- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pagrindinį „Sundance“ festivalio apdovanojimą šeštadienį pelnė „Frutveilis“ (Fruitvale) - juosta apie tikrą įvykį, kai JAV policininkas nušovė neginkluotą juodaodį, o tarp apdovanotų užsienio filmų yra juostos iš Rusijos ir Pietų Korėjos.
Baigiantis apsnigtuose Jutos kalnuose rengiamam pagrindiniam Amerikos nepriklausomų filmų festivaliui, „Frutveilis“, kuris yra pirmasis režisūrinis Ryano Cooglerio darbas, pelnė JAV dramų Didįjį žiuri apdovanojimą ir JAV dramų žiūrovų apdovanojimą.
Ne amerikietiškų filmų kategorijose užsienio dramų Didysis žiuri apdovanojimas atiteko Pietų Korėjos režisieriaus Muel O filmui „Jiseul“, o kambodžietės Kalyanee Mam „Upė keičia kryptį“ (A River Changes Course) buvo apdovanota užsienio dokumentinių filmų Didžiuoju žiuri prizu.
Filmo apie Rusijos feminisčių grupę „Pussy Riot“ kūrėjai, kuriems buvo įteiktas specialusis žiuri apdovanojimas, sakydami padėkos kalbą pasinaudojo proga pagerbti jų reikalą.
„Frutveilis“, kurio pavadinimas reiškia San Fransisko įlankos rajoną, kur vyksta veiksmas, pasakoja tikrą istoriją apie Oscarą Grantą, kurį policininkas nušovė 2009 metų sausio 1-osios paryčiais.
Tas incidentas buvo nufilmuotas telefonais, vaizdo medžiaga išplito internete ir kitą dieną Ouklande išprovokavo protestus, kurių kai kurie virto smurto protrūkiais.
Filme vaidina ir Octavia Spencer, kuri pernai už vaidmenį dramoje apie pilietines teises „Tarnaitė“ (The Help) pelnė geriausios antrojo plano aktorės „Oskarą“.
JAV dokumentinių filmų Didysis žiuri apdovanojimas atiteko „Kraujo broliui“ (Blood Brother) apie amerikiečio darbą AIDS paveiktų vaikų Indijoje labui. Juosta taip pat gavo JAV dokumentinių filmų kategorijos žiūrovų apdovanojimą.
Geriausia JAV dramos režisiere buvo pripažinta Jill Soloway, pristačiusi „Popiečio malonumą“ (Afternoon Delight), o geriausiu dokumentinio filmo režisieriumi buvo paskelbtas Zachary Heinzerlingas, atvežęs į Sandansą „Gerutę ir Boksininką“ (Cutie and the Boxer).
Pasaulio kino kategorijose „Pussy Riot“: pankų malda" (Pussy Riot: a Punk Prayer) apie grupę, kurios trys narės pernai buvo pasodintos už grotų, pelnė specialųjį žiuri prizą už dokumentinę juostą.
„Tai neįtikima garbė ir puikus prizas ... Maša, Nadia ir Katia pradėjo feministinę revoliuciją, kuri, kaip tikimės, tęsis visame pasaulyje. Padarykime, kad taip įvyktų“, - sakė vienas režisierių Mike'as Lerneris (Maikas Lerneris).
Kasmet Park Sityje rengiamas kino festivalis, kurį įkūrė Robertas Redfordas, siekia paskatinti nepriklausomo kino kūrėjus, kuriuos kitaip galėtų užtemdyti didžiųjų studijų produkcija. Tuo tarpu Holivudas „Sundance“ festivalyje ieško naujų talentų.
Šiemetiniame festivalyje, kuris oficialiai baigėsi sekmadienį, buvo pristatyta 119 vaidybinių filmų iš 32 valstybių, tarp jų - 51 debiutinis filmas ir daugiau kaip 100 pasaulinių premjerų.
Tarp labiausiai lauktų filmų buvo „jOBS“, kuriame Ashtonas Kutcheris vaidina velionį „Apple“ įkūrėją ir kompiuterių amžiaus ikoną Steve'ą Jobsą. Jo premjera įvyko penktadienį.
Filmas buvo sutiktas labai gerai, bet vienas „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas (Stivas Vozniakas) pažymėjo, kad „asmenybės yra labai klaidingos“.
Vis dėlto jis pridūrė: „Šis filmas turėtų būti labai populiarus ir, viliuosi, yra linksmas“.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Negali patikėti savo akimis: stulbinantis balerinos šokis plinta it virusas
Prancūzų balerina ir choreografė Victoria Dauberville nepaliko abejingų – plintantis jos šokio vaizdo įrašas toks vizualiai stulbinantis, kad internautai negali patikėti, jog tai – ne dirbtinio intelekto kūrinys. ...
-
Demi Moore pagerbta „Kritikų pasirinkimo“ apdovanojimu
Demi Moore (Demi Mur) penktadienį gavo geriausios aktorės „Kritikų pasirinkimo“ apdovanojimą, patvirtindama savo, kaip favoritės lenktynėse dėl „Oskarų“, statusą. ...
-
Ragina atkreipti dėmesį į informaciją: ši baleto trupė nėra Ukrainos atstovė
Kultūros ministerijai penktadienį buvo pateikta Ukrainos ambasados Lietuvoje informacija, jog į Lietuvą su gastrolėmis atvykstanti baleto trupė „Kyiv Grand Ballet“ nėra Ukrainos atstovė. ...
-
Draugystė užgimė per simbolius
A. ir P. Galaunių namų-muziejuje – tautodailininkės Nijolės Jurkuvienės tautiškumo pamokos ir užsimezgusi moteriška draugystė. Kiekvienas antradienis mokinėms – tarsi šventė. ...
-
Kaunietis kolekcionuoja lėkštes: viskas prasidėjo prieš 40 metų
Kolekcininko Edvardo Mickevičiaus namai pilni lėkščių: pačių įvairiausių, alsuojančių istorija ir menininkų išmone. Jų sukaupęs daugiau kaip 1 tūkst. Tarp jų – ir uošvio kurti dirbiniai. ...
-
į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus šiemet pretenduoja 93 scenos meno darbai
Šiemet į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus pretenduoja 93 scenos meno darbai, praneša Kultūros ministerija. Iš šio sąrašo Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija pagal atskiras kategorijas ...
-
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje – paroda Rytprūsiams atminti
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bus atidaryta tragiškai žuvusio klaipėdiečio fotomenininko Raimundo Urbono fotografijų paroda „Nuo sienos iki sienos“. Joje ketinama pristatyti vieną svarbiausių fotografijų ciklų „Rytų P...
-
Kritikuoja atranką į „Euroviziją“ Lietuvoje: kasmetis cirko karavanas
Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas kritikuoja dabartinę atrankos į „Euroviziją“ tvarką. Jo teigimu, pagal ją neįmanoma atrinkti stipraus atlikėjo. ...
-
Mada kaip visuomenės veidrodis
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje veikia paroda „Pasikalbėkime“ – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto projektas, kviečiantis pažvelgti į madą kaip į ve...
-
Holokaustas Lietuvoje: faktai, kontekstai, diskusijos
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) išleido istorikų – dr. Dariaus Furmonavičiaus, dr. Augustino Idzelio, prof. dr. Igno K. Skrupskelio, dr. Dainiaus Noreikos įžvalgomis ir naujais istoriniais duomenimis papil...