- Jūratė Skėrytė (BNS)
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Gitanas Nausėda
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
-
G. Nausėda įvardijo, kodėl atmetė porą kandidatų į ministrus
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia atmetęs aplinkos ir teisingumo ministrų kandidatūras, nes jie negalėjo nurodyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetų.
„Vertinau ne tik kandidato kvalifikaciją, bet ir jo įžvalgas dėl ateities, vienas svarbiausių klausimų buvo, kokie kandidatų prioritetai atsižvelgiant į tai, kad 2027 metų pirmąjį pusmetį Lietuva perims pirmininkavimą ES Tarybai“, – trečiadienį žurnalistams Prezidentūroje sakė valstybės vadovas.
„Šiems dviem kandidatams nepavyko į šį klausimą atsakyti ir tai buvo esminis minusas. Manau, kad tai vienas svarbiausių dalykų, kad kandidatas aiškiai žinotų, ko ketina siekti pirmininkavimo laikotarpiu“, – teigė jis.
Pasak G. Nausėdos, kilo abejonių ir dėl kai kurių kandidatų vadybinių gebėjimų.
„Prie didžiausios pagarbos jų akademinei kvalifikacijai vis dėlto ministro pozicija reikalauja ir tam tikrų specialiųjų žinių, o dar svarbiau – reikalauja bendro požiūrio į sektorių, gebėjimo gerai suvokti sektoriaus interesus ir būti pasirengusiam už tą sektorių labai tvirtai stovėti“, – teigė prezidentas.
„Turint omeny, kad Žemės ūkio ministerijai vadovaus tikrai tvirtai žinantis, ko nori žmogus, tai Aplinkos ministerijai taip pat turėtų vadovauti stiprus ministras, kad galima būtų sukurti tam tikrą interesų atsvarą, esant jai sprendimai galėtų būti optimalūs“, – pridūrė jis.
Prezidentas trečiadienį patvirtino naująją Vyriausybę, tačiau joje nėra aplinkos ir teisingumo ministrų.
Į aplinkos ministrus siūlytas Gamtos tyrimų centro vadovas Sigitas Podėnas, į teisingumo ministrus – buvęs Kalėjimų tarnybos vadovas Virginijus Kulikauskas. Į abi pozicijas kandidatus delegavo „Nemuno aušra“.
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas sakė šių dviejų kandidatų į ministrus prezidentui neteikęs, nes per pokalbius su šalies vadovu išryškėjo tam tikras pretendentų „kompetencijų arba profilio ribotumas“.
Šiems dviem kandidatams nepavyko į šį klausimą atsakyti ir tai buvo esminis minusas.
G. Nausėda neatmetė, kad aplinkos ir teisingumo ministrai bus paskirti iki to laiko, kai kitą savaitę bus patvirtinta Vyriausybės programa.
Jis tvirtino žinąs, kad jau svarstomos naujos kandidatūros. Anot prezidento, sprendžiant iš pirminės informacijos, tai bus pakankamai rimti kandidatai, todėl situacija, kai nėra dviejų ministrų, gali būti laikina.
„Teisiniu ir politiniu požiūriu ji nieko nereiškia, nes Vyriausybė prisieks ir pradės dirbti po savaitės, o per tą savaitę galima tuos du likusius kandidatus surasti. Ir aš manau, kad tokia tikimybė yra labai didelė“, – trečiadienį sakė G. Nausėda.
Bendrai vertindamas socialdemokrato G. Palucko Ministrų kabinetą prezidentas jį apibūdino kaip pajėgesnį, palyginti su kadenciją baigiančios konservatorės Ingridos Šimonytės Vyriausybe.
„Manau ir atsakingai pareiškiu, kad ši Vyriausybės dalis, kokią jau turime, lyginant ministrus pagal portfelius su ankstesniąja Vyriausybe, atrodo net pajėgesnė nei ankstesnioji Vyriausybė“, – sakė valstybės vadovas.
Kitas vertus, jis prognozavo, jog naujoji Vyriausybė susidurs su dar daugiau iššūkių nei kadenciją baigianti valdžia, nors šiai teko atremti neteisėtos migracijos bangą iš Baltarusijos, valdyti COVID-19 pandemiją, priimti pabėgėlius iš Ukrainos, amortizuoti energetikos kainų šuolius ir pan.
„Pirma, dėl išorinių priežasčių, kaip matote geopolitinės įtampos aplink mus ne mažėja, o tik tvenkiasi. Antra, dėl vidinių priežasčių, nes ši koalicija tikriausiai nedirbs tokiu principu kaip dirbo ankstesnioji, kuomet konservatoriai kitus koalicijos partnerius buvo nustūmę ir liepę tylėti kamputyje. Šitoje koalicijoje veikiausiai šie du koalicijos partneriai (demokratai ir „Nemuno aušra“ – BNS) su tokiu statusu nesutiks ir dėl to gali būti daugiau įtampos“, – teigė G. Nausėda.
Jis teigiamai įvertino ir trečiadienį paskelbtą 19-osios Vyriausybės programos projektą.
„Šiandienos akimis žiūrint, Vyriausybės programa man asmeniškai teikia daug vilčių, ypač socialinės politikos srityje. Ji atkartoja daug nuostatų, dėl kurių mes kovojome su ankstesne Vyriausybe dėl jų įgyvendinimo“, – sakė prezidentas.
Jis atkreipė dėmesį į įsipareigojimą kasmet didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, sparčiau kelti pensijas, šeimos politikos stiprinimą, gynybos išlaidų didinimą, tvirtas užsienio politikos nuostatas.
„Tai teikia vilčių, kad esminių strateginių konfliktų tarp valdžios institucijų nebus ir mes galėsime tikrai gana konstruktyviai dirbti“, – sakė valstybės vadovas.
Ketvirtadienį Seimui planuojama pateikti Vyriausybės programą, jos priėmimas numatytas gruodžio 12 dieną. Tai padarius prisieks ir pareigas pradės eiti 19-asis Ministrų kabinetas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Nausėda teigia, kad darbas su nauja Vyriausybe įmanomas: galėsime dirbti konstruktyviau1
Prieš kurį laiką „Nemuno aušros“ dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje klaida vadinęs prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patikino, kad bendras darbas su naująja Vyriausybe, kurios sudėtyje yra minėta politinė jėga, at...
-
G. Nausėda ragina ES mastu taikyti sankcijas Sakartvelo valdžios atstovams2
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ragina Europos Sąjungos (ES) mastu taikyti sankcijas prieš protestuotojus jėgą naudojančios Sakartvelo valdžios atstovams. ...
-
Po pareikštų įtarimų Marijampolės ir Birštono merai turės stabdyti narystę partijoje3
Marijampolės savivaldybės merui Povilui Isodai bei Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei pareiškus įtarimus „čekiukų“ bylose, jie turės sustabdyti narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP), teigia jos atst...
-
Apie siūlymą didinti išmoką gimus vaikui: opozicija įžvelgia naujos valdžios norą pasidemonstruoti?8
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas siūlo dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui. Vietoj 600 eurų tėvai gautų kiek daugiau nei 1,2 tūkst. Tačiau opozicija čia įžvelgia naujos valdžios norą pasidemonstruoti, mat iš ko b...
-
R. Motuzas: Tbilisio sprendimas išsikviesti diplomatus rodo suvokimą apie netinkamą elgesį2
Sakartvelo užsienio reikalų ministerijos sprendimas išsikviesti Baltijos šalių ambasadorius rodo šios šalies valdžios institucijų supratimą, jog kažkas daroma ne taip, sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Remigi...
-
Prezidentas palygino I. Šimonytės ir G. Palucko Vyriausybes: kuri atrodo pajėgesnė?3
Nors prezidentas Gitanas Nausėda ir atmetė dviejų „aušriečių“ kandidatūras į ministrus, šalies vadovo nuomone, dabartinė nepilna Vyriausybė atrodo pajėgesnė nei prieš ketverius metus darbą pradėjęs Ingridos &Scaro...
-
G. Nausėda neatsisako planų vykti į Pietų Korėją, kels klausimą dėl vizito Sakartvele3
Nepaisant politinės krizės Pietų Korėjoje, prezidentas Gitanas Nausėda neatsisako plano vykti į šią valstybę. ...
-
J. Juškaitės nenustebino Vyriausybės programa1
Lietuvos žmogaus teisių centro direktorei Jūratei Juškaitei naujosios Vyriausybės programa nuostabos nekelia. Pasak jos, apmaudu, kad tarp siekių nėra partnerystės ir Stambulo konvencijos, tačiau šių klausimų laidoti kol kas nederėtų....
-
G. Paluckas teigia norįs tiesiogiai iš VSD išgirsti nuogąstavimus dėl imigracijos
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas teigia norįs tiesiogiai, o ne per žiniasklaidą iš Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovų išgirsti nuogąstavimus dėl imigrantų. ...
-
Opozicijos atstovai: Vyriausybės programoje toliau jaučiasi rinkiminis prieskonis2
Opozicinių partijų Seime atstovai sako, kad būsimosios Vyriausybės programa pasižymi rinkimams būdingais pažadais didinti išmokas ir teikti lengvatas, tačiau nėra numatyti šaltiniai, iš kur tai bus finansuojama. ...