporto priemonės nudažytos mėlynai, kaip ir miesto autobusai. Nauji maršrutiniai taksi pakeitė važiavusiuosius iki šiol. Pakoreguoti ir jų maršrutai. Jie pažymėti M6, M8 ir M5 numeriais.
M6 "mikriukas" kursuoja buvusiu 6-uoju maršrutu. Jo trasa kito nedaug. Mieste maršrutinis taksi važiuoja taip pat kaip ir iki šiol, o Melnragėje šiek tiek trumpiau – iki Audros ir Molo gatvių sankryžos žiedo.
M8 numeriu pažymėtų maršrutinių taksi trasa tokia pati kaip senojo 9-ojo "mikriuko". Pakeistas tik numeris, kadangi maršrutas beveik sutampa su 8E autobuso trasa.
Keleivių prašoma atkreipti dėmesį, kad M8 maršrutinis taksi į autobusų stotį nebeveš. Ją iš pietinės miesto dalies galima pasiekti 8 numeriu pažymėtu autobusu.
Po ilgos pertraukos maršrutinių taksi eismas grįžta į Šilutės plentą. Čia kursuos M5 numeriu pažymėtos transporto priemonės. Jų trasa panaši į 5-ojo autobuso.
Tačiau yra vienas esminis skirtumas – į Taikos prospektą maršrutas pasuka anksčiau, Kauno gatve. Darbą šis maršrutinis taksi baigia Šiaurės prospekte esančioje "Miško" stotelėje.
Pasakojo, kaip pažymėti
Pasak viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus Gintaro Neniškio, pirmoji naujų maršrutinių taksi darbo diena apsiėjo be didelių trukdžių.
"Viskas gerai. Smulkių nesklandumų buvo, bet tik tiek. Mūsų žmonės padėjo maršrutiniams taksi paleisti sistemas, patys važinėjo ir stebėjo, ar viskas gerai. Kai kuriems vairuotojams truputį sunkiau naudotis sistema, bet perpras", – pasakojo vadovas.
Direktoriaus teigimu, maršrutiniai M6 ir M8 taksi iš karto buvo pilni keleivių. M5 reikėjo kelių reisų, kol žmonės juo pradėjo naudotis. Iš pradžių važiavo po vieną ar du žmones.
Pirmiesiems maršrutinių taksi keleiviams buvo aiškinama, kad bilietą reikia ne tik įsigyti, bet ir priglausti prie komposterio. Patys klaipėdiečiai tvirtino, kad išbandys elektroninius bilietus, nes taip pigiau. Elektroninis maršrutinio taksi bilietas dieną kainuoja 0,95 euro, o popierinis – eurą.
Maršrutiniuose taksi galios ta pati elektroninio bilieto kortelė kaip ir autobusuose. Tik ją reikės papildyti pasirinkta pinigų suma. Įlipus į maršrutinį taksi, elektroninio bilieto kortelę reikės glausti prie skaitytuvo, kuris ir nuskaičiuos reikiamą pinigų sumą už kelionę.
Lengvatos negaliojo ir negalios
G.Neniškio teigimu, kai kurie klaipėdiečiai nebuvo patenkinti, kad maršrutiniai taksi nestoja tose vietose, kur draudžiama tai daryti. Keleivių prašoma supratingumo, pasirinkti vietą, kur Kelių eismo taisyklės nedraudžia transporto priemonėms stabtelėti, ir ten laukti "mikriuko".
"Prie kai kurių sustoti draudžiančių ženklų, kur maršrutinių taksi laukdavo daug žmonių, pakabinome skelbimus, kad čia maršrutiniai taksi nebestos", – pasakojo vadovas.
G.Neniškis taip pat akcentavo, kad, priešingai nei mano kai kurie miestiečiai, vadinamieji mikriukai stos ne tik autobusų stotelėse, o visose vietose, kur tai galima daryti.
Tiltų, Herkaus Manto gatvėse įrengtos po tris abiejose pusėse maršrutiniams taksi stabtelėti skirtos vietos.
Anksčiau šioje zonoje stoti "mikriukams" nebuvo galima niekur, išskyrus autobusų stoteles, tačiau dauguma vairuotojų nepaisė Kelių eismo taisyklių reikalavimų.
Pabrėžta, kad maršrutiniuose taksi negalioja miesto autobusų terminuoti bilietai ar kiti jų bilietai. Buvo bandančiųjų pasinaudoti tokiais.
Norintieji važiuoti ir autobusais, ir maršrutiniais taksi turi įsigyti bendrąjį mėnesio bilietą. Toks darbo dienų bilietas kainuoja 35, o visų savaitės dienų – 50 eurų. Gegužės terminuotieji bilietai jau pradėti pardavinėti.
Atkreipiamas dėmesys, kad maršrutiniuose taksi ir toliau negalios jokios lengvatos kaip miesto autobusuose.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gyventojai lieja įtūžį dėl tragiškos kelių būklės: skundais atakuojami specialistai turi atsaką
Pajūrį tebemerkiantys lietūs pridarė bėdų Vakarų Lietuvos žvyrkeliams. Ištirpus sniegui daugybėje vietų atsivėrė duobės, kai kur keliai – sunkiai išvažiuojami. Tačiau skundais atakuojami specialistai tikina, kad šiuo m...
-
Alkoholis toliau liejosi laisvai
Per praėjusius metus uostamiestyje užfiksuota gerokai daugiau nei pusantro tūkstančio atvejų, kai viešoje vietoje sulaikyti neblaivūs arba alkoholį vartoję asmenys. Lyginant su 2023 m. duomenimis, situacija beveik nepasikeitė. Viešoje vi...
-
Iniciatyva – pirmajai miesto tarybai pagerbti
Šiemet balandžio 13-ąją sukaks 35 metai, kai į pirmąjį posėdį susirinko laisvai išrinkti Klaipėdos miesto tarybos deputatai. Artėjant šiai progai, Pirmos miesto tarybos deputatų klubo atstovai kreipėsi į savivaldybę pra&scaro...
-
Laisvės kelionė – į Klaipėdą
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje savanoriaujantis Europos solidarumo korpuso savanoris iš Turkijos Cengiz Ergülec ant Amerikos skaityklos sienelės sukūrė neįprastą meno objektą. Jame pavaizduoti garsūs ...
-
Šalia prekybos centrų esantys betoniniai statiniai – ne tik dėl estetikos
Žinoma, kad parduotuvėse žmonių saugumą užtikrina vaizdo kameros, apsaugininkai, bet yra ir kitų saugos priemonių, kurias pastebi ne kiekvienas. ...
-
Medikų ir pilietiškų klaipėdiečių dėka išgelbėta vyro gyvybė1
Jūrininkų sveikatos priežiūros centro automobilių aikštelėje – netikėtas įvykis. Staiga sukniubo mašinoje prie vairo sėdėjęs vyriškis. Jį pastebėję klaipėdiečiai neliko abejingi ir ištraukę vyrą iš aut...
-
Kretingos rajone atšaukta ekstremali situacija dėl potvynio
Kretingos rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ketvirtadienį atšaukė penkiose seniūnijose prieš savaitę dėl potvynio paskelbtą ekstremalią situaciją. ...
-
Uostamiestyje – kelio remonto darbai: bus tam tikrų eismo ribojimų
Nors žiemą kelio remonto darbai uostamiestyje neplanuojami, vis dėlto kai kur šį mėnesį jie vyksta. Bus ir tam tikrų eismo ribojimų. Taip pat, esant būtinybei, tvarkomos avarinės būklės duobės, apie kurias praneša klaipėdiečiai. ...
-
Klaipėdoje išaugo sergamumas kvėpavimo takų infekcijomis
Klaipėdoje sumažėjo sergamumo gripu ir COVID-19 rodikliai, bet išaugo sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Nors epideminis sergamumo lygis nebuvo pasiektas, sveikatos specialistai ragina laikytis higienos taisykli...
-
Pėsčiųjų perėja prie Žvejų rūmų – nesaugi
Į Žvejų rūmuose vykstančius renginius klaipėdiečiai atvyksta ir automobiliais, tačiau važiuodami į stovėjimo aikštelę jie neretai įsuka per pėsčiųjų perėją. Šiuo metu jau planuojami pokyčiai pagrindinėse uostamiesčio gatvės...