Gentvilas nepagailėjo vaizdingų apibūdinimų ir Vyriausybei, ir Nausėdai

Seimui svarstant socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybės programą, liberalas Eugenijus Gentvilas tikina – nors prezidentas Gitanas Nausėda dėjo pastangas, siūlydamas kandidatus į ministrus, taip ir liko neaišku, ar šiame kabinete Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“ turi savo atstovų.

Kalbėdamas iš plenarinių posėdžių salės tribūnos, ilgametis Seimo narys pasitelkė gimdymo metaforą ir Vyriausybės formavimą palygino su „masine gimdykla“.

„Aš tuos gimdymo skausmus matydamas, palyginau (Vyriausybės formavimą – ELTA) su masine gimdykla, su vyriausia pribuvėja, dula Nausėda. Kai kas sako, kad buvo trys koalicijos partneriai ir atsirado ketvirtas – prezidentas. Ne, jis tiesiog pribuvėjas, stebėtojas, pagalbininkas Vyriausybei tose gimdymo skausmuose“, – referuodamas į konservatorių pasisakymus dėl ketvirtojo koalicijos partnerio sakė E. Gentvilas.

Tęsdamas pasirinktos metaforos temą, liberalas pažymėjo – ne visoms koalicijos partnerės vienodai pasisakė ieškoti ir siūlyti kandidatus į Ministrų kabinetą.

„Lengviausiai su užduotimi susidoroji jauna, nepatyrusi gimdyvė – demokratų partija. Davė šiai Vyriausybei vieną patyrusį ministrą, kitą nepatyrusį, bet pasiruošusį darbui ministrą“, – kalbėjo jis.

„Netikėtai labai sunkiai sekėsi labai patyrusiai gimdyvei – socialdemokratų partijai. Gal dėl to, kad tikroji motinėlė liko Briuselyje, o čia, Lietuvoje, liko tiesiog bitės darbininkės ir, atsiprašau, tranai“, – omenyje turėdamas socialdemokratų lyderę Viliją Blinkevičiūtę pažymėjo E. Gentvilas.

Tuos socialdemokratų gimdymo skausmus ir sunkumus gerokai palengvino vyriausioji dula, pribuvėja. Pasinaudojęs proga, jis bemat parūpino porą naujagimių savo kuravimo sferose.

Anot Seimo nario, keistai atrodė situacija, kai socialdemokratai į ministrus siūlė ir tokius kandidatus, kurie netrukus tokio pasiūlymo atsisakė.

„Pasiruošimo pergalei akivaizdžiai stigo, todėl viešąją erdvę bemat užplūdo pavardės – Evaldas Navickas, Nerijus Cesiulis, Orinta Leiputė, kurią atrodo kažkas su Raminta Popoviene supainiojo“, – stebėjosi parlamentaras.

„Bet tos pavardės taip ir nepasipuošė ministrų etiketėmis. Kai kas buvo traukiama iš kepurės ir, akivaizdu, pristigo to pasirengimo didžiulei pergalei, kuri užklupo netikėtai“, – ironizavo jis.

E. Gentvilas pakartojo – socialdemokratams renkantis ministrus padėjo ir Prezidentūra, palaikiusi Dovilės Šakalienės teikimą į krašto apsaugos ministres. Liberalo manymu, šalies vadovas valdantiesiems pasiūlė ir savo patarėjo Kęstučio Budrio kandidatūrą į užsienio reikalų ministrus.

„Tuos socialdemokratų gimdymo skausmus ir sunkumus gerokai palengvino vyriausioji dula, pribuvėja. Pasinaudojęs proga, jis bemat parūpino porą naujagimių savo kuravimo sferose“, – metaforiškai kalbėjo E. Gentvilas.

„Manau ir tikiu, kad šie Nausėdos parūpinti ministrai tikrai padės šiai Vyriausybei turėti gerą kontaktą su prezidentu, ko ne visada pavyko ankstesnėmis Vyriausybėms“, – dėstė jis.

Tačiau, tęsė liberalas, net ir suformavus Vyriausybės komandą, klausimas, ar „aušriečiai“ turi savo ministrų, lieka neatsakytas.

„Štai trečioji partija, nepatyrusi gimdyvė, išeina iš gimdymo namų taip ir nežinodama, ar turi savo palikuonių šioje Vyriausybėje, ar ne. Masinėje gimdykloje atsiradę ministrai dievagojasi, nesą „aušriečių“ pagimdyti. Jie tarsi kokie gegužiukai, pabuvę, kas su „valstiečiais“, kas su „laisviečiais“, į Vyriausybės lizdą pasodinti Palucko ar Nausėdos rankomis. Taip ir neaišku, ar „Nemuno aušra“ turi bent vieną savo ministrą, ar ne“, – pakartojo jis.

Visgi, E. Gentvilas naujajai Vyriausybei palinkėjo maksimaliai realizuoti išsikeltus tikslus – priešingu atveju, anot jo, nesėkmės gali tapti „naujais gimdymo skausmais visai Lietuvai“.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas svarsto socialdemokrato G. Palucko Vyriausybės programą. Jai pritarus, naujasis Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus ir oficialiai pradės darbus – ministrų priesaika numatyta ketvirtadienio popietę.

Trečiadienį prezidentas G. Nausėda patvirtino paskutinius du ministrus į naująją Vyriausybę – aplinkos ministru paskirtas buvęs Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis, Teisingumo ministerijai vadovauti pavesta advokatui Rimantui Mockui. Šios ministerijos pagal koalicinę sutartį yra deleguotos „Nemuno aušrai“ – anksčiau teikti kandidatai nesulaukė G. Nausėdos palankumo.

Kitus 12 ministrų šalies vadovas paskyrė dar praėjusią savaitę. Kultūros ministru tapo socialdemokratas Šarūnas Birutis, užsienio reikalų ministru – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjęs Kęstutis Budrys, žemės ūkio ministru – „aušriečių“ pasiūlytas Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas, sveikatos apsaugos ministre – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė Marija Jakubauskienė, vidaus reikalų ministru – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislavas Kondratrovičius, švietimo, mokslo ir sporto ministre – Seimo narė Raminta Popovienė, socialinės apsaugos ir darbo ministre – parlamentarė Inga Ruginienė, susisiekimo ministru – Seimo narys Eugenijus Sabutis, ekonomikos ir inovacijų ministru – demokratas Lukas Savickas, finansų ministru – jau anksčiau šias pareigas ėjęs Rimantas Šadžius, krašto apsaugos ministre – parlamentarė Dovilė Šakalienė, energetikos ministru – buvęs ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Penktadienį planuojamas pirmasis naujosios Vyriausybės posėdis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nauji nariai

nauji nariai portretas
laukiami E.Manovo meninės fotografijos būrelyje.

Jau prasideda

Jau prasideda portretas
dar vieno politinio narcizo prezidento rinkimų kampanija. Kai politiniam impotentui nesiseka šokti, jis savo kiaušiukus kaltina. Šitas kaltins visus, visur ir visada bei vaidins "elito" skriaudžiamą. Tamsokai tautos daliai tokie "nuskriaustieji" patinka. Tą parodė ir šie Seimo rinkimai

Tai

Tai portretas
senasis Masiūlio krištatėvis vis kiša savo trigrašį,tai tik valkatos Lietuvoje gali pragyventi iš 2000e.,tai dar tyčiotis iš naujos vyriausybės,kuri tikrai nebus prastesnė už buvusią su jo sūneliu,pas kurį irgi namų statyboje neišvengė nelaimės,bet viskas dingo tyloje.O krikštasūnis buvo geras,vienas kentėjo.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių