- Stasys Gudavičius
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Premjeras Andrius Kubilius pradeda beveik mėnesį truksiančias kasmetes vasaros atostogas. Jį pavaduos finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Ilsėsis dauguma ministrų
Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašytu dekretu ministras pirmininkas išleidžiamas atostogų nuo ateinančio pirmadienio – liepos 26 d. Vyriausybės vadovas į darbą grįš rugpjūčio 23-iąją.
Prezidentė, atsižvelgdama į A.Kubiliaus teikimą, dekretu įpareigojo finansų ministrę I.Šimonytę pavaduoti atostogaujantį premjerą. Ji kaip tik penktadienį, liepos 23-iąją, baigė vasaros atostogas.
Paskutinę liepos ir pirmas dvi rugpjūčio savaites atostogaus nemažai Vyriausybės narių: socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, ūkio ministras Dainius Kreivys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Krašto apsaugos ministerijos vadovė Rasa Juknevičienė, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Likusieji ministrai jau paatostogavo arba ilsėsis rugpjūčio antroje pusėje.
Be atostogų liko tik naujai kultūros ministru paskirtas Arūnas Gelūnas. Liepos pradžioje pradėjusiam dirbti naujam Kultūros ministerijos vadovui kasmetės atostogos bus suteiktos vėliau.
Kol atostogaus premjeras ir jį laikinai pavaduos finansų ministrė, Vyriausybė neplanuoja rinktis į posėdžius ir pasitarimus, paprastai vykstančius kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį. Pirmasis premjero vadovaujamas Vyriausybės posėdis numatytas rugpjūčio 25 d., tačiau savaite anksčiau gali įvykti ir I.Šimonytės vadovaujamas Ministrų kabineto posėdis, jeigu bus aktualių ar skubiai spręstinų klausimų.
Suks į dešinę
Atostogas Vyriausybės vadovas pradės jau šį savaitgalį ir sekmadienį dalyvaus tradiciniame konservatorių dviračių žygyje "Suk į dešinę". Šįkart valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko A.Kubiliaus vadovaujamas žygis bus surengtas "lietuviškais" Baltarusijos pakraščiais.
Nors į šį žygį Lietuvos Vyriausybės vadovas pakvietė patį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, maža tikimybė, kad jis dalyvaus. Tačiau gali būti, kad prie dviratininkų prisijungs baltarusių premjeras Sergejus Sidorskis.
Jau devintą kartą rengiamas TS-LKD narių žygis "Suk į dešinę" šiemet vyks nuo liepos 25 iki rugpjūčio 1 d.
Šiais metais nuspręsta kelionę dviračiais organizuoti netradicinėmis vietovėmis – Baltarusijos teritorijoje, netoli Lietuvos sienos. Čia gyvena nemažai lietuvių tautybės žmonių, yra išlikę daug su Lietuvos istorija siejamų architektūros paminklų.
Kasdien – apie 100 km
Paprastai žygio dalyviai dviračiais per dieną numina vidutiniškai apie 100 km, nakčiai apsistoja kokiuose nors pakelės namuose, viešbučiuose, moteliuose, kartais palapinėse.
Šiemet dėl to, kad dviračių žygis organizuojamas po gretimą valstybę, nepriklausančią ES ir Šengeno erdvei, gerokai sugriežtinta jo dalyvių atranka. Jų bus kur kas mažiau nei anksčiau. Numatoma, kad važiuos kiek daugiau nei 30 žmonių, nors anksčiau būdavo dvigubai ir net trigubai daugiau.
Žygio dalyviai paprastai susimeta po tam tikrą sumą pinigų maistui ir nakvynei. Viena iš Tėvynės sąjungos sekretoriato darbuotojų iš anksto pasirūpino žygio maršrutu, numatomų sustojimų vietomis, maisto paruošimu visai kompanijai, nakvynės vietomis.
Planuojama, kad dviračių žygyje "Suk į dešinę" su premjeru dalyvaus ir kai kurie jo vadovaujamos Vyriausybės nariai, tarp jų D.Jankauskas bei D.Kreivys, taip pat dar kai kurie TS-LKD vadovybės nariai.
Nepamiršo savo pomėgio
Birželio pabaigoje Minske viešėjęs A.Kubilius susitikime su A.Lukašenka nepamiršo ir savo pomėgio – Lietuvos premjeras pakvietė baltarusių prezidentą sudalyvauti planuojamame dviračių žygyje. A.Lukašenka iš principo neatmetė tokios galimybės, bet iš Baltarusijos sostinės negauta jokių žinių dėl galimo jo dalyvavimo bent viename iš žygio etapų.
Neoficialiai tvirtinama, jog nedidelė tikimybė, kad A.Lukašenka prisijungs prie Lietuvos dešiniosios partijos žygeivių. Tačiau Baltarusijos vyriausybės vadovas S.Sidorskis gali skirti laiko pabendrauti su kolega iš Lietuvos, taip pat dviračiui minti.
Anksčiau premjeras A.Kubilius panašų pasiūlymą buvo pateikęs ir Rusijos premjerui Vladimirui Putinui, kai susitiko su juo balandį Maskvoje. Tačiau šis neatvyko į Vilniuje birželio pradžioje organizuotą Baltijos jūros valstybių tarybos vyriausybių vadovų susitikimą, todėl A.Kubiliui nepavyko įgyvendinti idėjos Lietuvos sostinėje palenktyniauti su V.Putinu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nausėda: laisvės kovų istorija ir dabar yra mūsų stiprybės šaltinis4
Artėjant Sausio 13-osios įvykių sukakčiai, prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje apie laisvę su 2024 metų Laisvės premijos laureatu kunigu Juliumi Sasnausku ir vyresniųjų klasių mokiniais iš visos Lietuvos. ...
-
Šaligatvių barstymas druska: sostinės valdžia atsakė į dažniausius klausimus
Įsivyraujant žiemiškesniems orams, vilniečiams kyla klausimų, kaip ir kiek beriama druskos ant šaligatvių. Savivaldybė atsakė į dažniausiai kylančius klausimus apie takų priežiūrą žiemą. ...
-
Meteorologai – apie išskirtinius metus Lietuvoje
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad 2024 metai buvo šilčiausi stebėjimų istorijoje, o kritulių kiekis – dešimtadaliu mažesnis nei vidutiniškai. ...
-
Apie migrantų ydas prabilęs Ilchomdžonas sukėlė pyktį: dabar jie mane keikia, bet rytoj padėkos14
Drąsus ir atviras tadžiko politinio pabėgėlio Ilchomdžono Jakubzodos pokalbis su kauno.diena.lt apie masinės imigracijos keliamus iššūkius susilaukė daugybės reakcijų. Tarp jų ir plataus išeivių iš Vidurio Azijos pasipik...
-
Sprogimų daugiabučiuose pamokos: ką turėtų žinoti kiekvienas gyventojas?1
Pernai sprogimas Viršuliškėse sugriovė daugiabutį, o gyventojai atgal sugrįžti galėjo tik maždaug po metų. Šiemet sprogimas apgadino daugiabutį sostinės Dzūkų gatvėje. Abiem atvejais iš karto kilo klausimų, kas už nel...
-
Paskelbtas 2025 metų šauktinių sąrašas: pasitikrinkite14
Lietuvos kariuomenė penktadienį paskelbė šių metų karo prievolininkų sąrašus. ...
-
Šalia prekybos centrų esantys betoniniai statiniai – ne tik dėl estetikos
Žinoma, kad parduotuvėse žmonių saugumą užtikrina vaizdo kameros, apsaugininkai, bet yra ir kitų saugos priemonių, kurias pastebi ne kiekvienas. ...
-
SAM siūlo skirti daugiau valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo skirti 20 papildomų valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros studijų vietų ir dešimt papildomų vietų į odontologijos rezidentūros studijas, penktadienį pranešė ministerija. ...
-
Tyrimas: Lietuva ir kitos Vakarų šalys Rusijai tiekia kare naudojamas technologijas
Lietuva ir kitos Vakarų šalys pernai ir užpernai į Rusiją eksportavo technologijas, kurias rusai galimai panaudojo savo artilerijoje kare prieš Ukrainą, penktadienį pranešė LRT radijas. ...
-
„Treti metai, kaip nepalaidoti“: kas vyksta su Leipalingyje rastų partizanų palaikais?
Valstybei neskiriant lėšų įrengti specialų memorialą Leipalingio kapinėse Druskininkų savivaldybėje, daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus saugomi nepalaidoti. ...