- Vereta Rupeikaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Minint Architektų dieną, tradiciškai paskelbti geriausi kūriniai. Šį kartą diplomuose dažnai buvo matomos marijampoliečių pavardės, o gyvenamoji statyba liko be įvertinimo.
Nominantai išrinkti iš parodai-konkursui „Architektūra: Kaunas 2013“ pateiktų Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus narių darbų. Šiam skyriui priklauso ne tik Kauno, bet ir Marijampolės architektai. Šiemet architektų šventė vyko Suvalkijos sostinėje, šiame išgražėjusiame mieste dirbantys architektai nuskynė nemažą dalį laurų.
Už geriausią pramoninio pastato architektūrą diplomas įteiktas Kauno LEZ teritorijoje pastatytos „Ryternos“ gamyklos projekto autoriams – Daliui Šarakauskui ir Kristinai Burdulytei.
Marijampoliečiai Gintautas Vieversys, Tomas Eidukevičius, Andrius Byčenkovas, Simona Vyšniauskaitė įvertinti už geriausią visuomeninio pastato projektą – Palaimintojo Jono Pauliaus II bažnyčios projektą Marijampolėje.
Nominacija „Už geriausią miesto parką“ taip pat atiteko marijampoliečiams – G.Vieversiui, Redai Marcinkevičienei, Algirdui Marcinkevičiui, Arvydui Bekeriui, Tomui Eidukevičiui, Donatui Valiukui, pagal kurių projektus buvo kompleksiškai sutvarkytos Marijampolės miesto centrinės dalies viešosios erdvės.
Už meilę ir meną Marijampolės kiemuose – Poezijos parko teritorijos kompleksinį sutvarkymą Marijampolės atstovai G.Vieversys, A.Byčenkovas, T.Eidukevičius, R.Marcinkevičienė, A.Marcinkevičius gavo dar vieną diplomą.
Už nesavanaudišką rūpinimąsi architektūros ateitimi – JAK (Jaunųjų architektų klubo) edukacinių dirbtuvių organizavimą diplomu apdovanoti architektai Mindaugas Butvila, Povilas Konkulevičius, Viktorija Klinavičienė ir JAK kolektyvas.
Architektui Mariui Ivaškevičiui atiteko nominacija „Už kraujo upę“ – Nemuno ir Neries upių maksimalių vandens lygių užliejamų teritorijų planavimą.
Ypatingų statinių kategorijoje nugalėjo Rytis Račiūnas ir Viktoras Mažeikis, suprojektavę lauko tualetą.
Konkursui buvo pateikta mažiau nei pusšimtis darbų. LAS Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Prikockis mano, kad paroda vis dar negausi dėl buvusios ekonomikos krizės padarinių. Šiemetis akcentas – viešosios erdvės, ir šio pobūdžio darbų buvo gana nemažai.
Pramoninių pastatų kategorijoje „Ryternos“ gamyklos autoriai buvo apdovanoti komisijai balsavus vienbalsiai. „Labai aktyvus pramoninio pastato fasadas, pramoninė architektūra priartinta prie visuomeninės architektūros išraiškos, tai sveikintina“, – trumpai pakomentavo G.Prikockis.
Vis dėlto gyvenamųjų pastatų kategorijoje, pasak jo, neatsirado nei vienbučio, nei daugiabučio objekto, kuris būtų vertas diplomo. „Buvo gražių namų, elegantiškų projektų, tačiau nesugebėjome išrinkti darbo, kuris būtų kažkuo labai išskirtinis“, – pridūrė LAS Kauno skyriaus vadovas, vertinimo komisijos narys.
Tai, kad ypatingų statinių kategorijoje pastebėtas lauko tualetas, pripažino G.Prikockis, yra šiek tiek ironijos. „Vertindami tiesiog nesugebėjome atrasti didelių statinių, kurie būtų ypatingi. O šis pastatėlis miške įdomios formos, įdomios architektūros“, – komentavo jis.
Pasak tualetą sugalvojusių kauniečių, šis mažosios architektūros kūrinys gimė naudojant tradicines medžiagas ir netradicines formas. Sienoms panaudotos brokuotos pakavimo lentelės, kurios primena tradicines lietuviškas skiedras.
„Parodai pateiktas darbas turėjo įnešti šiek tiek žaismingumo, galbūt saviironijos. Džiaugiamės, kad šis mūsų pokštas neliko nepastebėtas“, – atviravo autoriai.
Tiesa, kai kurie parodai pateikti reikšmingi objektai dar nėra užbaigti, todėl nuspręsta juos vertinti kitąmet. Kol kas paroda eksponuojama Marijampolėje, po mėnesio ji atkeliaus į Kauną.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sendaikčių ieškotojos receptas jaukiam gyvenimui – lėtumas ir tvarumas
Eglei Mastauskienei, elektroninės sendaikčių parduotuvės „Golden Flea“ įkūrėjai, gera diena yra lėta diena, kai atsikėlusi ryte ji gali atlikti savo mažus ritualus be streso ir skubos. „Vienas mano mėgstamiausių ritualų – p...
-
M. Vitulskis: nereikia vaikų saugoti nuo darbo9
Nors dar – ne pabaiga, po ilgų statybose praleistų mėnesių, tenoras Merūnas Vitulskis jau gali džiaugtis svarbiausiais užbaigtais etapais. ...
-
Naujausios technologijos virtuvėje – ruoškite maistą sveikiau ir tvariau naudokite išteklius
Naujausios technologijos virtuvėje suteikia galimybę ne tik lengviau pagaminti maistą ir skaniau valgyti. Inovatyvios funkcijos įvairiuose buities prietaisuose taip pat leidžia ruošti maistą tvariau, taupant energijos išteklius. ...
-
J. Beliak: mane traukia seni namai, į kurių sienas įsigėrusi istorija2
Vis dažniau renkamasi pirkti ne naujos statybos namą, o seną, net ir sukiužusį, ir jį atnaujinti. Tai – tvarus būdas išsaugoti statinius. Tiesa, tam pasiryžusi vilnietė Jovita Beliak gerokai nustebino aplinkinius: daugelis nesuprato jos a...
-
Maža erdvė: gali būti ir funkcionalu, ir jauku1
Kokybiškai ir jaukiai įrengti mažą namų erdvę gali būti nemenkas iššūkis – ypač tuomet, kai ir turimas biudžetas ribotas. Interjero dizainerė Irena Kalabuckaitė sako, kad mažų būstų savininkams atnaujinant erdvę svarb...
-
Interjerui – skaitmeninis menas
Moksliškai įrodyta, kad tinkamai sukurtas namų interjeras gali sužadinti vaizduotę ir net pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį į darbą ar poilsį. Interjero dizainerė Jovita Bingelytė teigia, kad harmoniją namuose padeda sukurti ir bendros i...
-
Vidinės harmonijos ir geros savijautos sprendimai
Paryžiuje vykusioje prestižinėje parodoje „Maison&Objet“ apsilankiusi nišinės parfumerijos ekspertė Kristina Strolienė domėjosi naujovėmis, kurias siūlo garsiausi pasaulio interjero dizaineriai, parfumeriai, žvakių meistrai, n...
-
Namas, kuris kainuoja ne vieną milijoną eurų: kaip atrodo gyvenimas jame?13
Rubrika „Arčiau namų“ patiks visiems, kuriems smalsu, koks gi gyvenimas name, kuris kainuoja ne vieną milijoną. ...
-
Kaip susikurti japandžio stiliaus interjerą?
Japandžio stiliaus pavadinimas sufleruoja, kad čia skandinaviško dizaino paprastumas susipina su japoniška estetika. Iš šių dviejų išskirtinių stilių sintezės gimsta minimalistinis, jaukus ir elegantiškas japand...
-
Kilimų nėrėjos filosofija: tikras grožis slypi paprastume3
Reginą Ivanauskienę galima vadinti kilimų kilimėlių karaliene – kiek jų yra nunėrusi vąšeliu, nė pati nebesuskaičiuoja. 65-erių vilnietei šis užsiėmimas – tarsi terapija, ką jau kalbėti apie spalvų derinimą. „Ka...